جدول چهارمین دوره لیگ اسکوپا

سلام دوستان گرامی, در این پست قرار است جدول بازیهای لیگ اسکوپا دوره چهارم, به روز رسانی گردد. مطابق سال گذشته بررسی ای در مورد هفته و عملکرد تیمها ارائه خواهد شد. تا تحلیلی از عملکرد تیمها داشته باشیم. که

شاید خواندن این توضیحات خالی از لطف نباشد.

 

 

 

همانطور که می دانید دوره چهارم از یکم مهر ماه ۹۷ آغاز میشود. و امسال هم به مانند سال پیشین ۱۲ تیم را در لیگ خواهیم داشت.
تیمهای آذرخش, پدیده, ستارگان, گلادیاتور و وحدت از جمله تیمهایی بودند که در لیگ پیشین حضور داشتند و اینبار با تقویت نیرو های خود پا به عرصه مسابقات گذاشته اند.
تیم قاصدک نیز بعد از غیبتی یک ساله از نو به لیگ بازگشته تا بار دیگر عنوان قهرمانی را به مانند دوره دوم ازآن خود کند
تیم شاهین نیز از نو احیا گشته ولی با کادر و اعضای کاملا دگرگون شده احتمالا امتیاز این تیم را خریداری کرده و توانسته به لیگ برگردانَد این تیم امید زیادی برای درخشش در لیگ دارد هرچند بعضی از کارشناسان بر این عقیده اند که در انتهای جدول جا خوش خواهند کرد. حال باید به نظاره بنشینیم و عملکرد این تیم را تماشا کنیم.
مابقی تیمها تیمهای تازه به لیگ آمده میباشند و علیرغم اینکه تیم جدیدی هستند ولی به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شوند, چرا که از بازیکنانی بهره میبرند که به تنهایی میتوانند در روند لیگ تاثیرگذار باشند .
از هفته های بعد بعد از نوشته های فوق در ذیل به تحلیل مسابقات هفته انجام شده میپردازیم اگر بتوانیم با کاپیتانها هم مصاحبه ای خواهیم داشت و سپس بعد از تحلیل هفته به گزارش جدول میپردازیم.

 

هفته اول

هفته اول هم برگزار شد و نتایجی جالب هم رقم خورد.
اولین بازی لیگ بین مدافع عنوان قهرمانی یعنی تیم وحدت با تیم تازه به لیگ آمده ی دلیران بود که قبل از بازی کاپیتان تیم وحدت امید زیادی برای برد در این دیدار داشتند ولی این تیم دلیران بود که با بازی ای درخور و کم نقص توانست این تیم را شکست دهد تا با روحیه ای بیشتر به ادامه مسابقات بپردازند. نکته ای که لازم است ذکر شود گفته های تیم دلیران پس از بازی بود مبنی بر اینکه ما اولین تجربه مان بود و با تیمی بازی داشتیم که تعریفش را زیاد شنیده بودیم و خوشحالیم که از بازی سربلند بیرون آمدیم.
بازی بعدی بین تیمهای پاسارگاد و پگاه صورت گرفت که هر دو تیم خواستار پیروزی در این بازی بودند و تیم پاسارگاد از نقاط ضعف حریف به خوبی استفاده کرد و بازی را با بیشترین تعداد اسکوپا به سود خود پایان داد
در بازی سوم بازی حساسی بین تیمهای زوبین و آذرخش برگزار شد که کاپیتان تیم آذرخش قبل از بازی به سخت بودن این بازی اشاره کردند و اظهار داشتند که کاپیتان تیم زوبین قبلا مربی تیم آذرخش بوده و شناخت کافی از این تیم دارند ولی سعی میکنیم برنده از بازی بیرون بیاییم. این بازی اولین بازی ای بود که مدتش بسیار طول کشید امیدوارم کمی در بازی های بعدی بازی های بهتری را از این دو تیم شاهد باشیم. کاپیتان تیم زوبین هم به مصاحبه قبل بازی نرسیدند ولی در پایان بازی به نا عادلانه توضیع شدن کارتها اشاره نمودند و علت باخت شان را همین میدانند.
این بازی یکی از پر تماشاگرترین بازیهای هفته نخست بوده است. اگر رباتها را فاکتور بگیریم به همراه بازیکنان ۲۶ نفر در میز بازی حضور داشتند.
بازی چهارم بین تیم شاهین و ستارگان صورت پذیرفت که کاپیتان تیم شاهین قبل از بازی به اولین تجربه بازی در مسابقات اشاره کردند و گفتند استرس دارند ولی سعی میکنند بهترین نمایش را داشته باشند و همینطور هم شد و با نتیجه قاطع ای که گرفتند صدرنشین هفته اول شدند تا به بازیهای آینده بیشتر امیدوار باشند. در خصوص تیم ستارگان کاپیتان این تیم علت باخت را هماهنگ نبودن اعضای تیم به علت بدنسازی شدید اعلام فرمودند که کم کم برطرف خواهد شد. در ضمن کاپیتان تمرکز لازمه را نداشت و نتوانست کار خاصی را انجام دهد.
در بازی پنجم تیمهای قاصدک و پدیده به مصاف هم رفتند که به پیروزی تیم پدیده منجر گشت . کاپیتان تیم قاصدک با اشاره به اینکه در بازی اول شناختی از تیمهای حاضر در لیگ ندارد, اظهار داشت که در این بازی در شرایطی شرکت میکند که به علت ازدحام تمرکز کافی برای انجام بازی را ندارند. کارشناسان همین دلایل را از علل شکست این تیم دانسته اند.کاپیتان تیم پدیده هم در خصوص بازی از نقاط قوت تیم قاصدک شنیده بودند و به مرموز بودن این تیم اشاره کردند و بازی را بازی دشواری دانستند. تیم پدیده هم سعی بر این دارد که خود را در عناوین بالای جدول برساند و در پایان لیگ از عملکرد خود راضی باشد.
بازی پایانی هفته اول هم بین دو تیم شباواز که اولین حضورشان در لیگ را تجربه میکنند با تیم گلادیاتور برگذار شد. که این بازی پایاپای پیش رفت تا اینکه اولین بازی دو امتیازی لیگ رقم بخورَد کاپیتان تیم شباواز برای مصاحبه کردن هم حاضر نشدند و تنها گفتند اگر ببازیم به تیم برنده تبریک و اگر برنده شویم به تیم خود افتخار میکنم. تیم گلادیاتور و کاپیتانشبا اشاره بر این امر که بازیکنان قوی در تیمها تقسیم شده اند بیان کرد به طبع بازی ای ساده نخواهد بود و لی سعی بر این داریم بهترین بازی ها را بکنیم و به قهرمانی فکر میکنیم.
و اما در خصوص کسانی که در تیمتاک گزارش میکنند و میتوانند با تحلیلهایشان ما را یاری کنند خواهشمندیم نظرات و نکات حائض اهمیت را برایمان ارسال کنند تا با همکاری هم گزارشات خواننده پسندی را ارائه کنیم.
برای جذابیت بیشتر در هفته های بعدی به صورت رندوم از بازیکنان هم مصاحبه میشود و با سوالان کارشناسان مواجه خواهند شد و کم کم گزارشات را به سمت سوی هیجان بیشتر خواهیم کشاند.

 

هفته دوم

 

 

بازیهای هفته دوم لیگ در روزهای هشتم و نهم مهر ماه برگزار شد.
نتایج حاصل شده در هفته دوم به گونه ای رقم خورد که تغییرات محسوسی در جدول به وجود آمد. البته کارشناسان بر این باورند که به علت حساس بودن بازیها, انتظار تغییرات بازیها, احتمال دگرگونیهای بیشتری در جدول در هفته های آتی مفروض است.
بازی اول این هفته بین تیمهای قاصدک و گلادیاتور برگزار گردید.
علیرغم تلاشهای هر دو تیم, قاصدک توانست بازی را ۲۱ ۱۸ به سود خود تمام کند و با گرفتن سه امتیاز, خود را در رده چهارم جدول جای دهد. متاسفانه قادر به مصاحبه با تیم قاصدک نشدیم اما کاپیتان تیم گلادیاتور بدشانسی را علت شکست خود دانستند و برای برد در هفته آتی ابراز امیدواری کردند. ایشان در علت پیشبینی برد هفته بعد, بدشانسی و ضعف تیم حریف را بیان کردند.
بازی دوم بین تیمهای دلیران و ستارگان برگزار گردید. تیم دلیران که در هفته اول توانسته بود با اختلاف مناسب تیم وحدت را شکست دهد, در این بازی از روی بدشانسی, ضعف تاک تیکی یا هرچه که باشد با نتیجه ۲۹ ۲۴ مغلوب ستارگان شد. در مصاحبه قبل بازی کاپیتان تیم دلیران در پاسخ به ارزیابی بازی پیش رو تنها ابراز نگرانی کرده و حس خود را استرس مطرح نمود. اما پس از بازی خبرنگاران قادر به مصاحبه با این تیم نشدند. کاپیتان تیم ستارگان نیز در پاسخ به پرسش خبرنگاران که با توجه به باخت قبل چه تحلیلی از بازی پیش رو دارید, برای برد ابراز امیدواری کرده و آن را لازمه رسیدن به بالای جدول دانست. در نهایت ستارگان در رده نهم و دلیران در رده سوم جدول جا خوش کردند.
آخرین بازی از روز یکشنبه بین تیمهای پگاه و وحدت برگزار گردید. کاپیتان تیم وحدت در مصاحبه قبل از بازی برای برد در بازی پیش رو ابراز امیدواری کرده و عدم ثبت کارتها و عدم هماهنگی اعضا را از دلایل شکست هفته پیش خود دانست. همه چیز برای این تیم خوب پیش میرفت و تا چند راند با اختلاف ۹ امتیاز و با نتیجه ۱۰ ۱ پیشتاز بودند. اما دست تقدیر نتیجه دیگری برای وحدت رقم زد. با به مشکل برخوردن اینترنت کاپیتان این تیم, ورق به اسم پگاه بازگشت به گونه ای که توانستند در نهایت ۲۵ ۱۹ رقیب مدافع عنوان قهرمانی را شکست داده و در قعر جدول جای دهند. کاپیتان وحدت همین اختلالات اینترنت و عدم حضور خود در ادامه بازی را علت شکست خود دانسته و ناهماهنگ بودن بازیکنان را مزید بر علت برشمرد. کارشناسان در تحلیل این بازی بر این باورند که وحدت به خوبی از ظرفیتهای ستاره تیم یعنی امیر سپهری استفاده نکرده است.همچنین عده ای از کارشناسان چنین تحلیل کرده اند که وحدت هنوز جای خود را پیدا نکرده و با جا به جاییهای صورت گرفته به مشکل عدم اتحاد بر خورده اند. البته این نتیجه قطعی نیست و تحلیلگران امیدوارند در آینده با تثبیت تیم, وحدت به جایگاه خود بازگردد. اکنون وحدت در جایگاه دوازدهم و پگاه در جایگاه ششم جدول قرار دارد.
اما از هرچه بگذریم, سخن از دربی تیمتاکی شباواز و زوبین خوشتر است. به علت حساسیتهای کاپیتان شباواز در مصاحبه با خبرنگاران, به صورت نامحسوس با دو تن از بازیکنان این تیم مصاحبه ای داشتیم که هردوی آنان تیم حریف را مغلوب میدانستند. بازیکنان زوبین هم علیرغم شکست هفته قبل از آذرخش قافیه را نباخته بودند و آماده رقابتی نفسگیر بودند. پس از انجام بازی نزدیک, در نهایت تیم زوبین توانست شباواز را با نتیجه ۲۱ ۱۸ شکست دهد. بازیکنان شباواز امیدوارند بتوانند این نتیجه را جبران کنند و زوبین نوید بازیهای بهتر را داده است. با وجود اختلاف کم, کارشناسان شباواز را تیمی پر اشتباه میدانند و نمود بارز آن را دریافت اسکوپای دو امتیازی با اشتباه فاحش بازیکن شباواز اعلام کرده اند. با این وجود, تعویض شباواز را مناسب و به جا ارزیابی کرده اند. اکنون زوبین در جایگاه هفتم, بالاتر از شباواز هشتمی در جدول سکونت یافته است.
اما بازی پر حاشیه آذرخش و پاسارگاد. ساعت ۲۱ به وقت ورزشگاه, تیمها به مصاف هم رفتند. اما آذرخش از یک اشتباه بزرگ غافل بود. بازیکن این تیم یعنی خروس قندی, به اشتباه با آیدی میلاد وارد میز شده و همین موضوع خسارت بزرگی به تیم آذرخش وارد کرد. کاپیتان تیم در مصاحبه با خبرنگاران, خطای داوری را بخش عمده ای از این اشتباه دانست. بر طبق قوانین, داور ملزم به دعوت بازیکنانیست که در سایت درج شده اند و آشنایی قبلی با بازیکن نمیتواند توجیه مناسب برای دعوت به اشتباه بازیکن در نظر گرفته شود. سر انجام به رغم همه توضیحات, کمیته انضباطی مجازات سنگین کسر سه امتیاز را برای آذرخش در نظر گرفت و این تیم در کنار وحدت وضعیت بسیار نا مناسبی دارد. اما این تنها حاشیه این بازی نبود. در راند سوم و در شرایطی که بازی در جریان بود, اتفاق عجیبی در میز افتاد و آن سیو شدن دور از انتظار و ناگهانی بازی بود. هیئت نظارت در ابتدا اختلال در ارتباط را دلیل این پارازیت نا به هنگام دانستند اما پس از بازبینی یا به اصطلاح ویدیو چک, خطای انسانی که توسط داور رخ داد علت اصلی این اتفاق بود. از آنجایی که این هفته آذرخش کلا روی شانس نبود, با باخت ۲۳ ۱۶ و کسر سه امتیاز در رده یازدهم جدول جای گرفت. این در حالیست که پاسارگاد تیم دوم میباشد. کاپیتان آذرخش برای بهبود شرایط ابراز امیدواری کرده و کاپیتان پاسارگاد نیز این بازی را بسیار ارزیابی کرده است. او اذعان داشت که هنگام نواخته شدن سوت پایان به برد فکر نمیکرده و خود را بازنده میدانسته است.
با گذر از این بازی پر جنجال, به بازی پدیده و شاهین در ساعت ۲۲:۱۵ رسیدیم. کاپیتان شاهین حاضر به گفتگو با خبرنگاران نشد اما از آنجا که خبرنگاران ما میکروفون مخفی در آستین میپرورانند, با مصاحبه نامحسوس با یکی از بازیکنان شاهین این پاسخ را دریافت کردیم که شاهین خوش شانس است و پیروز میدان. اما کمیته برگزاری, هیئت داوران, کمیته انضباطی, تیم خبری, گزارشگران, کارشناسان, بازیکنان و تماشاگران چه کنند که تنها شانس فاکتور پیروزی در رقابت نیست و اندکی دقت, تفکر و برنامه هم برای به قول کاپیتان شاهین در هم کوبیدن حریف نیاز است. به گفته کارشناسان, شاهین پر اشتباهترین تیم حاضر در این رقابتهاست و عدم انسجام بازیکنان نیز مزید بر علل شکست این تیم میباشد. پس از بازی نه چندان طولانی و به زعم کارشناسان نه چندان جذاب, پدیده توانست شاهین را با نتیجه بسیار سنگین ۲۳ ۷ شکست دهد. اما بازیکنان شاهین زیر بار نظرات کارشناسان نرفته و تنها بدشانسی را دلیل باخت خود میدانند. کاپیتان پدیده نیز در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر ارزیابی بازی برده و اینکه آیا صدرنشین خواهید ماند یا نه, چنین گفت که انتظار برد داشتیم که خدا را شکر با اختلاف بالا حاصل شد. در بازیهای بعد نیز با قدرت پیش خواهیم رفت و در صورتی که نتیجه مطلوب حاصل نشود, و با خواست و اراده تیم پیش نرود, منتظر خواهیم ماند تا چه پیش میآید. اکنون پدیده صدر نشین جدول و شاهین در جایگاه پنجم میباشد.
حال ما و شما منتظر هستیم که ببینیم دوازده مدعی در سومین هفته از چهارمین دوره لیگ اسکوپا چه خواهند کرد.
لازم به یاداوری این نکته است که برنامه ای به مناسبت همین بازیها شامل گزارش بازیها, کنفرانسهای خبری و گفتگوهای کارشناسی روزهای یکشنبه و دوشنبه هر هفته در تیم تاک مشترک محله نابینایان از ساعت ۱۹:و سی دقیقه تا پایان بازیها برگزار میشود که شرکت در این برنامه جذابیت رقابتها را دو چندان میکند.
به امید دیدار در هفته های بعد..

 

 

هفته سوم

 

 

هفته سوم
بازیهای این هفته در حالی آغاز شد که ابتدا دو تیم پگاه و آذرخش به مساف یکدیگر رفتند. کاپیتان تیم آذرخش بر این عقیده بود که با توجه به برد تیم پگاه در هفته گذشته، این تیم انگیزه خوبی دارد و قطعا برای این بازی دقت بیشتری خواهد داشت، ولی با این اوصاف ما تلاش خود را برای پیروزی انجام میدهیم حال دیگر چه پیش آید را خدا داند. همچنین ایشان در خصوص بازی بعدی تیم آذرخش با وحدت اظهار کردند که اگر وحدت بتواند در مقابل تیم ستارگان در این هفته نتیجه برد بگیرد میتواند به بازیها برگردد و بازی هفته بعد ما سخت خواهد شد ولی اگر در مقابل ستارگان نتیجه خوبی کسب نکند کار برای ما آسانتر خواهد بود و روحیه تیم وحدت ضعیفتر میشود. در سوی دیگر کاپیتان تیم پگاه قبل از بازی بیان کرد: نهایت تلاش خود را میکنند، حال حضور ذهن، دقت و شانس چه رقم بزند، دیگر بماند… در تحلیل این بازی از نظر کارشناس، بازی پایاپای پیش میرفت، گاهی اشتباهات تیم پگاه باعث شد تا امتیازات زیادی را مخصوصا در دو راند پایانی از دست دهند ولی با شانسی که آوردند در انتهای بازی و با زدن تنها یک اسکوپا توانست یک امتیاز از تیم آذرخش بگیرند. در پایان بازیها تیم پگاه با یک پله سقوط در جایگاه هفتم و تیم آذرخش با یک پله سعود در جایگاه دهم جدول جا خوش کردند.
بازی دوم این هفته بین دو تیم زوبین و قاصدک برگزار شد. کاپیتان تیم زوبین قبل از بازی بیان داشت: مسابقات این دوره از سطح بالایی برخوردار است، ما به همه تیمها به چشم یک تیم قوی نگاه میکنیم و در بازی تمام تمرکزمان علاوه بر برد، بازی خوب کارتها هم هست. به نظر ایشان تمام تیمها در یک سطح تقریبا برابری قرار دارند و به طور قطع نمیتوان گفت که کدام تیم قویتر یا ضعیفتر از دیگر تیمهاست. ولی بعد از بازی کاپیتان این تیم اذعان داشت که متاسفانه داوری کمی در این بازی ضعیف ظاهر شد و در چند جا به موقع به تیم حریف اخطار نداد و همین باعث از بین رفتن تمرکز تیم ما شد و شاید بخاطر همین تیم ما در چند جا اشتباه بازی کرد. متاسفانه کاپیتان تیم قاصدک به مصاحبه خبری قبل بازی نرسید، البته قرار بود که در پایان بازی برای مصاحبه حضور داشته باشند، که به آن هم نیامدند. تیم زوبین از رتبه هفتم به جایگاه نهم نزول کرد و تیم قاصدک با کسب سه امتیاز این بازی جایگاه چهارمی خود را در جدول حفظ نمود.
در سومین و آخرین بازی این روز مسابقه بین دو تیم گلادیاتور و شاهین بود. این دو تیم در شرایطی به جدال یکدیگر رفتند که هر دوی آنها از نگارش تحلیلی بازیها در هفته پیشین راضی نبوده و نارضایتی خود را از این موضوع پیش از این اعلام کرده بودند. در همینجا کمیته برگزاری مسابقات از اشتباه به وجود آمده پوزش میطلبد. همچنین این امر باعث شد که اعضای هر دو تیم در صدد بر‌آمدند که در همان میز مسابقه از یکدیگر دلجویی کنند تا ناراحتی پیش آمده از بین رود ولی متاسفانه پیام کاپیتان تیم گلادیاتور مبنی بر عذرخواهی از تیم شاهین پس از فرمان شروع بازی داور در میز ارسال شد که خلاف مقررات است و همین سبب گشت تا یک امتیاز از تیم گلادیاتور کسر شود. کاپیتان تیم شاهین در مصاحبه قبل از بازی گفته بود که تلاش خود را برای نشان دادن نمایش بهتر میکنند و به بقیه تیمها نشان میدهند که تیم دست و پا شکسته‌ای نیستند. همچنین بعد از بازی اشاره کرد که ما در این بازی مدبرانه عمل کردیم و این امر باعث شد نتیجه بهتری کسب کنیم. گلادیاتور با دو پله سقوط به رتبه دوازدهم و شاهین با دو پله سعود به رتبه سوم نقل مکان کردند.
تیم دلیران صدرنشین را شکست داد و خود صدرنشین شد. در روز دوم مسابقات و در بازی ابتدایی دو تیم دلیران و پدیده با یکدیگر مقابله کردند. کاپیتان تیم دلیران پیش از بازی گفت: قطعا بازیه سختی داریم، تیم حریف برای در صدر ماندن نیاز به برد دارد و دو برد قبلی آنها باعث میشود که برای برد سوم امیدوارتر باشند و با روحیه خوبی به این بازی می‌آیند، از طرف دیگر ما هم شرایط خوبی داشتیم، بازی قبل را با بدشانسی باختیم و برای ماندن در بالای جدول نیاز به برد داریم. هرگز تیم حریف را دستکم نمیگیریم و با تمام قوا برای برد در این بازی تلاش میکنیم. همچنین ایشان بعد از بازی گفتند: همینطور که در کنفرانس خبری قبل از مسابقه اشاره کردم، این هفته بازیه سختی داشتیم. در ابتدا plan a ما جواب نداد و همین باعث شد ۱۱ ۴ در بازی عقب بیفتیم ولی خوشبختانه با تغییر تاکتیک و استفاده از plan b توانستیم نتیجه را جبران کنیم و یک نتیجه خوب به دست بیاوریم. این پیروزی باعث شد که ما در صدر قرار بگیریم و باید در بازیهای بعد تلاش بیشتری برای حفظ این جایگاه کنیم. تنها نکته‌ای که کاپیتان تیم پدیده در مصاحبه بعد از بازی بدان اشاره کرد، نداشتن کارت مناسب در دو راند پایانی بازی بود. اما نظر کارشناس این بازی بدین صورت بود که در برخی از راندها توزیع کارتها یک طرفه بوده برای مثال در راند چهارم این بازی از چهل کارت موجود ۳۶ تای آن نسیب تیم دلیران شد و پدیده تنها ۴ کارت را برداشت. وی نیز یکی دیگر از دلایل شکست تیم پدیده را عدم شمارش کارتها تشخیص داده است، بنظر ایشان اگر این امر توسط این تیم به خوبی صورت میگرفت از دادن برخی اسکوپاها و امتیازات به تیم مقابل جلوگیری میشد. دلیران از جایگاه سوم به صدر جدول آمد و پدیده از صدر به رتبه دوم رفت.
بازی پنجم این هفته بین دو تیم پاسارگاد و شب آواز برگزار شد. کاپیتان تیم پاسارگاد در مصاحبه خبری خود به نکته خاصی اشاره نکرد جز اینکه برای پیروزی در این مسابقه تلاش میکنند. بازیکنهای تیم شب آواز در مصاحبه‌ای که داشتند، نقل کردند که تیم همدل و هماهنگی داریم، چه از بازی پیروز بیرون آییم و یا چه شکست بخوریم به هیچ وجه ناراحت نمیشویم و بین اعضای تیم هیچ بحث و جدالی پیش نخواهد آمد. بعد از بازی نیز گفتند که ما در بازی قبل یکی دو اشتباه فاحش داشتیم که منجر به شکست تیممان شد ولی در این بازی با دقت بیشتر و همچنین با داشتن کارتهای بهتر توانستیم با یک نتیجه قاطع پیروز میدان شویم. طبق شنیده‌هایی که از حواشی این بازی کسب شد، خوشنودی و رضایت، در چهره کاپیتان تیم شب آواز به نظر میرسید. در پایان بازی کارشناس میز گفت: هر دو تیم خیلی با احتیاط و با دقت و حساب شده بازی میکردند، خصوصا تیم شب آواز که به نظرم عمده دلیلش هم اشتباه بارز، هفته گذشته این تیم بود. با اینکه در ابتدای بازی دو تیم روند تقریبا نزدیک به همی را داشتند اما در چند راند پایانی شب آواز توانست اختلاف امتیاز خود را تقویت کند ولی در نهایت مثل همیشه بازی به نفع تیمی تمام میشود که علاوه بر دقت و بازی خوب، کارت بهتری هم دارد. در نهایت نیز تیم پاسارگاد با سه پله سقوط به رتبه پنجم و تیم شب آواز با دو پله سعود به جایگاه ششم رسیدند.
اما در آخرین بازی این هفته که بین دو تیم پایین جدولی ستارگان و وحدت برگزار شد کاپیتان تیم ستارگان در قبل بازی گفت: این بازی به مانند بازیهای قبل طبیعتا بازی سختی برای ما خواهد بود چرا که این تیم از بازیکنانی برخوردار است که در تمامی ادوار لیگ و در تیمهای گوناگون حضور داشتند و سال گذشته هم توانستند عنوان قهرمانی را به دست آورند. با توجه به دو شکست اخیر این تیم طبعا برای پیروزی و ماندن در جدول تلاش مضاعفی را خواهند کرد و این برای ما دشوار خواهد بود. ما نیز سعی خود را خواهیم کرد تا عملکرد مناسب و تماشاگر پسندی را نمایش دهیم. پس از اتمام بازی نیز گفتند: همانطور که این بازی توسط حضار در میز مسابقه مشاهده شد، ما تلاش خود را در این بازی کردیم و یک بازی پایاپای با رقیب داشتیم که در برخی مواقع پیش و برخی مواقع عقب می‌افتادیم. با کمی بدشانسی و کارتهای نامناسب نتوانستیم کارتهای خوبی را در راند پایانی جمع کنیم و با از دست دادن هر ۴ امتیاز این راند بازی را واگذار کردیم. با مصاحبه‌ای که بعد از بازی با کاپیتان تیم وحدت نیز داشتیم، ایشان گفتند: بازی سختی پیش رو داشتیم و میدانستیم حریف را نباید دست کم بگیریم. از طرفی هم ۲ بازی اول را باخته بودیم و نیاز به برد در این بازی داشتیم. خدا را شکر با هماهنگی که در بازی داشتیم؛ توانستیم در آخرین لحظات بازی باخته را ببریم. برای اولین بار هر ۴ بازیکن تیم با هم نظر میدادند و به نظرم همین باعث برد تیم ما شد. ضمنا این برد از لحاظ دیگر هم برای ما مهم بود، زیرا توانستیم برای اولین بار از زمان تشکیل تیم وحدت، تیم ستارگان را شکست بدهیم. امیدوارم بازیهای بعدی را هم بتوانیم به همین خوبی انجام بدهیم، پیروز باشیم و به رتبه‌های بالای جدول صعود کنیم. متاسفانه کارشناس این بازی در خلال تماشای مسابقه با نقص فنی و قطعی برق مواجه شد و نتوانست به طور کامل تحلیل مناسبی از این بازی ارائه دهد ولی با این وجود تا زمانی که حضور داشت گفت: یکی از عوامل پیروزی تیم وحدت علاوه بر مدیریت میز، زدن اسکوپای دو امتیازی به تیم ستارگان بود. در پایان روز دوم مسابقات تیم ستارگان از جایگاه نهم با دو پله سقوط به رتبه یازدهم رفت و تیم وحدت نیز با چهار پله سعود از ته جدول به رتبه هشتم سعود کرد.
در پایان هفته سوم مسابقات، هنوز هیچ تیمی نتوانسته با وجود پیروزی جایگاه قطعی در صدر جدول به دست آورد. با گذشت سه هفته از شروع مسابقات معلوم میشود که صدر جدول به هیچ تیمی وفا نکرده است و تا به این جا هر بار شاهد حضور یک تیم در صدر جدول بوده‌ایم. از نظر کارشناسان این موضوع نشان‌دهنده این است که تمام تیمها از پتانسیل بالایی برخوردار هستند و شانس قهرمانی برای هر دوازده تیم حاضر یکسان است.
تا پایان این هفته تیم ستارگان با زدن ۲۶ اسکوپا بالاترین تعداد اسکوپا را به خود اختصاص داده و تیم زوبین با زدن تنها ۱۲ اسکوپا کمترین اسکوپای زده را دارد. همچنین تنها تیم گلادیاتور است که پس از گذشت سه هفته از شروع بازیها هنوز بردی را کسب نکرده است.
در دو بازی این هفته ما شاهد حضور ۲۷نفری تماشاگران بدون حساب رباتها بوده‌ایم، که جا دارد همینجا از تمام تماشاگران محترمی که در میز بازی و چه افرادی که در فضای تیم‌تاک حضور دارند و شور و هیجان مضاعفی به این بازیها منتقل میکنند، تشکر و قدردانی مینماییم.

 

هفته چهارم

 

در بازی آغازین هفته چهارم دو تیم قاصدک و پاسارگاد باهم به مبارزه پرداختند. کاپیتان تیم قاصدک: بازی خوبی بود, حریف فوق‌العاده خوش‌شانس بود و الحق خوب هم بازی میکردند، واقعاً ما هم در این بازی خیلی بد‌شانسی می‌آوردیم و اصلاً کارت خوب نمیگرفتیم ولی ما به این راحتیها باخت را نمیپذیریم. کاپیتان تیم پاسارگاد: بازی خوبی بود، فقط به‌خاطر به وجود آمدن مشکلی که غیر قابل پیشبینی بود، بازی به حریف واگزار شد، تا پیش از آن اتفاق، به راحتی برد از آن ما بود ولی ما از نتیجه‌ای که گرفتیم کاملا رضایت داریم و به تیم قاصدک هم تبریک میگوییم.
نظرات کارشناس و گزارشی از این بازی: بازی رأس ساعت آغاز شد. هر دو تیم با نهایت احتیاط بازی میکردند و سعی بر کاهش اشتباهات خود داشتند. شاید این مدعا نتیجه ۵ راند اول است که اختلاف دو تیم تنها یک امتیاز بود و بازی پایاپای پیش میرفت. در راند ششم، تیم پاسارگاد به لطف امتیازهای راندی فاصله خود با قاصدک را از یک امتیاز به چهار امتیاز افزایش داد. این فاصله البته با سه امتیاز در پایان راند هفتم حفظ شد. اما در راند ۸ تیم پاسارگاد با یک اسکوپا و البته کسب دو امتیاز از سه امتیاز راندی فاصله را بیشتر کرد. این در حالی بود که قاصدک تنها یک امتیاز راندی به دست آورد و فاصله به ۵ امتیاز افزایش یافت. در راند ۹ به یکباره تیم قاصدک به خود آمد و با ۳ اسکوپا و ۳ امتیاز راندی فاصله را به یک امتیاز کاهش داد، در حالی که پاسارگاد تنها یک اسکوپا زد. آشفتگی یا شاید تمام شده پنداشتن بازی از سوی تیم پاسارگاد عامل جلو کشیدن تیم قاصدک بود، به طوری که در میانه راند تیم پاسارگاد تصمیم به تعویض گرفت تا شاید ورق را به سود خود برگرداند، باز هم دو تیم جانب بازی با دقت را در پیش گرفتند و راند ۱۰ نیز با حفظ همان اختلاف یک امتیازی به پایان رسید. اما در راند پایانی قاصدک با کسب سه امتیاز راندی و البته یک اسکوپا بازی را با نتیجه ۲۶ ۲۳ به سود خود به پایان رساند.
مدت بازی: ۹۰ دقیقه.
بازی دوم این هفته بین دو تیم گلادیاتور و دلیران برگزار شد. کاپیتان دلیران: در خصوص بازی تنها میتوانم بگویم بدشانسی و هماهنگ نبودن بازیکنان دو عامل باخت مقابل تیم گلادیاتور بوده است. و اما کاپیتان تیم گلادیاتور یکی از بی‌نظم‌ترین کاپیتانها تا به الآن بوده است و در مصاحبه‌ها به خوبی شرکت نکرده‌اند. حتی برای بازی و همراهی تیم با تاخیر وارد بازی میشوند. امیدواریم در هفته‌های آتی همراهی لازمه را جهت مصاحبه و به موقع حاضر شدن در میز بازی مبذول فرمایند.
صحبت‌های کارشناس این بازی: متاسفانه تا امتیاز ۸ به دلیل حساسیت بازی قبل نتوانستم به تماشای این بازی برسم ولی نتیجه ۸ بر ۰ خود گواه برتری مطلق گلادیاتور بر دلیران بود. بعد از این دلیران هر چه تلاش کرد تا فاصله امتیازیش را با گلادیاتور کم سازد ناموفق بود. گلادیاتور بی‌برد تا اینجای جدول عزمش را جزم کرده بود تا فاصله‌اش را با دیگر رقبا کم کند، همچنین اشتباهات بازیکنان تیم دلیران هم به آنها در بردن این بازی کمک شایانی کرد. در نتیجه چند اسکوپای بی‌جهت و کارتهای بد باعث شکست تیم دلیران شد.
مدت زمان بازی: ۵۱ دقیقه
بازی سوم در روز اول، بین دو تیم اول و دوم لیگ گذشته برگزار گردید. کاپیتان تیم آذرخش: در بازی با وحدت ما با نهایت امیدواری بازی کردیم و سعی میکردیم حداقل اشتباه را داشته باشیم. واقعیت این است که، در راند آخر شاید ریسکی که بازیکن وحدت ابتدای راند انجام داد، برایشان دردسرساز شد و موجب گردید تا آخر راند خسارت این ریسک را بدهند و یک گام از ما عقب باشند. البته در اواخر راند ما هم با این که احتمال زیاد میدادیم، اسکوپا بخوریم، ۷دایمنت را برداشتیم چون میخواستیم بازی را تمام کنیم و خوردن اسکوپا به نفعمان بود تا این که ۷دایمنت را از دست بدهیم و بازی دو امتیازی شود. در اواسط بازی هم که عقب افتادیم فکر میکنم تعویض‌هایمان در کم کردن فاصله امتیاز بی‌تأثیر نبود. البته ما هم در راندی که میلاد بازی میکرد، یک حرکت اشتباه انجام داد که خوشبختانه به خیر گذشت و اسکوپا نخوردیم، اما باعث شد ما درنهایت در امتیاز راندی عقب بیفتیم. کاپیتان تیم وحدت: بازی خوبی برابر آذرخش انجام دادیم. تا راند آخر همه چیز به خوبی پیش میرفت، که سه کارت ۱۰ ۱ و ۶ روی میز بود؛ ما هم ۷ داشتیم؛ خواستیم کارت ۷ را به حریف ندهیم؛ برای همین کارت ۱۰ را برداشتیم و با کارت ۸ حریف اسکوپا خوردیم و چون در ادامه هم کارتهای بزرگ داشتیم؛ بازهم اسکوپا خوردیم و همین باعث شد، ببازیم. امیدوارم این اشتباهات باعث شود، عبرت بگیریم و در بازیهای بعد اشتباهاتمان را جبران کنیم.
نظرات کارشناس: همانطور که بازی را بررسی میکردم، هر دو تیم با تمام قوا وارد میدان شدند تا به سادگی از این سه امتیاز محافظت کنند تا به اندوخته‌های خود بیفزایند. حساسیتی که بین دو تیم وحدت مدافع عنوان قهرمانی و آذرخش تیم نائب قهرمان دور گذشته بود، باعث شد خیلی محتاطانه بازی کنند و این امر سبب گشت امتیازات در پایان راند اول برابر یک تقسیم شود. در برهه‌ای از زمان تیم وحدت توانست امتیازاتی را پیش باشد ولی تعویض‌های تیم آذرخش میسر واقع شد و این تیم توانست امتیازات عقب‌مانده را جبران کند و با ریسک نابجای تیم وحدت در راند پایانی توانست از تیم وحدت پیشی بگیرد و نتیجه را اذ آن خود سازد.
مدت زمان بازی: ۶۰ دقی..

اما بازی اول از روز دوم در هفته چهارم بین دو تیم شاهین و زوبین و بازهم دو تیم، تیم‌تاکی برگزار شد که اتفاقا پر‌تماشاگر‌ترین بازی این هفته نیز محسوب شد. کاپیتان تیم زوبین: ما از قبل میدانستیم که با تیم خیلی خوش‌شانسی بازی داریم و این را هم به خوبی میدانیم که هرچند خوب، حساب‌شده و قدرتمند بازی کنیم ولی اگر میز بازی کاملا یک طرفه چیده شده باشد خواهیم باخت. بازی صرف نظر از نتیجه‌اش، بازی خوبی بود و ما به خوش‌شانسی تیم مقابل باختیم نه به عملکرد و بازی خوبشان. کاپیتان تیم شاهین: تیم شاهین نشان داد که تیم یک‌دست و خوبی هست و با قدرت در هر مسابقه‌ای حاضر میشود. تیم شاهین قطعا با این پیروزی انتظارات را از خود بالا برده ولی ما میدانیم که برای در صدر ماندن باید تلاش کنیم. تیم ما اولین تیمیست که برای دو هفته در صدر قرار میگیرد و این نشان‌دهنده پویایی لیگ اسکوپای امسال است.
نظرات کارشناس: در بازی چهارم هفته، تیم میزبان یعنی شاهین از ابتدا توانست با دقت در کارتها از حریف پیش بیفتد و در همان راند اول با کسب ۴ امتیاز از زوبین فاصله بگیرد. در راند دوم اگرچه زوبین تا یک امتیازی شاهین بالا آمد، اما در راندهای بعدی این اختلاف مجدد افزایش یافت. زوبین اقدام به تعویض کرد تا بتواند از افزایش فاصله جلوگیری کند، اما دست ضعیف این تیم و البته دقت شاهین مانع از این شد که تیم زوبین از راند سوم بیش از ۴ امتیاز کسب کند و نهایتا این تیم شاهین بود که با رسیدن به امتیاز ۲۱ با اختلاف بر تیم و بازیکنان نامدار زوبین پیروز شد.
مدت زمان بازی ۵۴ دقیقه
در بازی پنجم دو تیم ستارگان و پدیده در هفته چهارم به مصاف یکدیگر رفتند. کاپیتان تیم پدیده: قبل از بازی، با یک تیم که به نظر میرسد خیلی هنوز هماهنگ نشده‌ان،بازی خواهیم داشت، سعی میکنیم در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم. و بعد از پایان بازی هم ترجیح دادند در این خصوص صحبتی نکنند. کاپیتان تیم ستارگان: این بازی برای ما اهمیت زیادی داشت، چرا که در بازیهای پیشین امتیازات زیادی را از دست داده‌ایم و برای جهش به بالای جدول نیاز به کسب هر سه امتیاز بازی داشتیم که خوشبختانه توانستیم امتیاز کامل این بازی را کسب کنیم. در دو راند اول اشتباهاتی داشتیم و این امر سبب شد، حتی در زمان تشویق از رقیب عقب بیوفتیم اما با تعویض و نحوه تغییر محاسبات کارتها توانستیم بازی بدونه نقصی انجام دهیم و امتیازات راندی را نسیب خود سازیم.
تحلیل کارشناس: متاسفانه کارشناس این بازی به دلیل مشغله فراوان نتوانستند خود را به استادیوم بازی برسانند و در ترافیک سنگین ماندند و درنهایت این بازی کارشناسی نداشت.
مدت زمان بازی: ۵۳ دقیقه.
بازی پایانی این هفته هم بین دو تیم شب‌آواز و پگاه برگزار شد. متاسفانه موفق به مصاحبه با دو تیم پگاه و شب‌آواز در این هفته نیز نشدیم.
نظرات کارشناس: این بازی برخلاف انتظار با برتری پگاه شروع شد و حتی این تیم با امتیاز ۱۳ بر ۳ از تیم حریف جلو افتاد؛ ولی با تعویض هوشمندانه‌ای که کاپیتان شباواز داشت؛ ورق بازی به شکل عجیبی برگشت و ۳ امتیاز شیرین به تیم شب‌آواز رسید. نکته قابل توجه این بازی غیبت یکی از بازیکنان ترکیب ثابت شباواز یعنی نازنین۶۳ بود که باعث شد اولا goodboy برای اولین بار پس از گذشت ۴ هفته از شروع مسابقات، فرصت بازی پیدا کند؛ ثانیا در روند بازی این تیم در غیاب بازیکن اصلی اختلال ایجاد شود. اما بعد از وقت استراحت اول کاپیتان شباواز دست به کار شد و خود وارد گود شد و با توجه به هماهنگی زیادی که با لیلیوم۲۰ داشت؛ نتیجه بازی را به نفع خود رقم زد. تیم پگاه به تجربه بالای شباواز باخت. در ضمن داوری این بازی هم با اشتباه ظاهر شد. با اینکه سعید درفشیان؛ کاپیتان تیم شباواز در شخصی داور درخواست تعویض داده بود؛ ولی داور به علت بی‌توجهی تعویض را انجام نداده از این رو کاپیتان شب‌آواز درخواست تعویض خود را مجدد در میز بازی مطرح نمود، داور نیز بعد از دیدن پیام کاپیتان در میز بازی درخواست کسر امتیاز از رئیس فدراسیون کرد، که پس از بازبینی وقایع بازی مشخص شد اشتباه از سوی داور بوده و درخواست داور کاملا رد و بی‌اثر است.
مدت زمان بازی: ۵۹ دقیقه

از حواشی هفته چهارم چه خبر؟
در این هفته، در بازی پایانی با پیامی که بازیکن تیم پگاه بعد از فرمان آغاز بازی توسط داور، در میز داد، باعث شد تا یک امتیاز از تیمش کسر شود. این بازی با حاشیه دیگری هم مواجه شد که بعد از ویدیو چک دقیق داور را مقصر شناخته و بابت تاخیر در تعویض و خلل در بازی از تیم شباواز عذرخواهی مینماییم. فقط از تمامی کاپیتانها میخواهیم تا زمانی که درخواست تعویض دارند و تعویضشان صورت نگرفت، پیام را دو یا سه بار به داور ارسال نمایند، شاید داور هنگام درخواست دیسی شده باشد و متوجه این امر نشود. اگر بعد از سه بار درخواست، تعویض صورت نگرفت مُجاز به پیام دادن در میز خواهید بود.
از این هفته زمان هر بازی را بیان کردیم تا خود شرکت‌کنندگان و تماشاگران سریعترین و کُندترین بازی و تیمها را مشاهده فرمایند. همچنین از تمامی دوستان خواهش میشود در زمان برگزاری بازیها حسین آذری را پیام باران نکنید چرا که دستش گیر است و احتمال اینکه پاسخگو نباشد زیاد است.
در پایان هفته چهارم تیم قاصدک با زدن ۳۵ اسکوپا در صدر و تیم زوبین تنها با زدن ۱۴ اسکوپا در قعر تیمهای پر اسکوپا و کم اسکوپا قرار گرفته‌اند. تیم شاهین نیز برای دومین بار در این فصل توانست به صدر جدول برود و هنوز تیمی نتوانسته به صورت متوالی صدرنشین جدول بماند.

 

 

هفته پنجم

 

 

 

بازی اول: آذرخش، شبآواز

تیم آذرخش

سوال: نظرتان در مورد بازی اخیری که با تیم شباواز داشتید چیست و چرا با اینکه پیش بودید نتوانستید نتیجه را حفظ کنید؟

پاسخ به نقل از بازیکن: بازی طبق انتظار بسیار حرفه‌ای جلو رفت و ما تاک‌تیک معمول آذرخش را پیش بردیم. برای برد یک بازی دو فاکتور شانس و استراتژی نیاز است که ما دو راند اول هر دو این فاکتورها را داشتیم ولی رفته رفته رو به کاستی گذاشت به طوری که اگر راند آخر فقط یک ذره بدشانسی نمی‌آوردیم احتمال برد وجود داشت. علاوه بر این غیبت کاپیتان هم در روحیه بازیکنان تاثیر داشت که مزید بر علت بود. اما در کل ما بازی خوبی به نمایش گذاشتیم.

تیم شباواز:

سوال: این هفته با وجود نداشتن برخی از مهره‌ها توانستید بازی خوبی را به نمایش بگذارید و برنده بازی شوید، نظرتان در خصوص این بازی چیست و الآن که به صدر جدول رفتید آیا میتوانید این جایگاه را حفظ کنید یا که خیر؟

پاسخ به نقل از اعضای تیم: بازی ما خوب بود، تیم حریف هم خوب بازی کردند و انصافا در این بازی شانس دخیل بود، مهره‌های تیم هم خوبند، وقتی که باشند کار برای شمارش کارتها بهتر پیش میرود. دوستان هم اواخر بازی رسیدند و راهنماییهای دوستمون lilium20 هم در کسب امتیاز بالاتر موثر بود. وقتی هر چهار نفر باشیم کار با سرعت بهتری پیش میرود. عملا در میز که هستم و بازیها را میبینم، تیمهایی که میبازند سعی خودشان را میکنند و بازی خوبی دارند ولی گاهی توزیع ناعادلانه کارتها باعث میشود که ببازند. برای حفظ جایگاه صدر، قطعا سعی خودمان را میکنیم ولی باز هم تاکید دارم، این بستگی به شانس تیممان هم دارد.

به نقل از کارشناس: این بازی در حالی آغاز شد که دو تیم با ترکیبی متفاوت نسبت به بازیهای پیشین پا به میدان گذاشتند. از سویی تیم آذرخش کاپیتان خود را به دلیل مصدومیت همراه نداشت و این امر باعث شد، در برخی مواقع تیم را سردرگم کند. از سوی دیگر هم تیم شباواز بازیکن کهنه کار و با تجربه خود را در ترکیب اصلی به علت گرم نکردن به موقع در خدمت نداشت که در انتهای بازی با حضورش در کنار زمین توانست هم‌تیمی‌های خود را راهنمایی کند، تا سه امتیاز شیرین این بازی را ازآن خود کنند. نکته حائض اهمیت اینجا بود که تیم شباواز به مانند یکی دو بازی اخیر خود توانست امتیاز بالایی را که عقب بودند به خوبی جبران کند و پیروز میدان شوند، تلاش این تیم ستودنیست و باید بدانیم تا لحظه آخر باید تلاش کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

مدت زمان این بازی: ۵۴ دقیقه

 

بازی دوم: قاصدک، پگاه

تیم قاصدک

سوال: نظر خود را درمورد بازی امشب تیمتان بفرمایید؟

پاسخ: بازی خوبی بود، امیدوارم بازی با بقیه تیمها هم به همین شکل پیش رود.

تیم پگاه

سوال: نظرتان را در مورد بازی که امشب انجام دادید بگویید و علت شکست تیمتان را در چه چیزی میبینید؟

پاسخ: علت شکست فقط ناهماهنگی است. هرکس تمایل دارد نظر او در بازی پیاده شود، من هم کاپیتان هستم، حرف این را گوش کنم، دیگری ناراضی هست و بالعکس. اگر ما یاد بگیریم که برای هم باشیم نه بر هم، خیلی مشکلات قابل حل هستند.

نظرات کارشناس: بازی راس ساعت ۲۱ آغاز شد. در شروع بازی رحیم ۱۲۳ و مانیا برای تیم پگاه و بهار و کوروش برای تیم قاصدک به میدان رفتند. در اوایل بازی مانیا اولین اسکوپا را برای تیم پگاه وارد دروازه تیم قاصدک نمود. در پایان راند اول هر دو تیم تنها یک اسکوپا زدن و تیم پگاه دو و تیم مقابل سه امتیاز را از آن خود کردند.  در راند دوم هم دوباره همان اتفاق راند اول تکرار شد و هر دو تیم یک اسکوپا زدن و تیم پگاه تنها یک امتیاز راندی و تیم قاصدک دو امتیاز راندی از آن خود کردند. در راند سوم این تیم پگاه بود که تنها یک اسکوپا زد ولی در پایان راند تیم قاصدک به امتیاز ۹ و پگاه به امتیاز ۶ رسید. در راند چهارم تیم پگاه همانند راندهای قبلی یک اسکوپا زد ولی هیچ امتیاز راندی نگرفت و تیم قاصدک سه امتیاز راندی گرفت. اما در سه راند پایانی بازی، این تیم قاصدک بود که با تمام قدرت بازی کرد و تنها یک امتیاز را در این سه راند به تیم پگاه واگزار نمود.

مدت زمان بازی: ۵۰ دقیقه

 

بازی سوم: گلادیاتور، ستارگان

تیم گلادیاتور

به نقل از برگزار‌کنندگان مسابقات، کاپیتان این تیم تا اطلاع ثانوی به خواست خودشان در مصاحبه‌ها شرکت نخواهند کرد.

تیم ستارگان

سوال: نظر خود را در مورد بازی این هفته تیمتان بیان کنید؟

پاسخ: به امتیاز این بازی نیاز داشتیم، چرا که از دست دادن این سه امتیاز باعث میشد، در رده‌های پایینی جدول درجا بزنیم. حداقل با کسب این سه امتیاز توانستیم خودمان را به سه امتیازی تیم صدر نشین برسانیم. با اینکه هم اکنون در رده هفتم قرار داریم، اما با یک برد میتوانیم حتی سعودی به رده‌های بالاتر جدول هم داشته باشیم.

دیدگاه کارشناس این بازی: در راند ۱: دو تیم جانب احتیاط را گرفتند و به محک یکدیگر پرداختند. در پایان راند ستارگان دو امتیاز راندی گرفت و گلادیاتور یک امتیاز راندی و یک اسکوپا به دست آورد. نتیجه: ۲، ۲٫ در راند دوم نیز بازی با آرامش پیش رفت و هیچ اسکوپایی به ثمر نرسید اما در نهایت با تقسیم امتیازات راندی کار به سود گلادیاتور پیش رفت و نتیجه ۵ بر ۳ به سود این تیم شد. ستارگان در راند بعدی ترجیح داد تا کمتر دفاعی بازی کند و بیشتر کارت بردارد. البته تقسیم کارتها نیز آنان را یاری کرد. این اتفاق صبب شد تا هر چهار امتیاز راندی و البته یک اسکوپا نصیب این تیم شده و نتیجه ۸ بر ۵ شود. در راند ۴ ستارگان با یک ریسک ۷ دایمند را در حالی که خطر اسکوپا وجود داشت برداشت. این اتفاق اگرچه منجر به اسکوپا در همان لحظه نشد اما چند لحظه  بعد آرایش میز به گونه ای شد که ستارگان دو اسکوپای پشت سر هم دریافت کرد. اما در نهایت این تیم موفق شد تا با یک بازی تهاجمی با دو اسکوپا و البته کسب هر سه امتیاز راندی این راند را با نتیجه ۱۳ ۷  به سود خود خاتمه دهد. ستارگان در راند پنجم با خیالی آسوده بازی را پیش برد. چینش و تقسیم کارتها در میز نیز آنان را به خوبی یاری کرد و علاوه بر کسب چهار امتیاز راندی این تیم یک اسکوپا هم زد و نتیجه ۱۸ ۷ شد. بالاخره گلادیاتور تصمیم گرفت تا با تعویضی در راند بعدی باز هم بخت خویش را بیازماید تا شاید شرایط به نفع این تیم مساعد شود. این ترفند  در این راند تا ۷۵ درصد مفید فایده بود و از چهار امتیاز راندی ۳ امتیاز نصیب این تیم و ۱ امتیاز نصیب ستارگان شد. اما همچنان برتری قاطع ۱۹ ۱۰ از آن ستارگان بود. در راند پایانی بر خلاف راند قبل این بار بخت با گلادیاتور یار نبود. ستارگان سه امتیاز راندی کسب کرد و بازی با نتیجه ۲۲ ۱۰ به سود این تیم به پایان رسید. به جز یک مورد ریسک ستارگان دیگر شاهد حمله قابل توجهی در طول بازی نبودیم و دو تیم ترجیح دادند به کسب امتیازات راندی برای پیشی گرفتن امیدوار باشند. در مجموع تماشاگران، یک بازی آرام و کم اسکوپا را به نظاره نشستند.

مدت زمان بازی: ۵۷ دقیقه

 

بازی چهارم: دلیران، زوبین

تیم زوبین

سوال: در مورد بازی تیمتان توضیح دهید  و بگویید  چرا از قعر جدول فاصله نمیگیرید؟

پاسخ: علت شکستهای تیممان را نمیدانم چیست، ما به هر حال به نظر خودمان خوب بازی میکنیم، برای بازی کارتها دقت میکنیم و به خوبی کارتها را مدیریت میکنیم. فکر میکنم شاید دقت و احتیاط بیش از حد تیم ما را دچار بحران ساخته و شاید اگر کمی بیشتر در این بازی ریسک میکردیم، میتوانستیم امتیاز بیشتر از تیم حریف بگیریم ولی با توجه به چینش کارتها به هیچ شکلی برنده این بازی نمیشدیم. مثلا به خوبی متوجه شده بودیم که حریف برنامه خاصی برای بازی ندارد و حتی شمارش کارتها برایشان مهم نیست و شما میبینید با اینکه اسکوپاهای زیادی تقدیم تیم ما کردند ولی با اینحال برنده بازی با اختلاف نسبتا خوبی بودند. در پایان من دوباره متذکر میشوم که تمام تلاش خود را برای بازی بهتر انجام میدهیم و سعی میکنیم در هفته‌های آتی از قعر جدول فاصله بگیریم و هواداران تیم زوبین هم نتایج بهتری از این تیم ببینند.

تیم دلیران

سوال: نظرتان در مورد بازی چه بود؟

پاسخ: برای حفظ فاصله با صدر نیاز به برد داشتیم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

نظرات کارشناس: تیمِ زوبین بازی تأخیری و تدافعی را سرلوحه‌ی کارِ خود قرار داده بود و همین امر باعث شد که بالاخره داور یک بار از کارتِ زردش علیه این تیم استفاده کند و نیز تیم رقیب کارتهای زیادی را درو نماید. در مقابل تیم دلیران که ظاهرا خیلی هم دلیرند، سعی در برداشتنِ ۷ و نیز جمع کردن دایمندها داشتند که همین امر باعث شد اسکوپاهای متعددی را دریافت نمایند ولی تاکتیکشان به خوبی جواب داد و با اقتدار تیمِ بحران‌زده‌ی زوبین را با شکست بدرقه کردند.

مدت زمان بازی: ۴۲ دقیقه

 

بازی پنجم: پدیده، وحدت

تیم پدیده

سوال: در مورد این بازی چه توضیحی دارید؟

پاسخ: بازی را خوب شروع کردیم و از همان ابتدا با اختلاف کم جلو افتادیم، که در ادامه بازی، اختلاف زیاد شد و در مجموع از بازیمان کاملا راضی هستیم، چون انتخاب کارتی که میزدیم خوب و بدون اشتباه بود و به حریف هم خیلی کم فرصت اسکوپا دادیم و میز در اکثر مواقع بازی پر کارت بود و باعث میشد ما راحت کارت جمع کنیم.  تعداد اسکوپاهایی هم که زدیم خوب بود. به قول معروف شانس و بازی بدون نقص را با هم داشتیم.

تیم وحدت:

سوال: در مورد بازیتان چه نظری دارید و چرا روند باخت‌هایتان ادامه دارد و هفته بعد با تیم صدر نشین بازی دارید، فکر میکنید بتوانید نتیجه بگیرید یا که خیر؟

پاسخ: به نظر نمیرسد بتوانیم حریف تیم صدرنشین شویم. از بازیهای آسان نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم، انتظار دارید از بازی بعدی نتیجه بگیریم! ضمنا این هفته بدترین باختمان را تجربه کردیم. نمیدانم چرا هر کار میکنیم؛ تیم هماهنگ نمیشود. با این وضع باید برای بقا در لیگ بجنگیم. حیف که لیگ دسته یک هم نداریم…

نظرات کارشناس: متاسفانه کارشناس این بازی سه راند اول را حضور نداشت، چرا که برای صرف شام رفته بود و امکان تماشای بازی را از دست داد. ولی از شواهد بازی پیدا بود، تیم پدیده عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است، چرا که در زمان استراحت اول ۵ گل را وارد دروازه حریف نمود. ولی تیم وحدت بدون گل مانده بود و تنها امتیازات راندی کسب کرده بود. بعد از وقت استراحت اول تیم پدیده سعی بر حفظ امتیازات پیشین داشت و توانست هر ۴ امتیاز این راند را نیز نسیب خود سازد و با توجه به اختلاف به وجود آمده با استرس کمتری بازی کنند و این امر سبب شد تا نتیجه بازی را با اختلاف خوبی به سود خود به پایان برسانند. تا بعد از دو شکست پی در پی یک برد شیرین را داشته باشند.

مدت زمان بازی: ۵۷ دقیقه

 

بازی ششم: پاسارگاد، شاهین

تیم پاسارگاد

سوال: نظرتان را در مورد بازی این هفته بگویید که  توانستید با نتیجه خوبی تیم صدر نشین را شکست دهید و این تیم را به رده ششم بفرستید؟ همچنین از حال و هوای بازی برایمان بگویید؟

پاسخ: همه میگفتن که تیم شاهین، تیم سختیست و همه میخواستند که این تیم ببرد، ولی با همکاری بچه‌ها توانستیم این بازی را ببریم.  امیدوارم بازهم بتوانیم در آینده پیروز میدان باشیم.

تیم شاهین

سوال: در خصوص بازیتان بگویید و علت باخت را توضیح دهید و فکر میکنید باز هم بتوانید به صدر جدول برگردید؟

پاسخ: بازی خوبی بود. ما اوایل بازی به دلایلی، در چیدن ترکیب کمی آشفته بودیم و همین باعث شد که ۸ بر هیچ عقب بیافتیم، ولی در دو راند بعد از وقت استراحت اول با تمرکز مناسب توانستیم که حتی ۱۰ بر ۹ هم از حریف پیشی بگیریم. ولی در ادامه با توجه به بازی خوب تیم حریف و بد‌شانسی در کارتها بازی از دست ما خارج شد و متاسفانه بازی را به تیم خوب پاسارگاد باختیم. در خصوص صدر جدول و اینکه ما به این جایگاه بر خواهیم گشت هم باید بگویم: همانطور که تیم شاهین با یک باخت از صدر به رتبه ششم سقوط کرد، میتواند این اتفاق برای هر تیمی در این دوره از مسابقات نیز بیافتد. شما شش تیم اول را با اختلاف خیلی ناچیزی از هم میبینید و اینکه بگوییم به صدر برگشتن کار سختی برای شاهین هست حرف درستی نخواهد بود و شاهین یکی از اصلی‌ترین مدعی‌های این لیگ اسکوپاست.

دیدگاه کارشناس در خصوص این بازی: من بازی را در فضای تیمتاک با گزارشات متعدد دوستان به زبانهای مختلف شنیدار بودم و این نشان از اهمیت بالای بازی داشت. این بازی در شرایطی آغاز شد، که تیم پاسارگاد با ترکیب اصلی خود برای اولین بار در این لیگ پا به میدان گذاشت، در انتهای بازی که با تیم رقیب اختلاف ایجاد کرد و به دلیل اینکه کاپیتانش با اخطار سوم مواجه نشود، دست به تغییر زد و توانستند بازی را کنترل کنند و پیروز میدان شوند. تیم شاهین در ابتدای بازی امتیازات زیادی را از دست داد تا جایی که در زمان تشویق نخست هنوز امتیازی را کسب نکرده بود، ولی در ادامه نمایش جالب توجهی داشتند و توانستند نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران نمایند بلکه یک امتیاز هم پیش بیافتند و به ادامه بازی امیدوارتر شوند. ولی در ادامه، بازی خوب تیم پاسارگاد سبب شد مجدد از تیم شاهین پیش بیافتند و تیم صدر نشین را تا رده ششم پایین بیاورند.

مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

 

حواشی  مسابقات در این هفته:

هفته پنجم هم برگزار شد و نتایج بدست آمده طوری رقم خورد، که از بالا نشینان جدول تنها تیم صدر نشین شاهین بود که شکست خورد و به رده ششم راه یافت و مابقی تیمهای بالا نشین هر کدام یک پله سعود کردند. جایگاه تیم هفتم و هشتم نیز با هم جا به جا شد و قعر نشینها هم در جایگاه قبلی خود جا خوش کردند.

این هفته هم شاهد تغییر صدر نشین جدول بودیم. تیم شباواز با برد در بازی این هفته توانست چهارمین صدر نشین بازیها در این دوره محسوب شود. فشردگی در جدول به نحوی است که فاصله تیم اول با تیم هفتم تنها سه امتیاز است و باز هم میتوانیم شاهد تغییر صدر نشین در هفته‌های آتی، این جدول باشیم.

بازی بین تیمهای پدیده و وحدت در این هفته پر تماشاگرترین بازی بود، با حساب دو بَن شده و عدم شمارش رباتها نفرات حاضر در میز به تعداد ۳۱ نفر رسید. تیم قاصدک با زدن ۴۰ اِسکوپا و تیم زوبین با زدن ۲۳ اِسکوپا دو تیمی هستند که بیشترین و کمترین تعداد اِسکوپاها را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

هفته ششم

 

 

تحلیل هفته ششم

در این هفته باز شاهد تغییر صدرنشین جدول بودیم و تیم قاصدک با پیروزی مقابل تیم آذرخش توانست پنجمین صدرنشین این لیگ باشد. همچنان فشردگی در جدول به وضوح دیده میشود و این تغییر صدرنشین میتواند مجدد تکرار گردد. تیمهای انتهای جدول هم تا حدودی توانستند با امتیازاتی که کسب نمودند، این فشردگی جدول را حفظ کنند و به ادامه لیگ امیدوارتر شوند.

این هفته مجدد شاهد کسر امتیاز از سوی دو تیم دلیران و گلادیاتور به دلیل ارسال پیام در هین برگزاری مسابقه توسط اعضای تیم، در میز بازی بودیم. لازم به ذکر است، هرگونه پیام خارج از زمان قانونی، که توسط اعضای تیم در میز ارسال شود، چه به صورت عمد و چه به صورت سهو، کسر امتیاز را به همراه خواهد داشت.

کاپیتان تیم وحدت mamali، به علت دادن پیامهای نامناسب در میز بازیها و مورد خطاب قرار دادن اقوام در این پیامها، از همراهی تیمش  در دو هفته محروم خواهد بود.

در پایان بازیهای این هفته، تیم قاصدک با تعداد اسکوپای ۴۷ و تیم زوبین با تعداد اسکوپای ۳۰ تیمهای پر اسکوپا و کم اسکوپای مسابقات ثبت شده‌اند.

نکته و اطلاعیه: از این هفته تصمیم گرفته شده است، در فضای تیم‌تاک بازیها توسط دوستان گزارش و از رادیو گوشکُن پخش شود و توسط یکی از دوستان بحث کارشناسی صورت بگیرد، کسانی که دوستار شنیدن این گزارشات هستند میتوانند با زدن کنترل p در میز بازی گزارش بازی را همزمان بشنوند  یا با حضور خود در فضای تیم‌تاک در کانال radio gooshkon در کنار دوستان این بازیها را دنبال کنند. در این خصوص هرگونه اطلاعات تکمیلی که نیاز باشد اطلاع‌رسانی خواهد شد. امیدواریم بتوانیم رضایت شما دوستان عزیز را در این بازیها، داشته باشیم.

 

روز اول

یکشنبه ۶/۸/۱۳۹۷، ساعت ۱۹:۴۵، پاسارگاد، دلیران

س از کاپیتان تیم پاسارگاد: در بازی این هفته بااینکه با اختلاف خوبی پیش بودید ولی در پایان نتوانستید نتیجه را کنترل کنید و بازی را واگذار کردید، علت این باخت را در چه چیزی دیدید و بازی هفته آینده خود را چطور ارزیابی میکنید؟

ج: دلیل باخت ما این بود که من مسافرت بودم و با گوشی در شرایط وحشتناکی بازی می‌کردم که تمرکز از من گرفته شد و از افراد تیمم میخواهم من را ببخشند و جبران میکنم.

س از کاپیتان تیم دلیران: نظرتان در مورد بازی این هفته و همچنین بازی هفته آینده چیست؟

ج:  یک بازی دراماتیک را شاهد بودیم و خوشحالیم که از این بازی پیروز بیرون آمدیم. قطعا ما برای هر بازی برنامه خاصی داریم، این برنامه در این بازی هم بود اما اواسط رانده سوم یک اشتباه موجب شد که روحیه تیم به هم بریزد و اختلاف دو امتیازی تیم ما به اختلاف هفت امتیازی تیم حریف تبدیل شود. خوشحالیم که با یک تعویض خوب این اختلاف جبران شد و نتیجه ۸،۱۵ به یک پیروزی ۲۶،۲۰ تبدیل شد. متاسفانه در این بازی یک اسکوپای دو امتیازی خوردیم که من دلیلش را فقط خوش‌شانسی حریف و بد بودن دست خودمان میدانم نه ضعف تاکتیکی. بهتر است درباره بازی بعدی در هفته آینده صحبت کنم.

کارشناس: بازی با ۱ دقیقه تأخیر شروع شد و داور به جای اینکه شروع کننده بازی را به عنوان آخرین نفر جایگزین خود کند؛ به عنوان اولین نفر جایگزین کرد. در ترکیب پاسارگاد masiha و elmaa و در ترکیب دلیران shamtin و maheddee ؛ به میدان رفتند. نکته جالب این مسابقه، بازی کردن، بازیکن تازه وارد دلیران به محض پیوستن به تیم بود. در راند ۲ masiha اولین اخطار تیم پاسارگاد را گرفت. maheddee هم به علت نوشتن پیام در میز و لو دادن کارتهای یکی از بازیکنان تیم باعث شد، ۱ امتیاز از این تیم کم شود. در شروع راند سوم mostafa_ch0 کارتهای ۶ و ۱ را با کارت ۸ برداشت و elmaa با زدن ۷ دایمند اسکوپای ۲ امتیازی زد که باعث شد نتیجه به نفع پاسارگاد تغییر کند. دومین اخطاری تیم پاسارگاد elmaa بود که ۲ راند بعد از وقت استراحت فنی دوم این اخطار را گرفت. در ادامه راند elmaa اخطار دوم خود را نیز دریافت کرد. بعد از وقت استراحت فنی دوم maheddee وارد زمین شد تا ترکیب ثابت بازیهای قبل دلیران دوباره شکل بگیرد و همین باعث شد بازی ۱۵ ۸ باخته را ۲۶ ۲۰ بردند و مزد تلاشهای زیاد خود را گرفتند.

مدت زمان بازی: ۸۳ دقیقه.

یکشنبه ۶/۸/۱۳۹۷، ساعت ۲۱:۰۰، شاهین، پگاه

س از کاپیتان تیم شاهین: هفته ششم هم بازیتان را واگزار کردید، علت این باخت را در چه میدانید و بازی بعدی تیمتان را  چطور پیشبینی میکنید؟

ج به نقل از بازیکن تیم شاهین: مرسوم این است که هر موقع شکست بخوریم بگوییم کارت نداشتیم ولی من اینبار میخواهم کمی واقع‌بین باشم، این بازی فقط و فقط آماده نبودیم، محسن صالحی بخاطر مشکل شخصی که داشت اصلا سر فرم نبود، من هم یک مشکل باز هم شخصی داشتم که حتی نمیتوانستم به کاتب تیم بگویم چه کارتی انداختند روی میز. به هر حال به تیم حریف تبریک میگویم ولی عامل باخت اینبار خود ما بودیم. در یک کلام عدم تمرکز بازیکنهای تیم باعث این باخت شد. بازی بعدی با تیم خوب آذرخش است، ما از قبل شروع مسابقات این بازی را یکی از بازیهای سختمان میدانستیم، اول، بخاطر کریهایی که در تیم‌تاک با هم داشتیم و داریم، البته در پرانتز بگویم: “کاملا دوستانه هست این کریها ” و دوم، یک جورهایی محکوم به برد هستیم تا از کورس قهرمانی عقب نیافتیم. انشاالله قول میدهیم که در بازی با آذرخش دیگر با روحیه کامل و سرشار از امیدواری بازی کنیم.

س از کاپیتان تیم پگاه: شما بازی قبلی را بردید و توانستید دومین پیروزی خودتان را کسب کنید، بازی این هفته را چطور دیدید و بازی بعدی خود را چطور ارزیابی میکنید؟

ج: در مورد بازی بعدی، شناخت دقیقی از حریف ندارم ولی پیروزی در هر بازی به چندین عامل بستگی دارد که یکی هماهنگی گروه و دیگری کمی شانس است، که چه کارتهایی سیستم به ما دهد و در هر صورت من همیشه امیدوارم که بازی را با حداکثر امتیاز ببریم.

کارشناس: مسابقه بین دو تیم شاهین و پگاه با برتری قاطع شاهین آغاز شد، به طوری که در دو راند اول پگاه امتیازی کسب نکرد. اما از راند سوم به تدریج بازیکنان پگاه خود را در شرایط بازی یافته و به بازی برگشتند. به طوری که در راند پنجم به امتیاز برابر ۱۰ با شاهین رسیدند. از این پس بازی تقریبا پایاپای پیش رفت. اما ب لطف دو اسکوپای شاهین تا آغاز راند آخر برتری با شاهین بود. در راند پایانی پگاه با کسب دو اسکوپا و تمامی امتیازات راندی در مقابل تنها اسکوپای تیم شاهین ضمن پیشی گرفتن از تیم حریف خود را به امتیاز ۲۱ رسانده و ۳ امتیاز مسابقه را تصاحب کرد.

مدت زمان بازی: ۴۷ دقیقه.

یکشنبه ۶/۸/۱۳۹۷، ساعت ۲۲:۱۵، زوبین، ستارگان

س از کاپیتان تیم زوبین: بازی هفته ششم را بعد از چند بازی که ناکام در گرفتن نتیجه بودید، توانستید برنده شوید، این بازی را چگونه دیدید و بازی هفته بعد که در پیش دارید را چطور ارزیابی میکنید؟

ج: خیلی خوب میدانستیم که با یک تیم خوب مسابقه داریم، با اینکه در راندهای اول اختلاف امتیاز خوبی داشتیم ولی این تیم ستارگان بود که نزدیک شد و تا پایان بازی پا به پای امتیازات تیم ما پیش آمد، ولی ما با تعویضهای دلتایی خودمان توانستیم شاکله تیم را حفظ کنیم و در یک بازی سخت و نزدیک، دو امتیاز بگیریم، هرچند که ما به سه امتیاز این بازی نیاز داشتیم و با اینکه در پایان پیروز شدیم ولی تیم از نتیجه حاصله خیلی راضی نبود. بازی هفته آینده هم، بازی خاص و دشواری هست و ما به هر سه امتیاز بازی نیاز داریم، که امیدوارم در پایان بازی با سه امتیاز کامل پیروز میدان باشیم.

س از کاپیتان تیم ستارگان: نظرتان در مورد بازی مقابل تیم زوبین را بگویید و بازی را چطور دیدید؟ بازی هفته بعد را چطور پیشبینی میکنید؟

ج: میدانستیم بازی خیلی دشواری را در پیش داریم، چرا که تیم رقیب با تمام توانمندیهای خود با کمی بدشانسی در رده دوازدهم جدول بودند و به کسب امتیاز بیش از پیش نیاز داشتند و این کار ما را سخت میکرد. ما در این بازی به اسکوپای سه امتیازی حریف که آن هم چاره‌ای نداشتیم، باختیم. به جُز این مسأله دیگر بازی بدی را به نمایش نگذاشتیم. با اینکه دوبار عقب افتادیم، مخصوصا در امتیاز ۲۰ ۱۶ با تمام تلاش خود توانستیم به امتیاز بیست برسیم و یک امتیاز را به اندوخته‌های خود اضافه کنیم. در خصوص بازی هفته بعد هم باید بگویم، با تیم پاسارگاد بازی داریم و هر اشتباه کوچک تیم ما میتواند به بازیکنان فرصت‌طلب این تیم اجازه دهد که ما را به شکست نزدیک کند. امیدواریم توزیع کارتها توسط سیستم عادلانه باشد و بازی تماشاگر‌پسندی را به نمایش بگذاریم.

کارشناس: بازی بین زوبین و ستارگان در شرایطی آغاز شد که زوبین عملکرد خوبی را در دو راند اول نشان داد، توانست با امتیاز ۹ ۴ هم از تیم ستارگان جلو بیفتد. در راند بعدی تیم ستارگان کمی خود را به تیم زوبین نزدیک کرد، ولی مجدد با امتیاز ۱۵ ۱۰ به سراغ وقت استراحت رفتیم. بعد از اتمام زمان تشویق، ستارگان با دقتی که به خرج داد توانست به یک امتیازی تیم زوبین برسد و به ادامه بازی امیدوارتر شود. زوبین سپس کمی به خود آمد و با عملکردی خوب راند را با امتیاز ۲۰ ۱۶ به اتمام رسانید تا خیالش از کسب یک امتیاز راحت شود، اما در راند پایانی ستارگان از تلاش خود دست نکشید تا در انتهای بازی با رساندن امتیاز خود به عدد ۲۰ از این بازی دست خالی به خانه نروند.

مدت زمان بازی ۷۳ دقیقه

 

روز دوم

دوشنبه ۷/۸/۱۳۹۷، ساعت ۱۹:۴۵، قاصدک، آذرخش

س از کاپیتان تیم قاصدک: نظرتان در مورد بازی اخیر چیست و بازی بعدی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج: در بازی با آذرخش، متأسفانه به خاطر یک سری مسائل نه من و نه  هم‌تیمیم تمرکز روی بازی نداشتیم و به خاطر همین مسأله یک امتیاز به تیم حریف واگذار کردیم. در مورد بازی هفته آینده هم چون شناختی از تیم مقابل ندارم نمیتوانم نظری هم بدهم، فقط اینکه سعیمان را برای برد میکنیم.

س از کاپیتان تیم آذرخش: یک بازی سنگین مقابل تیم قاصدک داشتید و نتیجه بازی هم این را تایید میکند، این بازی را چطور دیدید و علت شکست را در چه چیزی میدانید؟ بازی هفته آینده خود را چطور پیشبینی میکنید؟

ج: قاصدک تیم بسیار حرفه‌ای و خوبیست. تیمی که دقیق بازی میکند و کم اشتباه میکند. ما با تمام دقت و هماهنگی بازی کردیم. فقط در راندی که منتهی به استراحت دوم شد یک اشتباه وحشتناک اتفاق افتاد، میلاد در تعداد کارتهای روی میز اشتباه کرد، ما میتوانستیم هفت دایمند را برداریم، هفت دایمند برداشته نشد و دو اسکوپا هم خوردیم. غیر از آن در طول بازی همه چیز خوب بود. به هر حال از نتیجه راضی هستم. در مورد بازی بعد هم به پیروزی امیدوارم.

کارشناس: در ابتدای بازی آذرخش طوفانی در مقابل قاصدک ظاهر شد، طوری که در راند اول با نتیجه ۶ بر ۱ از قاصدک پیشی گرفت. اما در راند دوم قاصدک توانست نتیجه بازی را ۶ ۶ به نفع خود تغییر دهد تا نشان دهد یک تیم با ثباتیست و به سادگی تسلیم نمیشود. در راند سوم هردو تیم بدون اسکوپا پیش رفتند و ۸ ۸ مساوی شدند، این نتیجه تا اینجا  حساسیت بازی را نشان میدهد که هر دو تیم سعی بر گرفتن امتیازات دارند. اما در راند چهارم قاصدک توانست دو امتیاز از تیم آذرخش بگیرد و ۱۰ ۸ راند را به سود خود تمام کند. در راند پنجم با تعویض و ورود milad  به‌جای reza-nazari  تیم آذرخش توانست با پنج امتیازی که از تیم قاصدک گرفت، ۳  امتیاز پیشی بگیرد و ۱۳ ۱۰ راند را به پایان برساند. اما در راند ششم این تیم قاصدک بود که توانست پنج امتیاز را از آن خود سازد و نتیجه را ۱۵ ۱۳ به نفع خود  کند. در راند هفتم هم با اینکه آذرخش باز elaheh  را با milad  تعویض کرد، ولی فقط توانست یک امتیاز دریافت کند و راند ۱۷ ۱۴ به پایان رسد. در راند هشتم امتیاز ۱۸ ۱۴ به نفع قاصدک پیش رفت و تنها یک امتیاز ردوبدل شد. در راند نهم  آذرخش توانست امتیاز را به ۲۰ ۱۹ برساند، که البته همچنان قاصدک یک امتیاز پیش بود. اما در راند آخر قاصدک توانست پنج امتیاز از آذرخش بگیرد و بازی را به سود خود با نتیجه ۲۵ ۲۱ به پایان برساند. این بازی ۱۰ راند داشت و یک بازی پر راند به نظر محسوب میشود.

مدت زمان بازی: ۷۸ دقیقه.

دوشنبه ۷/۸/۱۳۹۷، ساعت ۲۱:۰۰، گلادیاتور، پدیده

کاپیتان تیم گلادیاتور  طبق گفته‌های هفته گذشته در مصاحبه‌ها تا اطلاع ثانوی حاضر نمیشوند.

س از کاپیتان تیم پدیده: بازی این هفته شما باعث شد تا رتبه دوم جدول مجدد سعود کنید و با نتیجه خوبی هم پیروز شدید، خودتان بازی را چطور ارزیابی کردید؟ اگر بازی بعدیتان را هم میدانید با چه تیمیست، فکر میکنید نتیجه آن بازی چطور باشد؟

ج: ما تلاش کردیم که با دقت تمام بازیمان را انجام بدهیم. همه راندها کار خوب پیش رفت، به جز راند آخر که بنا بر شرایطی نشد خیلی حساب‌شده بازی کنیم و چون برد قطعی و اختلاف هم زیاد بود، راند پایانی را خیلی سخت نگرفتیم. در مورد بازی با تیم زوبین هم که کاپیتانش دوستم است و کاملا از هم شناخت داریم، ولی هیچ چیز  در بازی  قابل پیشبینی نیست. منتظر میمانیم که چه پیش خواهد آمد.

کارشناس اول: در راند نخست تیم پدیده در غیبت سرپرست خود با ربات بازی را انجام داد، اما با این وجود موفق شد با کسب چهار امتیاز راندی و البته یک اسکوپا ۵ بر ۰ از حریف پیش بیافتد. راند دوم با حضور عضو دیگر تیم پدیده باز به منوال راند اول پیش رفت با این تفاوت که از ۵ امتیازی که پدیده به دست آورد سه امتیاز راندی بود و کارت هفتها بین دو تیم تقسیم شد و امتیازش به تیمی نرسید. ضمن اینکه دو اسکوپا هم توسط تیم پدیده به ثمر رسید. نتیجه در پایان راند ۱۰ ۰ به سود پدیده بود. در راند سوم تیم گلادیاتور تصمیم به تعویض گرفت و باعث شد  این راند کمی به توازن کشیده شود. از سه امتیاز راندی این راند، دو امتیاز به گلادیاتور و یک امتیاز به پدیده رسید و نتیجه ۱۱ بر ۲ به سود پدیده شد. شرایط در راند چهارم کاملا به نفع تیم گلادیاتور شد، اما یک اسکوپای تیم پدیده باعث شد تا این تیم به طور کامل متوقف نماند و حداقل یک امتیاز از این راند کسب کند. این در حالی بود که گلادیاتور ۴ امتیاز راندی و یک اسکوپا به دست آورد و نتیجه ۷ بر ۱۲ شد. در ابتدای راند پنجم حرکت ریسکی تیم گلادیاتور باعث شد تا یک اسکوپا از پدیده دریافت کند. در میانه راند هم تیم پدیده در یک هماهنگی تصمیم گرفت کارت هفت روی میز  را از دست بدهد، اما  کارت  هشتی که در دست داشتند را برای برداشتن کارت هفت دایمند استفاده کنند. این نقشه کاملا مثمرثمر واقع شد. در نهایت تیم گلادیاتور در پایان راند دو امتیاز راندی کسب کرد و تیم پدیده نیز یک اسکوپا و یک امتیاز راندی را از آن خود نمود و نتیجه ۱۴ بر ۹ به سود پدیده شد. تیم گلادیاتور در راند ششم کاملا متوقف شد. در ابتدای راند پدیده کاملا هماهنگ و حساب‌شده بازی کرد و تن به ریسک و اسکوپای احتمالی نداد در صورتی که میتوانست دو کارت هفت را با ریسک بردارد و در نهایت موفق شد سه کارت هفت را از آن خود سازد. گلادیاتور در میانه این راند باز به تعویض دست زد اما این تدبیر کارگر نیفتاد. در پایان راند تیم پدیده علاوه بر کسب هر چهار امتیاز راندی با دو اسکوپایی هم که به ثمر رسانده بود، نتیجه را ۲۰ بر ۹ به سود خود کرد. بالاخره در راند پایانی پدیده بازی را تمام شده دانست و گلادیاتور هم تصمیم به یک بازی تهاجمی گرفت. اما باز هم دو امتیاز راندی نصیب پدیده شد و از آن سو گلادیاتور سه اسکوپا به ثمر رساند و کارت هفت دایمند را هم در ابتدای راند برداشت و در نهایت بازی با نتیجه ۲۳ بر ۱۳ به سود پدیده به پایان رسید. در کل یک بازی پر افت و خیز و با کیفیت را به خصوص از تیم پدیده شاهد بودیم.

کارشناس دوم: در مورد بازی پدیده و گلادیاتور نکته جالبی که با به اصطلاح ویدیو چک بدان رسیدم اینه بود که تیم پدیده هم بازی خوبی داشتند و هم علیرغم اشتباهاتی که گاهی انجام دادند، شانس نیز با آنها  یار بود. در بازی که انجام شد، در راند ششم همان اول راند neggin میتوانست با کارت ace، که در دست داشت هر دو کارت هفت را بردارد و اگه احتمالا اسکوپا هم میخوردند، باز هم ارزش داشت و مشکل خاصی پیش نمیآمد. در خصوص تیم گلادیاتور میتوانم بگویم هم توزیع کارتها برایشان خوب نبود و هم در بازی اشتباه داشتند. وقتی neggin کارت هفت را گذاشت، بازیکنی که نوبتش بعد از ایشان بود، (saavaalaan) نیز کارت ace داشت و میتوانست دو کارت هفت را بردارد، درسته که با این بازی فقط تفاوت در یک امتیاز میشد، ولی میتوانستند تفاضل امتیاز را کاهش بدهند. به خاطر همین است  که میگویم، شانس پدیده بود که با اشتباه گلادیاتور و به دست آوردن مجدد فرصت توانستند، امتیاز بیشتری کسب کنند.

مدت زمان بازی: ۶۲ دقیقه.

دوشنبه ۷/۸/۱۳۹۷، ساعت ۲۲:۱۵، وحدت، شبآواز

س از کاپیتان تیم وحدت: در بازی مقابل تیم شباواز خوش درخشیدید و در مصاحبه قبلی اشاره کرده بودید به احتمال زیاد شکست خواهید خورد، از حال و هوای این بازی برایمان بگویید؟

ج: ما مثل همیشه سعی کردیم با دقت بازی کنیم و سبک بازیمان نسبت به بازیهای قبل تغییر خاصی نداشت. فقط بدون ترس و کمی هم ریسکی بازی کردیم و این ریسکی بازی کردنمان نتیجه داد و برد شیرینی به دست آوردیم. خودم همان طور که قبلا گفته بودم؛ امیدی به بردن نداشتم؛ ولی این برد به دست آمد. امیدوارم این برد شروعی برای بردهای متوالی بعدی باشد و بتوانیم به بالای جدول راه پیدا کنیم.

س از کاپیتان تیم شباواز: در مورد بازی‌ای که انجام دادید بگویید و بازی هفته آینده خود را چطور میبینید؟

ج: در مورد بازی این هفته به نظرم دو عامل باعث شکستمان شد: یکی نداشتن کارت خوب، و دیگری اشتباهاتی که بعضا در اثر تضعیف روحیه اتفاق میافتاد. هرچند اگر آن اشتباهات را هم نداشتیم، شاید تفاوت در یکی دو امتیاز میتوانست باشد، ولی میتوانستیم تفاضل امتیاز را کاهش بدهیم. البته بگویم که به هیچ وجه ناراحت نیستیم و قطعا اینها همه برایمان میتواند تجربه باشد و قطعا برای بازیهای بعدی فرصت جبران داریم. در مورد بازی هفته آینده هم، بازی را بازی آسانی نمیبینم، به مصاف تیمی خواهیم رفت که الآن صدر جدول هستند، از طرفی هم در لیگهای گذشته دوستان شاهد عملکرد خوبشان بودند. بازی این هفته را هم بازی ساده‌ای نمیدانستیم. یعنی هیچ کدام از بازیها را تا به الآن دست‌کم نگرفتیم و قطعا از این به بعد هم با این رویه پیش خواهیم رفت. سعی خودمان را خواهیم کرد تا انشاالله بازی خوبی داشته باشیم.

کارشناس: این بازی در شرایطی آغاز شد که تیم شباواز برای حفظ جایگاه اولی خود پا به میدان گذاشت و تیم وحدت برای کسب امتیاز احتمالی از تیم قدرتمند شباواز. تیم وحدت که در بازیهای گذشته امتیازات زیادی را از دست داده بود، دست به ریسک بالاتری زد و این امر باعث شد، مقداری از تیم شباواز پیشی بگیرد تا جایی که اختلاف به عدد شش رسید. تماشاگران مجدد در انتظار بودند که تیم شباواز به مانند بازیهای قبلی خود دست به شگفتی بزند و امتیازات عقب افتاده را به خوبی جبران کند، این امر در راند بعدی صورت گرفت تا جایی که اختلاف دو تیم به یک امتیاز رسید. ولی تیم وحدت با ریسکی بازی کردن و سعی بر جمعآوری امتیازات توانست اختلاف را مجدد افزایش دهد و با همین رویه به برتری قاطع برسد و سبب شود باز هم صدر نشین این دوره از مسابقات تغییر کند.

مدت زمان بازی: ۵۰ دقیقه.

 

 

هفته هفتم

 

از حواشی بازیهای هفته هفتم
این هفته هم برگزار شد و سبب گشت نکاتی را برای شرکت کنندگان یادآور شویم. خواهشمندم به دقت به این نکات دقت کنید.
خدمت تمامی شرکت کنندگان عارضم که از این پس هیچ شخصی نمیتواند در یک میز بازی دو اکانت خود را بیاورد و بلافاصله بعد از شناسایی یکی از آیدیها از میز بازی اخراج خواهد شد.
در قوانین هم اشاره شد که اگر پیامهای پیدر پی در میز ارسال شود جریمه خواهد داشت و اگر این اشخاص جُز بازیکنان در بین تیمهای شرکت کننده در لیگ باشند مستثنا نخواهند بود. بنابراین sobasa_ozara و saavaalaan در یک میز اقدام به همین کار کردند و از تماشای بازیهای بعدی محروم شدند و اگر این امر بار دیگر صورت بگیرد از لیگ کنار گذاشته خواهند شد
برخی از اشخاص هم در دو پیام سعی میکنند پیام طولانی دهند که این امر هم جریمه دارد و تا شش بازی از تماشای بازیها محروم خواهند شد.
در بازیهای این هفته تیم صدر نشین قاصدک در بازی شهرآورد مقابل تیم شباواز نتوانست بازی درخوری را به نمایش بگذارد و صدرنشینی را با جایگاه چهارمی تعویض کرد. و شباواز هم به امید شکست تیم پدیده امیدوار بود صدر نشین شود. اما تیم پدیده با اینکه قبل از فرمان بازی توسط داور بازی را آغاز کرد و یک امتیاز از امتیازاتش کسر شد توانست با بازی نزدیک و حساس پیروز شود تا با وجود کسری امتیاز به لطف تفاضل بهتر برای دومین بار صدر نشین شود
تیم پاسارگاد هم با پیروزی مقابل تیم ستارگان توانست هم امتیاز با تیمهای اول و دوم با تفاضل کمتر جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد و به ادامه لیگ امیدوار تر باشد.
تیمهای میانه جدول هم رقابتی فشرده با یکدیگر دارند چرا که رتبه ششم تا دهم همگی یک امتیاز دارند و تفاضل امتیاز جایگاه ها را مشخص کرده است.
در پایان این هفته تیمهای قاصدک و آذرخش با زدن ۵۰ اسکوپا تیمهای پر اِسکوپا و تیم شاهین با زدن ۳۷ اِسکوپا کمترین تعداد اِسکوپا را به خود اختصاص داده اند.
گزارش مصاحبه با کاپیتانها و گزارش کارشناسی بازیها متعاقبا در ذیل گذاشته خواهد شد.

کاپیتان تیم گلادیاتور:
کاپیتان تیم وحدت: س- این هفته مقابل تیم قعر نشین بازی داشتید و در ابتدا هم از رقیب عقب افتادید ولی توانستید به سرعت جبران کنید و حتی پیروز میدان شوید از نظر خودتان این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟
ج- ما از قبل از بازی هم میدونستیم بازی ساده ای داریم و برنده میشویم. با این حال حریف رو دست کم نگرفتیم و با هماهنگی ای که داشتیم؛ بازی را بردیم. کارشناسان هم قبل از بازی از برد ما مطمئن بودند. از کل هم تیمی ها به خاطر زحمتی که میکشند؛ تشکر میکنم.

کارشناس: بازی بین وحدت و گلادیاتور در حالی آغاز شد که تیم وحدت از داشتن کاپیتان خود به همراه تیم معذور بود. هرچند به لطف آیدی بعضی از دوستان وارد میز شده بود و راهنمایی ها را از سکوی تماشاگران به هم تیمی های خود میرساند. تیم گلادیاتور راند اول را طوفانی آغاز کرد و بدونه اینکه امتیازی واگذار کند توانست با کسب هر چهار امتیاز بازی و زدن یک اِسکوپا با ۵ امتیاز از رقیب پیش بیوفتد. در ابتدای راند دوم ریسک نادرست تیم گلادیاتور در اول راند سبب شد هم هفت طلایی را از دست بدهند و بلافاصله یک اِسکوپا هم بخورند و شرایط خود را دشوارتر ببینند.. در ادامه تیم وحدت با جمع آوری امتیازات راندی و سعی بر حفظ نتیجه توانست از تیم گلادیاتور پیشی بگیرد و با همین رویه کار را تا انتهای بازی در پیش بگیرد و تیم گلادیاتور که در بحران فرو رفته را بدون کسب امتیاز به شهر خود بدرقه کند.
مدت زمان بازی ۷۶ دقیقه

کاپیتان تیم قاصدک: س- در یک بازی حساس و دشوار و نَبَرد برای صدرنشینی بازی را مقابل تیم شباواز واگذار کردید علت شکست را در چه چیزی دیدید؟
ج- سلام, به تیم شبآواز این برد را تبریک میگوییم! در بازی با شبآواز متأسفانه اصلاً شانس با ما یار نبود و مهمترین دلیل باخت ما هم همین بود که کارت خوب نداشتیم!
به نقل از بازیکن تیم شباواز: س- این هفته یک بازی دشوار با تیم صدرنشین داشتید ولی توانستید با امتیاز قابل توجهی پیروز میدان شوید از حال هوای این بازی بگویید و بازی را چطور دیدید؟
ج- بله بازی را دشوار می دانستیم. این شد که تصمیم گرفتیم بدون اینکه ریسک کنیم، و با کمال دقت و آرامش بازی کنیم. هم می توانم بگویم که توزیع کارت ها توسط سیستم طوری بود که عملا بیشتر به نفع ما بود تا حریف. این شد که نتیجه خوبی توانستیم بگیریم
کارشناس: بازی بین تیمهای شباواز و قاصدک یک شهرآورد مهیج بود چرا که هر دو تیم از تیمهای بالای جدول محسوب میشدند و برای بقا در جایگاههای خود با یکدیگر ستیز میکردند. در ابتدای راند اول تیم قاصدک کاپیتان خود را به همراه نداشت شاید این امر سبب شد کمی تمرکز این تیم بهم بریزد. ولی در ادامه توضیع کارتها هم با بررسی فیلم بازیها متوجه شدیم به سود تیم شباواز توضیع شده بود چرا که بیشتر مواقع در فرصت های مناسب بهترین کارتها را به همراه داشتند و توانستند آمار خوبی را از خود به جا بگذارند. این اولین بازی ای بود که تیم شباواز با اختلاف زیادی پیش می افتاد و توانست به خوبی همین اختلاف را تا پایان بازی حفظ کند و سه امتیاز شیرین را به اندوخته های خود اضافه کند.

مدت زمان بازی ۵۳ دقیقه

کاپیتان تیم آذرخش: س- بازی مقابل تیم شاهین یک شهراوردی بود که بین اعضا هم کُری خونی زیاد صورت میگرفت و توانستید این بازی را با پیروزی به سود خود خاتمه دهید روند بازی را چطور دیدید؟
ج- همان طور که هفته قبل هم عرض کردم من به پیروزی در این بازی خوشبین بودم. ما نهایت سعیمان را کردیم که اشتباهاتمان را به صفر برسانیم و فکر میکنم موفق هم بودیم. البته تیم شاهین هم یکی دو جا اشتباه و ریسک انجام داد که در نهایت به نفع ما شد. در کل بازی خیلی دشواری نداشتیم. حتی در راندی هم که یک امتیاز عقب افتادیم به بازیکنان گفتم که اصلا نگران نباشید. چون بچه های شاهین از دوستان ما بودند با شیوه بازیشان هم تا حد زیادی آشنا بودیم.
اما در بازی هفته بعد هشیاری ما باید خیلی بیشتر باشد. تیم دلیران تیمیست که کارنامه نسبتا خوبی دارد و خوب هم بازی میکند. تیمهای قوی ای را هم توانسته متوقف کند. بنابر این باید دقیق، حساب شده، بدون عجله و با حد اقل ریسک بازی کنیم.
کاپیتان تیم شاهین: س- در بازی مقابل تیم آذرخش که شهراوردی بود که بین اعضا هم کُری خونی زیاد میشد بازی را واگذار کردید علت شکست را در چه چیزی میبینید؟
ج- بازی سختی بود. ما در دو راند اول با اختلاف نسبتا زیادی از حریف عقب افتادیم ولی با تعویضی که داشتیم توانستیم در راند سوم بازی را به تساوی بکشانیم و حتی در راند بعد از حریف هم جلو بیفتیم. ولی در ادامه شانس با ما یار نبود و کارتهای خوبی هم در دست نداشتیم. اشتباه هایی هم داشتیم که در باخت ما بی تاثیر نبود. به هر شکل به تیم آذرخش تبریک میگویم و امیدوارم در بازی های آینده بتوانیم این افت شدید را جبران کنیم.
کارشناسی آذرخش شاهین:
سلام و عرض ادب. در پایان راند سوم آذرخش هوشمندانه اقدام کرد. میتوانستند اسکوپا ندهند، ولی با دادن اسکوپا هفت دایمند رو به دست آوردند اگر اسکوپا نمیدادند عملا دو امتیاز فاصله امتیازشون با شاهین نزدیکتر میشد یعنی هم امتیاز هفت رو میگرفتند و هم امتیاز هفت دایمند و نتیجه در پایان راند سوم به جای ۱۰ ۴، ۹ ۵ میشد.
در راندهای بعدی شاهین هم برای اینکه خودشون رو به بازی برگردونند، تلاششون رو کردند و میتونم بگم گاهی جاها اتفاقا محتاط بودن بیش از اندازه باعث شد عملا به حریف امتیاز واگذار کنند. مثلا در راند هفتم، اگر محسن صالحی وقتی که کارت های هفت و ۹ روی میز بود، کارت دو رو بازی میکرد، شاید میتونستند اجازه ندند که حریف کارت هفت رو برداره و عملا امتیاز هفت رو به دست بیارند و عملا همین اشتباه بازی کردن باعث شد که در همون راند دوتا اسکوپا بدند. میتونم بگم دایمند بودن دو فریبشون داد.
برای هر دو تیم و به طور کلی همه تیم ها آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
مدت زمان بازی ۶۰ دقیقه

کاپیتان تیم پدیده: س: سوال مصاحبه همانطور که قبل بازیها اشاره کرده بودید با تیمی بازی داشتید که کاپیتان این تیم از دوستان صمیمی شما بودند و بازی را دشوار میکرد چرا که شناخت زیادی نسبت به شما داشتند و نزدیکی نتیجه هم این امر را نشان میدهد نظر خودتان در مورد بازی ای که کردید را بگویید و این بازی را چطور دیدید و احساستون را در مورد یک امتیازی که ازتان کسر شد بگویید و به جای صدر نشینی به تنهایی با دو تیم دیگر هم امتیاز شدید؟
ج- بازی این هفته با تیم زوبین تحت تاثیر شروع زودهنگام بازیکن تیم ما پیش از فرمان داور آغاز شد, و همین امر باعث عدم تمرکز ما تا اواسط بازی شد, طوری که در چند جا ما دچار محاسبه اشتباه کارت ها شدیم, و اسکوپای بی جهت به حریف تقدیم کردیم. ولی از نیمه های بازی توانستیم بر بازی مسلط بشویم و با یک بازی خوب اختلاف امتیازی که ایجاد شده بود را راند به راند کم کردیم و در دو راند پایانی اختلاف امتیاز را به نفع خودمان جا به جا کردیم. و یک برد شیرین را علیرغم اشتباهات آغازین بازی کسب کردیم. هر چن میتوانستیم با اختلاف بیشتری هم برنده باشیم. و اما در مورد کسر یک امتیاز مهم نیست این مشکل ممکن هست برای هر تیمی پیش بیاید. فراموشش میکنیم و سعی میکنیم در بازی های آینده جبران این یک امتیاز را نیز داشته باشیم.
کاپیتان تیم زوبین: این هفته به دلیل داشتن پرواز کاپیتان تیم زوبین به مصاحبه بعد از بازی نرسید.
کارشناس: این بازی در شرایطی آغاز شد که پیشبینی میشد کاپیتان تیم زوبین در ترکیب اصلی بازی کند چرا که پارسال در تیم پدیده بازی میکرد و شناخت خوبی نسبت به تیم سابق خود داشت این نکته میتوانست هیجان بازی را دوچندان کند بازیکن تیم پدیده قبل از از فرمان داور اقدام به بازی کرد که سبب شد کسری امتیاز گریبان تیم را بگیرد.
این کسری امتیاز با شناخت کاپیتان تیم پدیده با قوانین بازیها به صورت قطع میدانستند که یک امتیاز کسر خواهد شد و این موضوع میتوانست ذهن اعضای تیم را درگیر کند. بازی ابتدا با برتری تیم زوبین پیش میرفت که تیم پدیده کم کم به خود آمد و با ارئه یک بازی جسورانه توانست امتیازات بازی را ازان خود کند.

ستارگان: س- شما بازی ای را واگذار کردید که با پیروزی در این بازی میتوانستید به رده های بالاتری بروید ولی در این بازی شکست خوردید بازی را چطور ارزیابی میکنید؟
ج- ضمن تبریک به تیم پاسارگاد جهت کسب این پیروزی تنها میتوانم علت شکست را در این بازی توضیع ناعادلانه کارتها بدانم. یعنی کارتهایی که تیم مقابل داشت برای ما بود حتی میتوانم به صورت جِد بگویم نمیذاشتیم تیم مقابل به امتیاز شش برسد حال ما سعیمان را میکنیم تا بتوانیم در بازیهای آتی پیروز شویم و جبران کنیم
پاسارگاد:س- خب بازی ای مقابل تیم ستارگان داشتید که اگر نتیجه را واگذار میکردید در جدول جایگاه تان را ازدست میدادید ولی با این برد دو رده هم سعود داشتید این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- سلام بازی خوب بود با وجود این که کلی اختار گرفتیم و داور عضیتمان ‌کرد ولی با این برد یک امید دوباره گرفتیم و از عملکرد تیم راضی هستم.
کارشناس: بازی ستارگان و پاسارگاد تقریبا پایاپای آغاز شد. و با یک اسکوپا برای هر تیم در پایان راند اول ۳-۳ مساوی پایان یافت. در راند دوم ستارگان با تصاحب تمامی امتیازات راندی از پاسارگاد پیشی گرفت. اما این پایان کار نبود. پاسارگاد با دو اسکوپا در راند بعد خود را به ستارگان نزدیک کرد. در راندهای بعدی مسابقه تقریبا پایاپای ادامه یافت، فقط این تیم پاسارگاد بود که طی سه راند به ستارگان نزدیک شده و در هنگام وقت استراحت فنی دوم ۴ امتیاز از ستارگان پیشی گرفت. در ادامه مسابقه نیز پاسارگاد با دقت و البته کارتهای بهتر و تصاحب امتیازهای راندی علی رغم تلاشهای تیم ستارگان و یکی دو اسکوپای این تیم توانست بازی را ۲۱ بر ۱۷ به سود خود پایان دهد.
مدت زمان بازی ۵۵ دقیقه

کاپیتان تیم پگاه: س- در این بازی توانستید بازی عقب افتاده را به خوبی جبران کنید و امتیاز کامل را کسب کنید این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟ آیا شما از آن دسته آدمهایی هستید که به تعویض اعتقاد ندارند؟ بازی بعدی را چطور پیشبینی میکنید؟
س- ما در یکی دو راند اول متاسفانه کاتب تیم نتوانست به خوبی انجام وظیفه کند و به همین علت کمی بد بازی کردیم ولی خوشبختانه من به تیم خودم اعتماد داشتم و میدانستم میتوانند عملکرد خوبی را به نمایش بگذارند حتی میخواستم خودم بازی کنم ولی اطمینانم به اعضای تیم باعث شد دست به تعویض نزنیم. بازی بعدی هم با تیم برگزار کننده بازیها داریم و بازی سخت است ولی برای بردن میآییم و تسلیم نمیشویم.
کاپیتان تیم دلیران: س- بازی ای که انجام دادید را چطور ارزیابی میکنید؟
ج- طبق شناختی که از تیم پگاه داشتیم این تیم از امتیازهای روی میز نمیگذرد و این نوع بازی در دو رانده پایانی بازی هم مشاهده شد.
در چهار راند اول نقطه ی قوت تیم حریف را کنترل کردیم اما متاسفانه در دو راند آخر کارت مناسب نداشتیم که بتوانیم اختلاف را حفظ کنیم و از این بازی دست خالی بیرون آمدیم
کارشناس: تیمهای دلیران و پگاه در حالی به مصاف هم رفتند که در بازی هفته ششم پیروز بودند و در پی کسب پیروزی در این بازی بودند
هر دو تیم پر قدرت و پر سرعت در مقابل یکدیگر ظاهر شدن بطوری که در همان ابتدای راند با اسکوپایی که maheddee زد توانست روحیه بیشتری به تیم دلیران تزریق کند.
اختلاف در دو راند اول ۱۰ ۳ به نفع تیم دلیران شد.
البته هم توضیع نا مناسب کارتها و هم ریسکهای خطرناکی که تیم پگاه انجام میداد در این نتیجه بی تاثیر نبود.
نکته ی جالب در این بازی مربوط به داور بازی بود که در پایان راند دوم در زمان استراحت فنی اول فراموش کرد بازی را پاز نماید و پس از پخش کردن کارتها فرمان استراحت اعلام شد
در راند سوم از تعداد ۴۰ کارت سی کارت را تیم دلیران برداشتند و نتیجه ۱۴ ۴ به نفع این تیم شد. روند بازی به نحوی پیش میرفت که کارشناسان در تیمتاک برد را با تیم دلیران میدانستند و اینجا بود که تیم پگاه بازگشت خیلی عالی ای داشت و اما دقیقا مشابه همین اتفاق در راند پنجم به نفع تیم پگاه پیشرفت که توانستند سی کارت را از آن خود کنند و ۴ امتیاز راندی را کامل از آن خود نمایند.
اما در نهایت تیم پگاه توانست ۲۱ ۱۸ و با تعداد ۸ اسکوپا برد را از آن خود نماید.
مدت زمان این بازی ۴۶ دقیقه

 

 

هفته هشتم

 

 

حواشی هفته هشتم
در این هفته شاهد خود نمایی تیم پدیده بودیم چرا که با پیروزی مقابل تیم پاسارگاد برای دومین هفته متوالی صدرنشینی را برای اولین بار در این لیگ توانست کسب کند و تیم گلادیاتور هم همچنان با شکستهایی که میخورد، با ۲ امتیاز در قعر جدول مانده‌است.
از بازیهای تماشایی این هفته میتوان، به دو بازی بین تیمهای قاصدک و وحدت و همچنین شاهین و شباواز اشاره کرد.
بازی اول یک بازی ۱۲ رانده بود و با نتیجه ۲۶ ۲۴ به سود وحدت خاتمه یافت و امتیازات تقسیم شد.
در بازی شاهین و شباواز میتوان به به بازگشت لب مرزی تیم شباواز اشاره کرد، چرا که امتیازات زیادی عقب بود و توانست تا امتیاز برابر ۱۹ خود را برساند، ولی در راند پایانی نتوانست کاری صورت دهد، تا حداقل دست‌خالی از میدان خارج نشود.
مجدد شاهد پیام دادن rahim123 در میز بازی بودیم که باز یک امتیاز از تیم پگاه کسر شد. این امر باعث شد کاپیتان این تیم ایشان را از لیست بازیکنان خط بزند از این پس ایشان از بازیکنان این تیم محسوب نمیشود. تیم پگاه هم تا نیم فصل حق اضافه کردن بازیکن جدیدی به تیم ندارد.
آیدی korosh به علت برخورد نامناسب با داور بازی دو هفته از همراهی تیم قاصدک محروم خواهد بود. و حتی حق حضور در بازیهای تیم خود، برای تماشا نیز نخواهد داشت.
در پایان هفته هشتم تیمهای قاصدک و ستارگان با زدن ۵۶ اِسکوپا تیمهای دارای بیشترین اِسکوپا و تیمهای شاهین, زوبین و گلادیاتور با زدن ۴۳ اِسکوپا از جمله تیمهای کم اِسکوپای این لیگ محسوب میشوند.

تیم ستارگان:

س- در بازی مقابل تیم پگاه ابتدا خیلی خوب پیش میرفتید ولی کم کم امتیازات را از دست دادید و با اختلاف کمتری پیروز شُدید، این نوسانات و جریان بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- همانطور که میدانید هیچ تیمی را اصلا نمیشود دست کم گرفت و به قطع گفت این تیم ضعیف است. ما در این بازی دو تن از یاران خود را نداشتیم و چندین اشتباه دردسر ساز هم داشتیم که سبب شد امتیازاتی را از دست دهیم. تیم پگاه هم عالی بازی کرد، حتی یکجا در راند دوم بود که یک اِسکوپای تمیزی هم به ما زدند به هر حال خوشحالم که توانستیم هر سه امتیاز بازی را به اندوخته های خود بیفزاییم.

تیم پگاه:

س- بازی مقابل تیم ستارگان را چطور دیدید؟ آیا از بازی ای که به نمایش گذاشتید راضی بودید؟

ج- بازی خوبی بود و ما قطعا خیال برد داشتیم و خیلی تلاش کردیم ولی یک مقدار تبهر و کمی هم شانس تیم مقابل باعث گردید بازی را واگذار کنیم. ولی بازی برگشت را قطعا میبریم. متأسفم که یار غافل ما با پیام نا بهنگامش در حساسترین برهه امتیاز را از ما گرفت.

کارشناس: در راند اول تیم ستارگان توانست با دریافت سه امتیاز راند و یک اسکوپا با نتیجه چهار بر دو بر تیم حریف غالب شود. تیم پگاه فقط با دریافت یک امتیاز راند و یک اسکوپا دو امتیاز به دست آورد. راند دوم بدون اسکوپا به پایان رسید و در این راند تیم ستارگان توانست با دریافت هر چهار امتیاز راند با نتیجه هشت بر دو این راند را به سود خود به پایان برساند. راند سوم با پنج اسکوپا به پایان رسید. تیم ستارگان توانست با دریافت دو اسکوپا و یک امتیاز راند (هفت طلایی با نتیجه یازده پنج از تیم حریف پیشی بگیرد. راند چهارم بدون اسکوپا به پایان رسید. در این راند تیم پگاه توانست با دریافت دو امتیاز راند با نتیجه یازده هفت به تیم حریف نزدیکتر شده و فاصله امتیازی را کاهش دهد. راند پنج با دو اسکوپا به پایان رسید. در این راند تیم پگاه توانست با دریافت سه امتیاز راند و یک اسکوپا به حریف نزدیکتر شود. تیم ستارگان فقط توانست یک اسکوپا و یک امتیاز راند را به دست آورد و این راند با نتیجه سیزده یازده به پایان رسید. راند شش با پنج اسکوپا به پایان رسید. در این راند تیم ستارگان توانست سه امتیاز راند را به دست آورد. تیم پگاه فقط توانست سه اسکوپا به دست آورد. این راند با نتیجه هجده چهارده به پایان رسید. و اما آخرین راند: راند هفت با چهار امتیاز راند و چهار اسکوپا که هر دو تیم به طور مساوی توانستند دو امتیاز راند، و دو اسکوپا دریافت کنند و نهایتا بازی با نتیجه بیست و دو هجده به نفع تیم ستارگان به پایان رسید. در پایان بازی و راند آخر ریسکی بازی کردن تیم ستارگان مشهودتر بود. جایی که استقلال کارت هشت را بازی کردند و غیر هفت دایمند که دست هم تیمیشان بود یک هفت دیگر هم باقی مانده بود و احتمال اسکوپا خوردن زیاد بود. در حالی که کارت دو را داشتند و می توانستند همین کارت دو را بازی کنند.

مدت زمان بازی ۴۲ دقیقه

 

تیم گلادیاتور:

تیم زوبین:

س- این هفته توانستید با پیروزی مقابل تیم گلادیاتور به تیمهای بالاتر نزدیک شوید این بازی را چطور دیدید و چقدر امید دارید به عناوین بهتری دست یابید؟

ج- ما در هر بازی قطعا برای برد وارد بازی میشویم. از آنجایی که برای رقابت با سایر تیمها و پیوستن به کورس قهرمانی، به کسب امتیاز به شدت نیازمندیم، در نتیجه بازیهای سختی را در پیش داریم و بازی این هفته هم یکی از سختترین بازیهای ما بود چرا که هر دو تیم فقط به هر سه امتیاز بازی فکر میکردیم. تنها نکته ای که اینجا میتوان گفت با توجه به اینکه همه تیمها بازی اسکوپا را خوب میشناسند و با قدرت بازی میکنند، پیروزی و بازی خوب فقط به عملکرد و بازی خوب نیست بلکه بخشیش به شانس هم بستگی دارد، بنابراین با توجه به اینکه تا به الآن در بازیها کمترین اشتباه را داشتیم، اگر شانس هم داشته باشیم و بازیهای بعدی را ببریم میتوانیم حتی به قهرمانی هم امیدوار باشیم چون امتیازات کسب شده توسط تیمها خیلی نزدیک به هم هست و بنظرم هنوز هر ۱۲ تیم شانس قهرمانی را دارند.

کارشناس: کارشناس نخست این بازی دچار نقص فنی شد و نتوانست کارشناسی خوب خود را ارائه دهد . کارشناس ذخیره نقل میکند: این بازی بین دو تیم پایینی جدول برگزار شد که در چند راند اول دو تیم پایاپای پیش رفتند به نحوی که در امتیاز هشت نیز برابر شدند ولی بعد از این راند تیم زوبین با عملکردی قابل توجه توانست امتیازات خوبی را پیش بیفتد و در نهایت هم سه امتیاز این بازی را از آن خود نماید و به تیمهای بالادست خود نزدیکتر شود و تیم گلادیاتور هم به روند شکستهای خود ادامه دهد.

مدت زمان بازی ۷۱ دقیقه

 

تیم قاصدک:

س- شما بازی پایاپای با تیم وحدت قهرمان دور گذشته لیگ داشتید و با اختلاف کمی نتیجه را واگذار کردید این بازی را چطور دیدید؟ و اینکه هم تیمی شما در یکی از بازیهای این هفته دچار خطا شدند و با محرومیت دو هفته ای عدم همراهی تیم مواجه میشوند، با توجه به اینکه بازیکن ذخیره هم ندارید، دو بازی بعدی را چه خواهید کرد؟

ج- ……

تیم وحدت:

س- یک بازی حساس با تیم قاصدک داشتید و پس از رقابتی پایاپای سرانجام فاتح میدان شُدید این بازی را چطور ارزیابی کردید؟

ج به نقل از بازیکن- ما خودمان را برای یک بازی دشوار آماده کرده بودیم. غیبت کاپیتان از یک سو و دقت و هشیاری حریف از سوی دیگر بازی را سخت میکرد. با این حال خوب توانستیم پیش بیفتیم. اما متأسفانه اختلالات شدید اینترنتی و البته بدکارتی و کارتهای تکراری شخص من کمی کار را سخت کرد. با این حال با انسجام و دقت عالی اعضای تیم توانستیم، حتی زمانی که ۴ امتیاز هم عقب بودیم و خطر باخت را حس میکردیم، پیشروی حریف را مهار کنیم و با بازی حساب شده و جسورانه ۲ امتیاز از این بازی سخت بگیریم.

کارشناس: بازی رأس ساعت ۲۲:۱۵ شروع شد. تیم مدافع قهرمانی برای سومین برد پیاپی و چهارمین برد فصل خود نیاز به شکست دادن تیم قاصدک قهرمان لیگ دوم داشت. از طرفی تیم قاصدک پس از پنج پیروزی متوالی در هفته قبل مقابل تیم شباواز متوقف شد و برای ششمین برد خود نیاز به پیروزی در این بازی داشت. وحدت در این بازی با یلدا و امیر سپهری کار خود را شروع کرد دو بازیکنی که در دو هفته ی قبل در ترکیب ثابت تیم وحدت حضور داشتن و برای این تیم دو پیروزی به ارمغان آوردند. در طرف دیگر قاصدک با ترکیب همیشگی بهار و کوروش کار خود را شروع کرد. با شروع بازی تیم قاصدک اولین ریسک را انجام داد و  بهار کارتهای ۴ ۷ ۲ را با ۲ برداشت سپس اولین اسکوپا را یلدا با کارت ۵ برای تیم وحدت به ثبت رساند. راند اول با سه امتیاز راندی برای تیم وحدت به پایان رسید تا نتیجه ۴ ۰ به سود تیم میهمان شود. در راند دوم وحدت تنها دو امتیاز راندی کسب کرد ولی قاصدک با اسکوپا ای که کوروش زد و دو امتیاز راندی که گرفتن نتیجه به ۳ ۶ تغییر یافت. در ابتدای راند سوم کوروش ۶ و ۲ را با هفت دایمنتی که داشت جمع کرد تا اولین حرکت تیم قاصدک با امتیاز همراه شود. در ادامه یلدا دومین اسکوپای خود و تیم وحدت را به ثمر رساند. در اواسط راند سوم بعد از اخطاری که amirsepehri گرفت اولین تعویض در دقیقه ی ۱۹ برای تیم وحدت انجام شد amirsepehri جای خود را به fayezeh.farhadi داد. در ادامه یلدا در این بازی سومین اسکوپای وحدت را به ثمر رساند تا نتیجه ۸ ۳ شود. در پایان این راند قاصدک با گرفتن چهار امتیاز میز نتیجه را ۷ ۸ کرد. اولین وقت استراحت در دقیقه ی ۲۵ بازی شروع شد. قبل از شروع راند چهارم fayezeh.farhadi جای خود را به amirsepehri داد تا ترکیب تیم وحدت همانند شروع بازی شود. در راند چهارم وحدت تنها یک امتیاز با اسکوپای امیر سپهری گرفت اما قاصدک با زدن اسکوپای بهار و کسب سه امتیاز میز نتیجه ی بازی را ۹ ۱۱ به سود خود تغییر داد. دو تیم چهار امتیاز میز راند پنجم را تقسیم کردن تا اختلاف دو امتیازی تیم قاصدک حفظ شود. راند ششم با جمع کردن هفت دایمنت توسط یلدا شروع شد و با دو اسکوپای پیاپی امیر سپهری ادامه داشت تا این که کوروش یکی از اسکوپا ها را جبران کرد. در پایان این راند وحدت با دو اسکوپا و دو امتیاز راندی که کسب کرد جمع امتیازهای خود را به عدد ۱۵ رساند اما تیم قاصدک تنها با اسکوپایی که کوروش زد به امتیاز ۱۴ رسید در پایان این راند آخرین وقت استراحت در دقیقه ۴۸ بازی آغاز شد. در راند هفتم وحدت در کسب امتیاز ناموفق بود اما تیم قاصدک با کسب چهار امتیاز میز و اسکوپای کوروش نتیجه را ۱۵ ۱۹ به نفع خود تغییر داد. اما در راند هشتم وحدت با کسب چهار امتیاز میز نتیجه را مساوی کرد. راند نهم هر تیم ۲ امتیاز کسب کردن, برای وحدت امیر سپهری و برای قاصدک بهار در این راند اسکوپا زدند. وحدت با دو اسکوپای یلدا و کسب یک امتیاز میز در پایان راند دهم امتیاز خود را به ۲۴ رساند اما قاصدک سخت کوش با کسب دو امتیاز میز در این راند تسلیم نشد. پس از پایان راند یازدهم یا راند پایانی وحدت با دو امتیازی که از میز کسب کرد خود را به امتیاز ۲۶ رساند اما تیم قاصدک در این راند تنها یک امتیاز با اسکوپای کوروش کسب کرد تا بازی با نتیجه ی ۲۶ ۲۴ بسود وحدت به پایان برسد.

مدت بازی ۹۲ دقیقه

 

تیم دلیران:

س- بازی مقابل تیم آذرخش را چطور دیدید؟

ج- بازی خوبی بود, در دو راند پنج و شش کمی ضعیف کار کردیم که آن هم بخاطر تعویضهای تیم حریف بود، تعویضی که انجام دادیم کاملا جواب داد و سه امتیاز این بازی به ما رسید.

تیم آذرخش:

س- بازی مقابل دلیران را چطور ارزیابی میکنید و علت شکست را در چه چیزی میبینید؟

ج- ……

کارشناس: در این بازی شاهد بازی خوب از سوی تیم دلیران بودیم چرا که توانست اختلاف خوبی را ایجاد کند و با حاشیه امنیت بیشتری بازی را ادامه دهد. امتیازات در زمان وقت استراحت فنی دوم ۱۵ ۳  به سود تیم دلیران بود. بعد از این امتیاز در دو راند تیم آذرخش عالی کار کرد و توانست امتیازات زیادی را جبران کند به نحوی که                                  میتوانست کام بک رویایی ای داشته باشد ولی در این هنگام تیم دلیران به خود آمد ولی توانست بازی را به سود خود خاتمه دهد.

مدت زمان بازی: …

 

تیم شاهین:

س- بازی مقابل تیم خوب شباواز را چطور دیدید و توانستید رقابت بین تیمتاکی را به سود خود خاتمه دهید؟

ج- بازی فوق العاده ای بود. مطمئنا یکی از بهترین بازیهای این دوره بازی شاهین با شب آواز بود. بازی ای که به شدت عجیب دنبال شد. ما با اختلاف زیادی جلو افتادیم ولی طبق معمول تیم شب آواز کام بک خوبی داشت. راند آخر یکی از بهترین راندهایی بود که تا کنون شاهین بازی کرده است. جدا از کارتهای خوبی که داشتیم باید اشاره به مدیریت فضای تیمی کنم که با فکر و تدبیر خوبی توانستیم به شکلی فوق العاده بازی ای را که همه فکر میکردند ۲ امتیازی میشود را ۳ امتیازی ببریم

تیم شباواز:

س- بازی مقابل تیم شاهین چطور بود؟

ج به نقل از بازیکن- این هفته علیرغم اینکه نه توانستیم از طریق اسکایپ، و نه از طریق تیمتاک با هم تیمی ها در ارتباط باشیم، سعی خودمان را کردیم ولی متأسفانه بیشتر به خاطر اینکه سیستم بد کارت میداد، نتوانستیم به نتیجه دلخواه برسیم. انشاالله در بازیهای آینده جبران خواهیم کرد.

کارشناس: همانطور که در گزارشات لحظه به لحظه مسابقات اشاره شد بازی بین دو تیم از تیمتاک برگزار میشد که حساسیت بازی را بین نفرات تیمتاکی دوچندان کرده بود. در این بازی تیم شاهین ابتدا خوش درخشید و توانست از شباواز به خوبی پیش بیفتد ولی تیم شباواز با تلاش خوبی که داشتند توانستند امتیازات را در عدد ۱۹ برابر کنند و به به پیروزی در این بازی بیشتر امیدوار شوند ولی در صورتی که بیشتر تماشاگران بر این باور بودند که بازی دو امتیازی خواهد شد، اما این تیم شاهین بود که هیچ امتیازی را به تیم شباواز نداد و سه امتیاز بازی را برای خود به ارمغان آورد.

مدت زمان بازی ۶۴ دقیقه

 

تیم پدیده:

س- شما در یک بازی توانستید با عملکرد قاطع سه امتیاز بازی را کسب کنید و به تنهایی صدر نشین شوید بازی را چطور دیدید؟

ج- ما بازی همیشگیمان را انجام دادیم,و نتیجه دلخواه و خوبی را هم کسب نمودیم. انشاالله که بازیهای آینده‌مان هم به همین شکل پیش رود.

تیم پاسارگاد:

س- شما بازی داشتید که اگر پیروز میشُدید به صدر جدول میرفتید این بازی را واگذار کردید علت شکستتان چه بود؟

ج- باختیم چون واقعا سیستم خوب کارت نمیداد، البته منکر اشتباهاتمان نمیشوم ولی امیدوارم به رتبه های بالا برگردیم.

کارشناس: هر دو تیم ریسکهای زیادی کردند و اسکوپا هم زیاد رد و بدل شد. ولی پاسارگاد با اینکه در راندهای سوم و پنجم به خصوص بازی خوبی داشت، به خاطر اولا همین ریسکها و ثانیا بدشانسی کارتی همیشه فاصله زیادی با پدیده داشت و پدیده با حاشیه امن امتیازی خیلی راحتتر بازی میکرد. به نظرم اگر از ابتدا mojtaba.m و elma بازی میکردند، احتمالا پاسارگاد شانس بهتری برای این بازی داشت.

مدت زمان بازی ۴۸ دقیقه

 

 

هفته نهم

 

 

 

 

 

۱

س از کاپیتان تیم پاسارگاد: این هفته مقابل تیم قعر نشین بازی داشتید ولی با این وجود بازی را واگذار کردید، علت شکست را در چه چیزی میدانید؟

ج: علت باختمان فقط و فقط نبود کارت و بد شانسی کامل بود. واقعا نمیدانم این دو هفته چرا اینقدر بد میآوریم.

تیم گلادیاتور: …

کارشناس: بازی اول این هفته بین گلادیاتور و پاسارگاد برگزار شد. در حالی که با توجه به موقعیت دو تیم در جدول نگاهها بیشتر به برتری پاسارگاد بود، اما این گلادیاتور بود که پس از تصاحب یک ۷ طلایی توسط پاسارگاد اولین اسکوپا را به ثمر رساند. از همین راند اول پیشگیری تیم گلادیاتور آغاز شد و به تدریج در طول مسابقه ادامه یافت. در یکی از راندهای میان بازی پاسارگاد با تصاحب هفتها کوشید خود را به گلادیاتور نزدیک کند اما تقدیم چند اسکوپا با این ریسکها مانع رسیدن تیم پاسارگاد شد. اختلاف ۶ ۷ امتیازی تا پایان بازی ادامه یافت و نهایتا تیم گلادیاتور پس از حدود ۵۵ دقیقه تلاش به برتری ۲۲-۱۶ دست یافت.

۲

س از بازیکن تیم شباواز: با تیم سوم جدول که هم امتیاز بودید، بازی داشتین و شما برای حفظ جایگاه دومی خود ناچار به برد بودید، آیا این امر سبب ایجاد حساسیت  بیشتری در تیم شما شد و پیش بینی میکردید که بتوانید به راحتی سه امتیاز این بازی را کسب کنید؟

ج- بله هم به این دلیل، و هم به دلیل اینکه هفته قبل مغلوب شده بودیم، به برد نیاز داشتیم. شخصا تا حدودی هم بازی را راحت پیشبینی میکردم، با یکی از بازیکنان حریف هفته قبل بازی کرده بودم و دیدم که ریسکی هم بازی میکردند، حدس میزدم بازی سختی نباشد ولی همینطور که قبلتر هم اشاره کرده بودم، هیچ کدام از بازیها را دست کم نمیگیریم و نخواهیم گرفت. امیدوارم از بازیهای آینده هم نتیجه خوبی بگیریم.

س از کاپیتان تیم دلیران: در یک بازی حساس  که فرصت داشتید به رده دوم جدول نیز ارتقا یابید، باختید، نظرتان در مورد این فرصت خوبی که از دست دادید، چیست  و علت باخت  را در چه میبینید، بد بازی کردن تیم یا توزیع بد کارتها؟

ج- ما سه امتیاز بازی را در راندهای ۲ و ۳ به تیم حریف دادیم. در این بازی اشتباهات زیادی داشتیم و البته کارتهای تیم حریف هم کمی از تیم ما بهتر بود و همین باعث شد بازی بدون امتیاز برای ما به پایان برسد.

کارشناس: بازی دوم از هفته نهم لیگ اسکوپا رقابت شدید بین دو تیم دوم و سوم جدول بود. هر دو تیم با امتیاز برابر ۱۴ آمده بودند، تا اولا برنده بازی باشند و هر سه امتیاز را از آن خود  کنند، ثانیا با پیروزی خود را به صدر جدول برسانند. این دو نکته کاملا در نحوه بازی هر دو تیم مشهود بود، هر دو با تفکر و دقت بالا بازی کردند و تقریبا هیچ خطایی از هیچ کدام سر‌نزد و تنها توزیع کارتها سرنوشت بازی را تعیین کرد. در نهایت این تیم شبآواز بود که توانست در هفت راند و با نتیجه ۲۱ بر ۱۵ پیروز این میدان حساس باشد.

مدت زمان بازی: ۵۰ دقیقه

۳

س از کاپیتان تیم قاصدک: تیم شما علیرغم شروع بسیار خوبی که در شش هفته اول لیگ داشت, سه بازی اخیر را با باخت پشت سر گذاشتید!  آیا همچنان علت باخت را بد کارتی  میدانید,و این که بازی دیشب را با اختلاف چشم گیری شروع کردید,اما در نهایت نتوانستید از برتری خود تا لحظه آخر  محافظت نمایید، آیا با اضافه شدن نفر جدید  ممکن است از دام این گونه باختها در راند آخر رهایی یابید,و به برد های متوالی برگردید؟

ج- …

س از بازیکن تیم شاهین: تیم شما تا هفته هفتم بسیار پر نوسان  و  تا حدودی پر اشتباه نشان میداد، اما دو بازی اخیر خود را با تمرکز و اعتماد به نفس خوبی پیش بردید و نتیجه مطلوب را به دست آوردید، نظرتان در این خصوص چیست، آیا به هماهنگی بیشتری دست یافتید و از تجربه  بازیهای قبلی جهت   عدم تکرار اشتباهات بهره بردید، خصوصا در این دو برد پیاپی؟

ج- بله. البته ما دفعات پیش هم تمامی تلاشمان را میکردیم ولی کارت مناسب دریافت نمیکردیم.

کارشناس: در این بازی تیم قاصدک به دلیل محرومیت  بازیکن خود با اضافه کردن نفر جدید  به بازی آمد, و تیم  شاهین نیز در غیاب کاپیتان خود اقدام به بازی نمودند. در مجموع شاهد بازی زیبا و حساب شده ای از سوی هر دو تیم بودیم. در راند آغازین این تیم قاصدک بود که با یک شروع طوفانی توانست با جمع آوری ۳۶ کارت از چهل کارت  ۴ امتیاز راندی ممکن را از آن خود نماید و با سه اسکوپای متوالی که زدند در پایان راند با امتیاز هفت به ۰ پیش افتادند. اما از راند دوم بازی متعادلی را شاهد بودیم، هر دو تیم امتیازات  هر راند را تقسیم میکردند و غالبا برتری با تیم شاهین بود. تیم قاصدک   با زدن اسکوپای بیشتر به اندوخته‌های خود اضافه میکرد و تیم شاهین با تمرکز و   حوصله بسیار خوبی به  جمع آوری کارتهای بیشتر و به دست آوردن هفتها پرداختند و برای این منظور هم گاهی دست به ریسک میزدند و به تیم حریف اسکوپا  میدادند. این روند  ادامه داشت تا راند ما قبل آخر،  تیم شاهین موفق شد اختلاف را به ۲ امتیاز کاهش دهد و توانستند   در راند آخر قاصدک را در امتیاز ۲۰ نگه دارند و با کسب ۴ امتیاز بازی را به سود خود  به پایان برسانند. و بدین ترتیب باختهای تیم قاصدک که اغلب با کسب یک امتیاز نیز همراه است، ادامه دارد.

مدت زمان بازی: ۶۱ دقیقه

۴

س از کاپیتان تیم پدیده: تیم شما فرصت داشت که با برد در این بازی   فاصله بیشتری از تعقیب کننده های صدر نشینی بگیرد، ولی موفق به انجام این مهم نشدید ,با این که تا راند ما قبل آخر همه چی پایاپای و مساوی پیش میرفت؟  چه اتفاقی پیش آمد که راند آخر را آن طور راحت به حریف واگذار کردید؟

ج- گاهی گمان نمیکنی ولی خوب میشود. داستان بازی این هفته ما با تیم پگاه بود. نخست به تیم برنده که در این بازی بسیار سخت کوش و پر تلاش ظاهر شدن، تبریک میگویم و اما در مورد بازی، به هیچ وجه قصد توجیه باخت  را ندارم. از همان ابتدا در یافتم که توزیع کارتها به نحویست که بازی سخت و نزدیکی پیش رو داریم. حریف برای بازی کردن ابتکار عمل بیشتری داشت، ولی ما   خیلی خوب توانستیم بازی را کنترل کنیم و امتیازاتی را که از دست داده بودیم، با دقت و کمترین اشتباه جبران میکردیم و بازی پایاپای و نزدیک در جریان بود، تا این که در امتیاز ۱۶ ۱۶  مساوی شدیم. متاسفانه در راند پایانی  اینترنت من که از همان ابتدای بازی سر ناسازگاری نهاده بود، به مدت طولانی قطع شد و باعث شد، تمرکز و حساب کارتها از دستمان خارج شود و وقتی که کانکت شدم، عملکرد تیم خیلی ضعیف شد و با ارائه یک بازی محتاط و سردرگم اسباب برد حریف را هرچه تمامتر فراهم آوردیم، تا حدی این راند را بد بازی کردیم، که حتی از جم کردن کارت هم امتناع میورزیدیم. در هر حال این بازی برای تیم پگاه سه امتیاز شیرین به همراه داشت و برای ما تجربه که  در هنگام بروز چنین  مشکلی هم‌تیمی با حفظ آرامش، تمرکز خود را از دست ندهد و خودم هم فکری اساسی برای اینترنت ناپایدارم بنمایم، تا در بازیهای مهمتر دچار مشکل نشویم، که اگر بنا به باخت تیمم باشد، به بدی کارتها ببازیم، نه به بازی ضعیف خودمان در یک راند حساس، که حداقل میشد بازی یک راند دیگر ادامه یابد.

س از کاپیتان تیم پگاه: با تیم صدر نشین بازی سختی داشتید,آیا فکر میکردید موفق به کسب نتیجه و برد در مقابل صدرنشین شوید و از این که بردید، چه حسی دارید؟

ج- ما اوایل کار استرس داشتیم. چراکه با تیم صدر جدول بازی میکردیم. کم کم استرس کم شد و تمرکز و دقت اضافه شد و همانطور که مشاهده کردید هرگز تیم پدیده در هیچ راندی از ما جلو نزد، مساوی شد ولی جلو نزد. خلاصه با کمک خدای متعال بازی را با آرامش و دقت و تمرکز تمام کردیم. کمتر کسی این انتظار را داشت که پگاه برنده بازی باشد. من در استراحت فنی دوم سری به رادیو گوشکن زدم، شدیدا معتقد بودند که برد با پدیده هست. بعد نیست این را هم بگویم که گزارشها بیطرفانه نیست و بعضی اوقات جانب دارانه است که خب کمی طبیعیست، ولی اصولی نیست و باید کاملا اصل بیطرفی رعایت شود. از گردانندگان مسابقات هم ممنونم.

کارشناس: ترکیب پدیده همان همیشگی بود با حضور نگین به عنوان کاپیتان و رازقی بازیکن و ترکیب پگاه هم با کاپیتانی oroomieh و بازی مانیا بود. پگاه و پدیده صدر نشین مسابقات وارد میشود. زمان شروع بازی ۱۹:۴۵٫ اولین ۷ در اولین round از بازی را مانیا از تیم پگاه برداشت. اولین گل بازی را oroomieh در دقیقه پنجم بازی به ثمر رساند و دومین گل توسط رازقی از تیم پدیده. شاه ماهی ۷ها را تیم پگاه شکار کرد. امتیازات فنی ۰ ۲ در پایان round اول. آغاز round دوم ۱۹:۵۳٫ اولین اخطار را داور به نگین نشان داد. مانیا ۷شاه ماهی را روی میز گذاشت و oroomieh با آن scopa 2 امتیازی زد و مانیا scopa بعدی را نیز زد. scopa بعدی توسط رازقی به ثمر رسید. همه امتیازات فنی round دوم نصیب تیم پگاه شد. آغاز round سوم ۲۰:۰۳٫ مانیا ۷شاه ماهی را روی میز گذاشت و ۷شاه ماهی چند دور دست به دست گشت تا بالاخره نگین آن را تصاحب کرد و همچنین نگین دو هفته دیگر را برداشت. رازقی و نگین تمام امتیازات فنی را درو کردند. آغاز round چهارم. رازقی اولین scopa round چهارم را زد. اخطار اول به oroomiehو oroomieh scopa بعدی را زد. تیم پدیده شاه ماهی ۷ها را برد. آغاز round 5 20:23. اخطار اول رازقی و نگین ۸ را با ۷ گل کرد. oroomieh گل بعدی را به زیبایی وارد دروازه پدیده کرد. رازقی گل بعدی را به زیبایی با ۳ ۴ و ۸ به ثمر رساند. oroomieh 7شاه ماهی را برد. مانیا با زیرکی هفت را گذاشت و oroomieh آن را گل کرد. در پایان round امتیازات ۱۱ بر ۱۳ به نفع پگاه بود. round ششم ۲۰:۳۰٫ طه و نجوا بعد از پیام در میز اخراج شدند. نگین ۸ را با ۷شاه ماهی تور کرد و گل بعدی را هم خودش به زیبایی به ثمر رساند. مجدد گل توی دروازه  نگین از پدیده. بازی با تاخیر فراوان ادامه داشت. امتیازات فنی ۲ ۱٫ آغاز round هفتم ۲۰:۳۸٫ رازقی ۸ را با ۷شاه ماهی تور کرد و oroomieh به زیبایی پاسخ رازقی را با یک گل تماشایی داد. امتیازات فنی ۲ ۱٫ آغاز round هشتم ۲۰:۴۷٫ قاصدک هم با پیامی که در میان بازی داد، اخراج شد. تعداد تماشاگران بجز داوران ۲۰ نفر بود.  oroomieh به زیبایی دروازه پدیده را گشود. میلاد هم با ارسال پیامی حین بازی اخراج شد. اخطار دوم نگین و شاه ماهی ۷ها را روی میز انداخت. مانیا عروس را به خانه بُرد. نتیجه بازی ۱۶ بر ۲۱ به نفع پگاه. امتیازات فنی ۰ ۳

مدت زمان بازی: ۷۵ دقیقه

۵

س از کاپیتان تیم زوبین: این هفته هم علیرغم توانایی کسب پیروزی در میدان در امتیاز ۱۹ متوقف شدید و نتوانستید امتیازی را به ارمغان ببرید علت این شکست را در چه چیزی تشخیص میدهید

ج- ما تمام سعی و تلاش خود را برای پیروزی کردیم ولی واقعا به جز بد شانسی و در واقع نداشتن کارت خوب خصوصا در برهه‌ای از بازی،  دلیل دیگری عامل باخت تیممان نبود. مثلا در چند راند کارتهایی که داشتیم مشابه هم بود و یا ماهان در چند راند تنها کارتهای ۱ ۲ ۳ داشت که واقعا با آن کارتها هیچ کاری نمیتوانستیم بکنیم، نه تنها تیم زوبین هر تیم دیگری که در آن بازی با آن کارتها مواجه میشد قطعا نتیجه بهتری نمیتوانست کسب کند. تیم ما در این بازی عملکرد بسیار خوبی داشت و حتی کوچکترین اشتباهی نداشتیم ولی در چند راند تیم وحدت کارتهای عجیبی بازی میکرد، که من واقعا نفهمیدم ریسک میکردند و یا اشتباه بازی میکردند، ولی به هر حال در این بازی خوش شانس بودند و توانستند پیروز شوند.

س از بازیکن تیم وحدت: این هفته در یک بازی حساس و وقتگیر توانستید با خوش شانسی هر سه امتیاز بازی را ازآن خود کنید و هیچ امتیازی را به حریف واگذار نکنید، عملکرد تیمتان را در این بازی چطور ارزیابی میکنید؟

ج- درست بود که با تیمی از پایین جدول بازی داشتیم، ولی میدانستیم بازیکنان خوبی دارند و اصلا فرصتی برای اشتباه نداریم. خوشبختانه از ابتدای بازی هماهنگی خوبی بین اعضای تیم بود به طوری که با وجود تکرار اختلالات اینترنتی من مشکلی در بازی پیش نیامد. با این حال راندهایی علیرغم تلاشهایمان عقب میماندیم، ولی خوشبختانه از اواخر بازی روند توزیع کارتها هم بهتر شد، همچنین در مواردی که لازم بود، کاپیتان تعویضهای به جایی انجام میداد و با شانس مناسب و البته دقت در محاسبه راند آخر، از امتیاز گرفتن حریف و در نتیجه از کسب امتیاز از بازی توسط آنها ممانعت کردیم.

کارشناس: راند اول با یک اسکوپا توسط تیم زوبین و چهار امتیاز راند با نتیجه ۴ ۱ به نفع تیم وحدت به پایان رسید. در راند دوم تیم زوبین توانست با به دست آوردن یک اسکوپا و چهار امتیاز راند، از تیم حریف با نتیجه ۶ ۴ پیشی بگیرد. در راند سوم تیم زوبین توانست دو اسکوپا و دو امتیاز راند را کسب کند و تیم وحدت توانست یک اسکوپا و دو امتیاز راند را کسب کند و نهایتا راند با نتیجه ۱۰ ۷ به نفع تیم زوبین به پایان رسید. پس از وقت استراحت فنی اول راند چهارم آغاز شد. تیم وحدت دو اسکوپا و ۱ امتیاز راند را به دست آورد و تیم زوبین توانست سه امتیاز دیگر راند را به دست آورَد و راند را با نتیجه ۱۳ ۱۰ به نفع خود به پایان برساند. راند پنجم بدون اسکوپا به پایان رسید و تیم وحدت توانست سه امتیاز راند را کسب کرده، و اختلاف امتیاز خود را با تیم زوبین جبران کند و در نهایت راند با نتیجه ۱۳ ۱۳ به پایان رسید. در راند ششم تیم زوبین فقط توانست یک امتیاز راند و یک اسکوپا به دست بیاورد و تیم وحدت توانست سه امتیاز دیگر راند را از آن خود کند و نهایتا راند با نتیجه ۱۶ ۱۵ به نفع تیم وحدت به پایان رسید، و پس از وقت استراحت فنی دوم مجدد بازی به جریان افتاد و راند هفتم آغاز شد. این راند با سه اسکوپا و سه امتیاز راند به پایان رسید که تیم زوبین دو اسکوپا و یک امتیاز راند را به دست آورد و تیم وحدت یک اسکوپا و دو امتیاز راند را به دست آورد و این راند با نتیجه ۱۹ ۱۸ به نفع تیم وحدت به پایان رسید. راند هشتم بدون اسکوپا و با دو امتیاز راند با نتیجه ۲۰ ۱۹ به نفع تیم وحدت به پایان رسید. در هشتمین و نهایتا آخرین راند، تیم وحدت توانست یک اسکوپا و چهار امتیاز راند را به دست آورده و با نتیجه ۲۵ ۱۹ بر تیم زوبین غالب شود. میتوان گفت هر دو تیم بدون اشتباه و با نهایت دقت بازی کردند و بیشتر شانس و نوع توزیع کارتها توسط سیستم در نتیجه بازی مؤثر بود.

مدت زمان بازی: ۸۷ دقیقه

۶

س از کاپیتان تیم ستارگان: با تیم آذرخش در شرایطی بازی داشتید که اگر پیروز میشُدید تا رده سوم سعود میکردید ولی موفق به کسب پیروزی در این بازی نشدید علت باخت را در چه چیزی میبینید؟

ج- در این بازی دو سه امتیاز را با اشتباهات تیم خودمان  به تیم آذرخش تقدیم کردیم و تا حدودی بازی پایاپای پیش میرفت تا اینکه در راند پایانی با بد کارتی مواجه شدیم و بازی را واگذار کردیم. اگر در این راند ریسک کردیم و ریسکمان ناموفق شد، تنها راه بود که به کمک ما بیاید که این امر صورت نپذیرفت. چه ریسک میکردیم چه نمیکردیم تفاوتش در یک اسکوپا میشد و باز بازی را میباختیم.

س از کاپیتان تیم آذرخش: در این هفته توانستید تیم ستارگان را در شرایطی شکست دهید که با پیروزی مقابل تیم شما میتوانستند تا رده سوم بالا بیایند ولی با این وجود توانستید عملکرد خوبی را به نمایش بگذارید و پیروز میدان شوید این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- بازی با تیم ستارگان را هرگز بازی آسانی نمیدانستم. سرپرست این تیم دوست صمیمی من هست و با شیوه بازی من و تیم من کاملا آشناست. به هم‌تیمیها گفتم که باید در شیوه بازیمان تغییر ایجاد کنیم و کاری کنیم که سرپرست با تجربه ستارگان نتواند دست ما را پیشبینی کند و برنامه بریزد. اما با این حال بازی خوب تیم ستارگان موجب شد که در مقاطعی از ما پیش بیفتد یا پا به پای ما پیش بیاید. عامل پیروزی طوفانی آذرخش  در راند آخر را دو چیز میدانم. اول ریسکی که ستارگان  اول راند انجام داد و باعث شروع  این طوفان شد. دوم هم کارتهای خوبی که دست ما بود.

کارشناس: بازی را میتوان به سه مقطع تقسیم کرد. در راندهای اول تا ششم و در مقطع اول این ستارگان بود که هر بار قاطعانه پیش می افتاد و بلافاصله در راند بعد آذرخش نتیجه را جبران میکرد. البته در راندهای دوم و چهارم نتیجه ۴ ۴ و ۹ ۹ مساوی شد و بالاخره در راند ششم آذرخش توانست برای اولین بار و با نتیجه ۱۴ ۱۳ پیش بیفتد. در مقطع دوم و راند هفتم، این بار بازی پایاپای هر دو تیم باز هم دو امتیاز برای هر کدام به همراه داشت و نتیجه ۱۶ ۱۵ به سود آذرخش بود. کمتر کسی فکر میکرد بازی در راند هشتم به یکباره زیر و رو شود. اما در مقطع سوم تعویض آذرخش و ورود میلاد نصرتی که هفته‌ها بود به دلایل مختلف بازی نکرده بود، همه معادلات بازی را به هم زد و در حالی که احتمال میرفت امتیازات بازی بین دو تیم تقسیم شود، آذرخش با حضور چشمگیر میلاد توانست با یک بازی طوفانی، ریسکی و تهاجمی همه امتیازات راندی در راند هشتم را به اضافه سه اسکوپا به خود اختصاص دهد و با هشت امتیاز اختلاف بازی را ۲۳ ۱۵ به سود خود به پایان برساند.

مدت زمان بازی: ۶۲ دقیقه

حواشی هفته نهم

این هفته تیم صدر نشین مقابل تیم پگاه نتیجه را واگذار کرد تا نتواند اختلاف امتیاز خود را با دیگر تیمها افزایش دهد و فعلا با توجه به برد تیم شباواز با تفاضل بهتری در جایگاه نخست قرار گرفته است. تیم پدیده برای سومین بار پیاپی هست که صدرنشین لیگ مانده است.

تیمهای میانه جدولی در این هفته تا حدودی درجا زدند و فرصت نزدیک شدن به صدر را از دست دادند، از جمله: تیم ستارگان بود که در بازی پایانی هفته با نتایج حاصل شده میتوانست با پیروزی مقابل تیم آذرخش به جایگاه سوم ارتقا یابد ولی اینچنین نشد. تیم قعر نشین گلادیاتور هم بعد از چندین شکست متوالی سر انجام توانست تیم پاسارگاد را شکست دهد و دومین پیروزی خود را دشت کند. تیم زوبین هم تا لحظات آخر حمله میکرد تا فاتح بازی شود ولی در یک ضد حمله نتیجه را بدون کسب حتی یک امتیاز به رقیب خود واگذار کرد.

در پایان هفته نهم تیم قاصدک کماکان با ۶۴ اسکوپا تیم پر اسکوپا و تیم شاهین با زدن ۴۸ اسکوپا تیم کم اسکوپای لیگ امسال به حساب میآیند

آیدی sobasa_ozara در بازی بین تیمهای زوبین و وحدت در زمان تشویق پیامی را ارسال کرد که سبب گشت، کارشناسان داوری پیام را چندین بار بررسی کنند و این حکم برایش صادر گردید: از تماشای تمامی بازیهای هفته دهم محروم است به استثنای بازی خودشان ولی لازم به ذکر است در صورت تکرار این موضوع از لیگ کنار گذاشته خواهد شد و حتی اجازه تماشای یک بازی را هم نخواهد داشت.

چند نکته مهم و ضروری که نیاز است با دقت خوانده شود:

 • از تمامی کاپیتانها یا نفرات معرفی شده جهت مصاحبه بعد از بازی خواهش میشود از این پس به سوال پرسیده شده در پیام دائمی یا peminent message در همان بستر play roome پاسخ سوالات را در یک پاراگراف به آیدی hossein.azari ارسال نمایند تا بتوانیم در سریعترین زمان ممکنه جدول بازیها را به روز رسانی نماییم.
 • از کارشناسان هم تقاضا میشود کارشناسی خود را حد اکثر فردای روز مسابقه یا در پیامرسان اسکایپ یا همان پیام دائمی play roome در یک پاراگراف ارسال نمایند.
 • از کارشناسان بازی خواهش میشود. در کارشناسی خود روند بازی را تحلیل کنند و صرفا به گزارش بازی نپردازند. اگر قصدمان گزارش بازی بود میتوانستیم هیستوری بازی را به راحتی کپی کنیم تا مابقی دوستانی که در میز بازی هم حضور نداشتند، بخوانند. هدف تحلیل و روند بازی کردن تیمهاست، بی آنکه یکطرفه به قضاوت بروید، کمی از جملاتی که باعث جذابیت بیشتر گزارش میشود استفاده نمایید.

 

 

هفته دهم

 

 

تحلیل هفته دهم

این هفته هم با حساسیت بالایی آغاز شد به گونه‌ای که سه بازی دو امتیازی شد.

تیم صدرنشین پدیده با پیروزی دو امتیازی مقابل تیم آذرخش توانست همچنان برای چهارمین بار متوالی صدرنشین لیگ بماند.

در بازی بعدی تیم دلیران با نمایش قابل توجهی توانست در یک بازی تماشایی تیم قاصدک را دو امتیازی شکست دهد، هرچند که مجددا یکی از بازیکنان این تیم در میز پیام ارسال کرد و یک امتیاز از اندوخته‌های تیمش کسر نمود. نکته جالب توجه اینجا بود که کاپیتان تیم قاصدک در پاسخ کمک داور اعلام فرمودند که در مصاحبه بعد از بازی شرکت خواهند کرد ولی متاسفانه این امر به موقع صورت نگرفته است.

در بازی سوم از بازیهای این هفته تیم پاسارگاد به مصاف تیم زوبین رفت که توانست با کسب سه امتیاز بازی خود را مجدد به رتبه سوم جدول برساند و از سایر رقبا عقب نماند. تیم زوبین هم علیرغم شایستگیهایش از کسب امتیاز عاجز ماند و نتوانست تغییری در جایگاه فعلیش دهد. باید بنشینیم و ببینیم در بازیهای آتی میتواند خود را به تیمهای بالادست برساند یا خیر.

در بازی چهارم از بازیهای این هفته تیم پگاه همچون بازیهای اخیر خود با برتری مقابل حریف خود توانست یک رده بالاتر بیاید و به تیمهای بالادست خود نزدیکتر شود  و تیم گلادیاتور هم با شکست مجدد با ۵ امتیاز در انتهای جدول جا خوش کرده است. کاپیتان این تیم نیز قرار بود تصمیم خود را برای حضور در مصاحبه اعلام فرمایند که هنوز خبری از ایشان نیست.

در بازی پنجم تیم مدافع قهرمانی سال گذشته به مصاف تیم شاهین دگرگون شده که امتیاز تیم سالهای قبل را خریداری کرده‌اند رفت و در یک بازی زیبا و تماشاگر پسند با یکدیگر بازی کردند. مسابقه با نوسانات زیادی همراه بود که گاهی تیم وحدت و گاهی تیم شاهین پیش می‌افتادند و یک بازی منطقی و حساب‌شده‌ای انجام دادند، که در پایان تیم وحدت توانست ۲۸ ۲۳ تیم شاهین را شکست دهد و دو امتیاز را به جمع امتیازات کسب شده خود اضافه کند.  این بازی دارای ۱۹ اسکوپا بود و در مجموع بازی پر گلی محسوب میشد.

در بازی پایانی این هفته تیم شباواز این فرصت را داشت با پیروزی سه امتیازی مقابل تیم ستارگان به صدر جدول بازگردد ولی علیرقم تلاش زیاد این تیم، نتیجه بازی به سود تیم ستارگان رقم خورد تا تیم شباواز در جایگاه دوم و تیم ستارگان جایگاه هفتم جدول باشند.

جالب توجه این است که فاصله تیم صدرنشین با تیم دهم تنها شش امتیاز است و این نشان از پر شور بودن این لیگ دارد و تمامی تیمها با قوا و تلاش مضاعف سعی بر نتیجه‌گیری و سعود به جایگاههای بالای جدول هستند و با یک برد و باخت جایگاه تیمها دگرگون میشود.

تیمهای قاصدک و آذرخش با زدن ۶۹ اسکوپا تیمهای پر اسکوپا و تیم گلادیاتور با زدن تنها ۵۶اسکوپا تیم کم اسکوپا لیگ محسوب میشوند.

نکته خیلی مهم: بعد از بازیهای هفته یازدهم، یعنی هفته آتی، بازیهای نیمفصل  به پایان میرسد و بلافاصله تا هفته چهاردهم بازیها طبق برنامه صورت میگیرند، ولی نقل و انتقالات از فردای هفته یازدهم تا پایان آذرماه باز میشود و هر تیمی که بخواهد میتواند اعضای تیم را حذف یا نفرات جدید را به تیم اضافه کند.

در پایان برای تمامی تیمها آرزوی موفقیت مینماییم.

بازی اول

س از کاپیتان تیم آذرخش: شما در یک بازی حساب شده، توانستید یک امتیاز از تیم صدرنشین بگیرید این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- بازی بسیار سخت و نفسگیری بود. تیم حریف هم خوب بازی میکرد و هم در اکثر مقاطع کارتهای خوبی داشت. من همچنان معتقدم که تعویض اگر به موقع و هوشمندانه باشد تأثیر خود را میگزارد و در اوج بد کارتی هم کمی یاری‌گر است. علاوه بر این  بازی طولانی بچه‌ها را خسته میکند و ممکن است خطا کنند، بنابراین نباید خیلی طولانی بازیکن ثابت باشند. من با تعویض تیم را بالا کشیدم. هم‌تیمیها، هم انصافا جانانه و با تمام دقت بازی میکردند و همه نظر میدادند و اتحاد در اوج بود. وقتی عقب افتادیم، به بچه‌ها گفتم حال که دیگر امید به پیروزی کم شده، باید حداقل یک امتیازی ببازیم. خوشبختانه همین هم شد.

تیم پدیده هم واقعا و انصافا تیم خوبیست و من این یک امتیاز را ارزشمند میدانم.

س از کاپیتان تیم پدیده: شما در یک بازی که میتوانستید، هر سه امتیاز بازی را به دست بیاورید، در راند ششم کمی دچار لغزش شُدید و همین باعث شد تا رقیب به امتیازات شما برسد و بازی نزدیک پیش برود و بازی دو امتیازی شود، روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- در طول بازی همواره ما تیم  برتر میدان بودیم، در راند  مد نظر شما،  امری طبیعیست که وقتی  با اختلاف فاحشی پیش افتاده باشیم، امکان دارد که یک راند حریف  بتواند کمی  از اختلاف ایجاد شده بکاهد،  این مسئله تقریبا در همه بازی ها اتفاق  می افتد. اما همواره جلو بودیم، در ادامه هم میتوانستیم بازی را سه امتیازی به سود خود به پایان برسانیم. ولی زمانی که  بازی حدود نود دقیقه به طول انجامد، مطمئنا خسته‌کننده است و درصد خطا  بالا خواهد رفت، مخصوصا اگر یکی از نفرات دو اخطار داشته باشد و دیگر فرصت تعلل جهت انتخاب کارت بهتر نداشته باشیم.  انشاالله که درصد خطاهایمان را به حداقل برسانیم.

کارشناس: در اولین بازی هفته دهم بازی بین دو تیم پدیده و آذرخش آغاز شد، که در راندهای اول و دوم شاهد تعداد اِسکوپاهای اندکی بودیم، چرا که هر دو تیم با دقت فراوان سعی بر برداشتن کارتها داشتند، حتی در امتیازات راندی در این دو راند سه امتیاز به هیچ تیمی نرسید. در راندهای ابتدایی بازی چندباری تیم پدیده برای جمعآوری امتیازات راندی، ریسکهایی کرد که با خوش شانسی این تیم بعد از این ریسکها، اِسکوپایی دریافت نکردند و همین امر سبب شد تا فاصله امتیازات خود را با تیم آذرخش افزایش دهند. در ابتدای راند ششم تیم پدیده بازی ضعیفی را از خود نشان داد به نحوی که با خوردن سه اِسکوپا و از دست دادن امتیازات مربوط به هفتها و با کسب تنها یک امتیاز شاهد نتیجه نزدیک ۱۶ ۱۴ بودیم و زنگ خطر همینجا برای تیم پدیده نواخته شد و این مسئله تیم پدیده را دچار استرس کرد و باعث شد کمی با دستپاچگی بازی کنند و تیم آذرخش را به ادامه بازی امیدوارتر کنند، تا جایی که امتیاز برابر ۲۱ بیانگر بازی دو امتیازی بود و در راند پایانی تیم پدیده با نتیجه نزدیک ۲۴ ۲۲ پیروز میدان شد تا حداقل دو امتیاز را ازآن خود کند و از جمع مدعیان عقب نماند و تیم آذرخش هم با کسب تک امتیاز، دست‌خالی میدان را ترک ننماید.

مدت زمان بازی: ۸۷ دقیقه

بازی دوم

س از کاپیتان تیم دلیران: شما در یک بازی حساس، توانستید بازی را دو امتیازی ببرید ولی بازیکن شما مجدد دچار خطا شد و مجدد یک امتیاز کسر خواهد شد، شما برای این کسریها چه تدبیری می‌اندیشید؟ و  روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- علیرقم اینکه تیم حریف یک راند را با ربات بازی کرد اما ما نتوانستیم از این برتری استفاده کنیم و راند اول به سود تیم حریف تمام شد. با تعویضهایی که انجام دادیم، ورق به نفع تیم ما برگشت و با بازی خوبی که انجام دادیم توانستیم پیروز شویم. به هر حال یکی از بدیهای ارتباط نوشتاری این است که بازیکنان باید دقت زیادی کنند، دو اشتباه باعث شد ۲ امتیاز از تیم کسر شود و امیدوارم از این مجازات درس بگیریم. فقط تمرکز میتواند از این اشتباهات جلوگیری کند. امیدوارم دیگر خطای اینچنینی نداشته باشیم تا از امتیازات کسب شده محافظت کنیم.

س از کاپیتان تیم قاصدک: شما این هفته هم در یک مسابقه حساس، بازی را با امتیاز نزدیک به رقیب واگذار کردید، علت  شکست را در چه میدانید؟

ج-

کارشناس: متاسفانه در این بازی به علت دیر رسیدن گزارشگر و بسته بودن میز بازی بدون گزارشگر انجام شد. در این بازی بازیکنان تیم قاصدک با تاخیر وارد زمین بازی شدند که البته اگر ۵ دقیقه از زمان بازی میگذشت و هیچ یک از بازیکنان وارد میز نمیشدند بازی با ربات شروع میشد اما bahar کاپیتان تیم قاصدک با دو دقیقه تاخیر و paradise نیز در راند سوم وارد بازی شد به همین علت هم بازی رأس ساعت ۲۱ شروع نشد و دو راند bahar با یکی از رباتها بازی کرد. کورش هم چون این هفته از حضور در زمین محروم بود کمی ناهماهنگی در تیم قاصدک دیده میشد. اما با این وجود در دو راند اول بازی ۷ بر سه به نفع تیم قاصدک بود. حضور paradise از راند سوم بر خلاف انتظار برای تیم ثمربخش نبود، چرا که به همراه ربات از تیم دلیران پیش بودند و با آمدن paradise مقداری دچار لغزش شدند، ولی نباید از عملکرد خوب تیم دلیران هم صرفه‌نظر کرد. در راند چهارم feri با پیامی که در میز فرستاد، هم کارتهای هم‌تیمی خود را لو داد و هم باعث شد ۱ امتیاز از تیم دلیران کسر شود. هر دو تیم به امتیازات این بازی نیاز مبرم داشتند و همین علت باعث شد تلاش مضاعفی نمایند و یک بازی پایاپای و نزدیک انجام دهند و امتیازات بازی را در پایان تقسیم نمایند. در نهایت تیم دلیران توانست ۲۴ بر ۲۲ و با زدن ۸ eskopa و خوردن ۵ اسکوپا بازی را به نفع خود به پایان برساند.

مدت زمان بازی: ۶۱ دقیقه

بازی سوم

س  از کاپیتان تیم پاسارگاد: در یک بازی حساب شده توانستید با کسب هر سه امتیاز بازی از تیمهای بالای جدول جا نمانید،  روند این بازی را چگونه ارزیابی میکنید؟

ج- ما کاملا شب خوبی داشتیم و تمام کارتهای خوب برای ما بود و زیاد تلاش نکردیم. مثل یک بازی آدی به آن نگاه کردیم و در تول بازی هم به شادی و خنده گذروندیم. تیم ما که خیلی خوشحالند  و امیدوارم این شادی مداوم باشد.

س از کاپیتان تیم زوبین: در این بازی هم نتوانستید از کسب امتیاز بهره‌مند شوید، علت باختهای متوالی خود را در چه چیزی میدانید؟ آیا از عملکرد اعضای تیم راضی هستید؟

ج- علت باخت‌های تیم زوبین را تنها و تنها بدشانسی محض میدانم، زیرا: برخلاف عملکرد خوبمان در بازیها و تقریبا نداشتن هیچ‌گونه خطا و اشتباهی، متحمل شکست میشویم، که بنظرم این به جز بدشانسی هیچ دلیل دیگری نمیتواند، داشته باشد. عملکرد دوستانم در تیم زوبین بسیار عالی و هماهنگ است و هر ۴ نفر به شدت تلاش میکنیم، تا در بازیها نتیجه مطلوب حاصل شود، که حال نمیشود، را دیگر نمیدانیم چه باید کنیم. به هر حال بازیست، یک طرف برد و یک طرف باخت دارد، هرچند که سهم تیم زوبین در این نیم‌فصل از باخت‌ها بیشتر بوده، ولی به هر سو هیچوقت دست از تلاش برنخواهیم داشت و با قدرت به ادامه لیگ و بازیهای آینده فکر میکنیم.

کارشناس: به طور کلی میتوان گفت هر دو تیم سعی کردند بازی خوبی را به نمایش بگذارند و بیشتر نحوه توزیع کارتها توسط سیستم باعث شد که تیم پاسارگاد غالب شود. در راند دوم جوانمرد با اینکه کارت ۷ را داشت، میتوانست ریسک کند ولی کاملا به جا ریسک نکرد، ولی بهتر بود به جای کارت ۸ کارت ۱۰ را بازی میکرد و ممکن بود که با بازی بازیکنان تیم پاسارگاد با ۷ یک اسکوپا بگیرند. در راند پنجم اگر تیم زوبین ریسک میکرد و پارمیس اول ۷ طلایی را بازی میکرد، میتوانستند در این راند امتیاز ۷ طلایی را هم به دست آورند. تأکید میکنم که این نکته را به عنوان اشتباه در نظر نمیگیرم، چرا که در این بازی ریسک کردن قدری مشکل به نظر میرسد. به طور کلی تیم زوبین سعی کرد، بدون اشتباه بازی کند، که به نظرم اشتباهشان فقط در راند دوم بود که بهتر بود چون اول راند بود، جوانمرد به جای کارت ۸ کارت ۱۰ را بازی میکرد.

مدت زمان بازی: ۶۹ دقیقه

بازی چهارم

س از کاپیتان تیم گلادیاتور: شما در شرایطی بازی را آغاز کرده بودید که با برد هفته قبل میتوانستید با روحیه مضاعفی این بازی را به سود خود خاتمه دهید ولی باز هم بازی را واگذار کردید، علت این شکست را در چه چیزی میدانید؟

ج-

س از کاپیتان تیم پگاه: در یک بازی که با تیم قعر نشین بازیها مسابقه داشتید، توانستید بازی را کنترل کنید و در نهایت هم سه امتیاز امیدوار‌کننده را به اندوخته‌های خود اضافه کنید تا از سایر تیمها فاصله نگیرید، این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- ضمن تقدیر از عوامل برگزارکننده این تورنمنت، باید بگویم که دلیل نیست تیمی که در پایین جدول هست حتما حتما شکست خواهد خورد و تیمی که در  بالای جدول هست یقینا پیروز میدان خواهد بود. حتی بارها دیده شده تیم بالای جدول که تصور شکستش هم نمیرفته، ناباورانه شکست خورده و بالعکس. بطور کلی من به هم‌تیمیهایم خیلی امیدوارم و اتحادی که بینمان هست مثال زدنیست. تصمیم  ما بر این هست که  مقتدرانه با حریف مبارزه کنیم و امیدوارم که بتوانیم در آخر نتیجه دلخواه را بگیریم.

کارشناس: بازی بین دو تیم پگاه و گلادیاتور  در حالی آغاز شد, که هر دو تیم در جدول در رده های پایین قرار داشتند و همین امر هم حساسیت چندانی برای سایر تیمها ایجاد نمیکرد. تیم گلادیاتور راند اول را  با کسب ۴ امتیاز شروع کرد، اما در ادامه تیم پگاه کنترل بازی را به دست گرفت و    با اختلاف زیادی پیش افتاد، در ادامه هم گلادیاتور   فاصله  امتیازی را به حداقل رساند، اما  در نهایت تیم پگاه در دو راند پایانی  موفق شد با جمع‌آوری هفتها و کارتهای بیشتر بازی را به سود خود خاتمه دهد . تیم گلادیاتور همچنان   با بدشانسی تمام  در انتهای جدول باقی ماند.

مدت زمان بازی: ۶۴ دقیقه

بازی پنجم

س از بازیکن تیم وحدت: در یک بازی حساس و جذاب و دیدنی توانستید دو امتیاز را کسب کنید و پیروز بازی شوید این بازی را چطور دیدید؟

ج- این بازی هم مثل همه بازیها سخت و حساس بود. فاصلۀ نزدیک تیمها در جدول نشان میدهد، که نمیشود هیچ بازی را ساده دید. بازی خوبی بود، هرچند در مقاطعی فکر میکنم، شرایط کارتها برایمان سخت شد. با این وجود دو تیم تقریبا بدون اشتباه بازی میکردند و نتیجه‌اش هم این بازی جذاب و با رقابت نزدیک بود. خوشبختانه نهایتا در راند آخر با دقت، جرات و البته فرصتی که برای تصاحب ۷ها پیدا کردیم توانستیم برد خوبی به دست بیاوریم.

س از کاپیتان تیم شاهین: شما در یک بازی مهیج و حساس بازی را دو امتیازی واگذار کردید، روند بازی را چطور دیدید؟

ج- بازی خوبی بود. با توجه به اینکه ما دوتا از بازیکنهایمان نبودند و جای خالیشان به شدت احساس میشد. بازهم بازی خوبی را از شاهین شاهد بودیم. بازی پایاپایی با تیم خوب وحدت انجام دادیم. در راند آخر بالاخره مغلوب تجربه خوب و بازی هوشمندانه وحدت شدیم و جا دارد، این پیروزی شیرین را به ایشان تبریک بگویم. خوشحالم که شاهین در جمع مدعیان است و برای شخص من اتفاق خیلیی خیلیی خوب و قشنگیست.

کارشناس: بازی تیمهای وحدت و شاهین در رأس ساعت مقرر  آغاز شد. ترکیبی که در ابتدای بازی از هر دو تیم شروع کننده بودند تا انتهای بازی ثابت ماند و هیچ تعویضی در طول بازی انجام نشد. هر دو تیم بازی پایاپای را از خود به نمایش گذاشتند. هر جا وحدت اسکوپای بیشتری میزد شاهین امتیاز راندی جمع میکرد و بالعکس. تقسیم کارتها هم در اکثر راندها متعادل بود. راند نخست بازی ۴ ۲ به سود وحدت بود. در راند دوم این تیم شاهین بود که ۷ ۵ از وحدت پیش افتاد. اما تیم وحدت در راند سوم حساب کار را ۸ بر ۱۰ کرد، تا استراحت اول به سود این تیم پایان پذیرد. در راند چهارم شاهین تمام سعی خود را کرد، اما نتیجه ۱۲ ۱۱ به سود وحدت شد. این تیم وحدت بود که باز در پایان راند پنجم وقت استراحت فنی دوم را به سود خود کرد و بازی ۱۶ ۱۲ به سود این تیم شد.شاید تیم وحدت امیدوار بود که راند ششم راند آخر باشد و کار را تمام کند! اما تیم شاهین با بازگشتی که در بازی قبل انجام داده بود، همچنان به حصول نتیجه و ادامه تلاش امیدوار بود. در پایان این راند تیم شاهین  ۴ امتیاز را جبران کرد، اما وحدت هم آرام ننشست و یک امتیاز گرفت و نتیجه ۱۷ بر ۱۶ به سود وحدت شد. در راند هفتم شاهین برای نباختن تلاش کرد و وحدت برای پیروزی سه امتیازی! امتیازهای راندی بین دو تیم تقسیم شد و تیم وحدت یک اسکوپا هم زد؛ اما تیم شاهین دو اسکوپا زد و بازی را به تساوی ۲۰ ۲۰ کشاند.هیجان در راند هشتم به اوج رسیده بود و همه چیز برای دو تیم برابر آغاز شد. زورآزمایی این دو تیم باز هم نتیجه‌ای نزدیک  داد، تا نتیجه ۲۳ ۲۲ به سود وحدت شود و به دلیل اختلاف یک امتیاز که برای پیروزی وحدت کافی نبود کار به راند نهم بکشد! بالاخره کار در راند نهم به پایان رسید. شاهین توانست یک اسکوپا به ثمر برساند اما تیم وحدت نه تنها اسکوپا را جبران کرد بلکه تمام امتیازات راندی را هم از آن خود کرد و بازی با نتیجه ۲۳ ۲۸ به پایان رسید. در مجموع بازی بسیار پویا، مهیج و تماشاگر پسندی را از هر دو تیم شاهد بودیم. اگرچه اشتباهاتی هم از هر دو تیم مشاهده شد، به خصوص کارت برداشتنهای عجیب شاهین در ابتدای دو راند که باعث تعجب کارشناسان گردید!

مدت زمان بازی: ۶۵ دقیقه

بازی ششم

س از بازیکن تیم شباواز: در بازی که نیاز به کسب هر سه امتیاز داشتید تا به صدر جدول روید، این فرصت مناسب را از دست دادید و بازی را واگذار نمودید، در مورد روند بازی و باخت تیمتان صحبت بفرمایید؟

ج- ضمن عرض تبریک به تیم ستارگان بابت پیروزی در این مسابقه، به نظرم دو عامل یکی نداشتن کارت مناسب و دیگری برخی اشتباهاتمان باعث شکستمان در این بازی شد. نمونه نداشتن کارت مناسب، در یکی از راندها، تمامی کارتهای زوج دست ما بود و تمامی کارتهای فرد که میشد با آنها کارت جمع کرد، دست تیم حریف و عملا هیچ کاری نمیشد بکنیم. در راند آخر هم اگر ریسک میکردیم، شاید میتوانستیم ۷ طلایی را به دست بیاوریم و در یکی از راندها میشد حداقل اسکوپای دو امتیازی ندهیم و حداقل تفاضل امتیاز را کمتر کنیم. ولی در کل بازی خوبی بود. سعی خودمان را کردیم. تیم حریف هم خیلی با دقت بازی کردند. ولی همیشه قرار نبوده و نیست شرایط طبق چیزی که میخواهییم، پیش رود. انشاالله برای بازیهای آتی آماده‌تر خواهیم بود و مطمینم که فرصت جبران این شکستها را داریم.

س از کاپیتان تیم ستارگان: با کسب برد مقابل  تیم دوم جدول سه امتیاز حساس را از آن خود نمودید، تا هم تیمتان در وضعیت بهتری قرار گیرد و هم شباواز را از صدر جدول دور نمایید، نظرتان در مورد این برد  چیست؟

ج- از این برد خوشحالم، چرا که اگر بازی را واگذار میکردیم، در ادامه مسابقات شرایط سختتری برایمان حکمفرما میشد و از جمع تیمهای بالا جدولی دور میشدیم. با این برد میتوانیم حتی به قهرمانی هم فکر کنیم، چرا که تنها ۴ امتیاز با تیم صدرنشین فاصله داریم و جبران ۴ امتیاز امکان‌پذیر است  و جا دارد از هم‌تیمیهای خود تشکر کنم که برای رسیدن به برد همدل هستند و تلاش میکنند.

کارشناس: آخرین بازی هفتۀ دهم بین تیمهای شبآواز و ستارگان برگزار شد. شبآواز که در طول فصل عملکردی در حد یکی مدعی داشته، در ابتدای بازی نتوانست عملکرد قابل توجهی ارائه دهد. به طوری که در طی دو راند با دو اسکوپا و ۷ امتیاز راندی ۹ بر ۰ از ستارگان عقب افتاد تا در وقت استراحت فنی اول بدون امتیاز باشد. اما از راند سوم به بعد مثل اغلب هفته‌ها تیم شبآواز به خود آمد و ابتدا با تقسیم امتیازات در راند سوم در برابر ستارگان و زدن اسکوپا از افزایش فاصله جلوگیری کرد، سپس طی راندهای بعدی خود را به تیم ستارگان نزدیک کرد، تا اینکه در پایان راند ششم و آغاز وقت استراحت فنی دوم به دو امتیازی ستارگان رسید. این در حالیست که تیم ستارگان طی این مدت تنها یک امتیاز اسکوپا، یک ۷ دایموند و یک امتیاز تعداد کارت بیشتر، که با خوششانسی در آستانۀ وقت استراحت کسب شد نتوانست از ۱۵ فراتر برود. ولی مجددا در راند هفتم این ستارگان بود که با زدن دو اسکوپا که یکی دو امتیازی بود و کسب امتیاز ۷ها در مقابل کسب دو امتیاز تیم شبآواز فاصلۀ خود را با حریف بیشتر کرد. در راند پایانی ستارگان با کسب یک اسکوپا و تصاحب اغلب ۷ها در یک موقعیت حساس که همۀ ۷ها روی میز کسب شده بودند توانست این رقابت را ۲۳ ۱۶ به سود خود خاتمه دهد.

مدت زمان بازی: ۶۱ دقیقه.

 

 

هفته یازدهم

 

 

 

 

 

 

تحلیل هفته یازدهم:

از دنبال کنندگان تحلیلها و مصاحبات بازیکنان به علت تاخیر در به‌روز‌رسانی عذرخواهی مینماییم. در این هفته به علت تاخیر در ارسال سوال به کاپیتانها، تنها نظرات کارشناسان را قرار میدهیم.

یکی از مهمترین بازیهای این هفته، بازی بین دو تیم پدیده و شباواز بود، چرا که دو تیم اول و دوم جدول به مصاف یکدیگر رفتند. تیم شباواز این فرصت را داشت با پیروزی سه امتیازی در این بازی مجدد صدرنشین شود، ولی با باخت سه امتیازی نه تنها صدرنشین نشد بلکه با دادن پیام کاپیتان این تیم بعد از فرمان بازی در انتهای وقت تشویق از این تیم یک امتیاز کسر شد تا چندین رده سقوط داشته باشد. تیم پدیده هم با کسب امتیاز کامل صدر نشین باقی ماند و اختلاف خود را نیز با سایر تیمها افزایش داد.

تیم وحدت در یک بازی که امتیازاتی را هم عقب بود، توانست بازی را دو امتیازی از تیم پاسارگاد ببرد و هر دو تیم به یک امتیاز مشترک رسیدند. کاپیتان تیم پاسارگاد معتقد بود که تنها علت باختشان، از دست دادن هفت بود و نه چیز دیگری و بازیکن تیم وحدت بازی را سخت و نفسگیر دانست و گفت: در اوایل پایاپای پیش رفتیم ولی در انتها سعی کردیم امتیازات را جمعآوری کنیم، حتی به بهای دادند چند اسکوپا.

دو تیم قاصدک و ستارگان نیز به مصاف هم رفتند که تیم ستارگان در سه راند ۱۵ امتیاز را کسب نمود و تنها یک امتیاز به تیم قاصدک داد. در ادامه تیم قاصدک تلاش خود را کرد تا این امتیازات را جبران نماید، که در نهایت با اختلاف ۹ امتیاز بازی را واگذار کرد و چند رده سقوط داشت و تیم ستارگان برای اولین بار توانست در این لیگ به عنوان دومی دست یابد. حال باید دید این تیم میتواند، این رویه را ادامه دهد یا که خیر.

تیم زوبین به دیدار تیم پگاه رفت که هر دو تیم تلاش خوبی کردند تا پیروز میدان باشند و نتیجه تلاش دو تیم تقسیم امتیازات بازی بود. تیم زوبین با نمایش بهتری در راند پایانی توانست با امتیاز ۲۷ ۲۱ از تیم پگاه پیش بیفتد و پیروز میدان شود. به گفته کاپیتان تیم پگاه: در هر حال برد یا باخت قانون بازی است، یا میبری یا میبازی. یعنی برد و باخت در اسکوپا دو روی سکه است. این دفعه بازی طوری بود که طرف باخت سکه نصیب تیم پگاه گردید، ولی پگاه اول با یاری خدا و دوم همت و همدلی بازیکنانش با امیدواری به پیش میرود و همینکه سه امتیازی   نباختیم هم جای بسی شکر دارد.

در بازی چهارم این هفته تیم گلادیاتور با تیم آذرخش روبرو شد، که تیم گلادیاتور توانست با عملکرد خوب ۳ امتیاز از تیم آذرخش بگیرد و به بازیهای نیمفصل دوم دل خوش کند، شاید بتواند از انتهای جدول فاصله بگیرد. تیم آذرخش هم کمی از صدر جدول دور شد، ولی اختلاف ۹ امتیاز را میتوان با تلاش مضاعف جبران نمود.

در بازی پایانی این هفته نیز تیم شاهین توانست سه امتیاز شیرین را از تیم دلیران بگیرد تا در امتیاز ۱۸ با ۴ تیم هم امتیاز شود و در انتهای نیم فصل اول در رده سوم جدول اول جا خوش کرد تا به ادامه لیگ امیدوارتر شود و تیم دلیران هم با این شکست کمی از صدر فاصله گرفت، ولی با تلاش میتواند، مجدد به رده‌های بالاتر سعود کند.

تیمهای قاصدک و آذرخش با زدن ۷۵ اسکوپا تیمهای پر اسکوپا و تیمهای گلادیاتور و شباواز با زدن ۶۴ اسکوپا تیم های کم اسکوپای لیگ، در پایان نیم فصل اول محسوب میشوند.

از هفته آینده تعداد اسکوپاهای دریافتی هم به جدول اضافه خواهد شد.

۱ کارشناسی بازی وحدت و پاسارگاد: این بازی در شرایطی آغاز شد که کاپیتان تیم وحدت مجدد حضور نداشت و این تیم دست به تنها یک تعویض در اواخر بازی زد. بازی حساسیت زیادی برای هر دو تیم به همراه داشت، چرا که برای رسیدن به جایگاههای بالاتر به امتیازات این بازی نیاز مبرم داشتند و این موضوع به جذابیتهای بازی افزوده میکرد. بازی در شرایطی پیش میرفت که به سود تیم پاسارگاد رقم بخورد و به ضرر تیم وحدت، ولی تلاشهای تیم وحدت بی اثر نماند و توانست نه تنها به تیم پاسارگاد برسد، بلکه توانست، این بازی را دو امتیازی به سود خود تقسیم کنند و هر دو تیم در جدول بازیها با امتیاز برابر و با تفاضل، ردههای خود را بیابند.

مدت زمان بازی: ۶۶ دقیقه

۲ کارشناسی بازی ستارگان و قاصدک: تیم ستارگان با کسب مجموع سه، ۵ امتیازی در مقابل ۱ امتیاز قاصدک در سه راند اول تا سوم، بیش از ۷۰ درصد از راه یک پیروزی قاطع را طی کرد و مانند معجزه بود که قاصدک بتواند اختلافی چنین سنگین را آن هم در نیمه سوم امتیازات جبران کند. البته اختلاف حتی بیش از ۱۴ امتیاز هم قابل جبران است، ولی ستارگان در چند بازی اخیر نشان داده که یک تیم بازی خوان است و بازی به بازی حدس حرکات حریفان برایش آسانتر شده و حتی با اختلاف دو سه امتیازی هم سخت است بتوان ستارگان را شکست داد، چه رسد به اختلافی ۱۴ امتیازی. کما اینکه قاصدک در راندهای چهارم تا ششم خود را باز یافت و سعی وافری کرد تا امتیازات از دست رفته را جبران کند. اما عبارت دیگر دیر شده بود شاید بهترین تعبیر در مورد این تیم در مقابل ستارگان باشد. ستارگان ۶ امتیاز تا پیروزی فاصله داشت و قاصدک ۲۰ امتیاز. زمانی که در راند چهارم تا ششم قاصدک توانست ۱۲ امتیاز را با تلاش زیاد کسب کند و مجموع امتیازش را به ۱۳ برساند، ستارگان مزد تلاش زودترش را گرفت و با رسیدن به امتیاز ۲۲ در نهایت یک پیروزی سه امتیازی و شیرین را به دست آورد تا خود را از جایگاه هفتم با ۵ پله سعود به جایگاه دوم در جدول برساند.

مدت زمان بازی: ۴۵ دقیقه

۳ کارشناسی بازی زوبین و پگاه: از ویژگیهای مهم این بازی میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱- طولانی شدن زمان بازی که خود ناشی از دو عامل بود: الف. راندهای دهگانۀ بازی، ب. پایین بودن سرعت بازیکنان در زدن کارتها خصوصاً از سوی بازیکنان زوبین که این امر  موجب کاهش هیجان بازی و ملال تماشاگران میشد. چهار اختاری که مجموعاً بازیکنان دو تیم دریافت نمودند، گواه این مدعاست.

۲- توزیع نامناسب کارتها با پیاپی آمدن کارتهای هم‌شماره که این امر تا حدی امکان محاسبه را از هردو تیم سلب مینمود.

۳- عدم واکنش به موقع داور در برخی موقعیتها. به عنوان مثال: متوقف نکردن بازی در وقت استراحت اول، متأثر از قطع اتصال ایشان.

در راند نخست،  شاهد شروع خوبِ تیم زوبین بودیم که حدود هفتاد درصد آن در گرو توزیع کارتها و مابقی ناشی از حسابگری اعضا بود. در راندهای دوم، سوم و چهارم  ورق برگشت و کارتها با شیب ملایمی به سود تیم پگاه توزیع شدند.  استفادۀ مناسب این تیم از این روند توزیع، سبب شد تا از تیم زوبین پیشی بگیرند. به گونه‌ای که در یک راند شاهد اختلاف دو برابر ایشان  نسبت به تیم حریف بودیم. تعویض به موقع تیم زوبین در آغاز راند پنجم سبب شد تا این تیم بازی را در دست بگیرد  و اختلاف را تا حد امکان کم کند. این تعویض بهنگام در راندهای بعد بیش از پیش تأثیر خود را نشان داد و نهایتاً تیم زوبین توانست با استفاده از اشتباهات یکی از بازیکنان تیم حریف، پیش افتد. در راندهای هفت، هشت و نُه، (یعنی پس از وقت استراحت دوم،) متأثر از محاسبات دقیق و بعضاً ریسکهای دو تیم، شاهد بازی نسبتاً زیبا، پر نوسان و پر هیجانی بودیم تا جایی که در راند هشتم تیم پگاه توانست امتیازهای عقب افتاده را جبران نموده با تیم حریف برابر شود. نهایتاً در راند دهم کارتها با شیب تندی به سود تیم زوبین توزیع شدند. این امر به همراه استفادۀ مناسب این تیم و ریسکی بازی کردن تیم حریف، سبب شد که تیم زوبین با اختلاف شش امتیاز بازی را به سود خود به پایان رساند. در مجموع محاسبه در تیم زوبین و ریسک در تیم پگاه، مشهودتر بود.

مدت زمان بازی: ۸۲ دقیقه

۴ کارشناسی بازی گلادیاتور و آذرخش: بازی بین این دو تیم در شرایطی شروع شد که تیم آذرخش نیاز به سه امتیاز بازی داشت، تا اختلافش با تیمهای بالادست افزایش نیابد و تیم گلادیاتور نیز برای حیثیت به دست آوردن پیروزی به میدان آمدند. در راندهای آغازین بازی پایاپای پیش میرفت، ولی بعد از راند سوم تیم گلادیاتور توانست، با اختلاف ۴ امتیازی از  تیم آذرخش پیش بیفتد و تا انتهای بازی هم این اختلاف را حفظ کرد و در پایان پیروز میدان شد. هر دو تیم باید نیم فصل دوم را با اشتباهات کم ادامه دهند، تا جایگاه خود را در جدول بهبود ببخشند.

مدت زمان بازی ۵۱: دقیقه

۵ کارشناسی بازی پدیده و شبآواز: بازی بین تیمهای اول و دوم جدول در حالی آغاز شد که تیم پدیده سعی در حفظ جایگاه خود به سه امتیاز بازی نیاز داشت و تیم شباواز هم امید داشت تا با برد سه امتیازی بتواند خود را در صدر جدول ببیند. اهمیت این بازی دوچندان شده بود. تیم پدیده در این بازی تمرکز خود را برای برداشتن امتیازات راندی بسیار کردند تا جایی که تنها دو اسکوپا توانستند بزنند ولی امتیازات راندی را به خوبی جمعآوری کردند تا با پیروزی در این بازی اختلاف خود را با سایر رقبا افزایش دهند. بعد از فرمان داور برای ادامه بازی در پایان وقت استراحت کاپیتان تیم شباواز پیامی را در میز ارسال کرد که احتمالا کسری امتیاز گریبان این تیم را هم خواهد گرفت. اختلاف زیادی که تیم پدیده با تیم شباواز ایجاد کرده بود تا پایان بازی حفظ کرد تا با سه امتیاز شیرین قهرمان نیم فصل شود.

مدت زمان بازی: ۷۶ دقیقه

۶ کارشناسی بازی شاهین و دلیران: آخرین بازی از دور رفت  بین دو تیم شاهین و دلیران به انجام رسید. در دو راند   آغازین بازی این تیم دلیران بود که توانست بازی را اداره و امتیازات بیشتری را جمع نماید و با نتیجه شش به ۲ پیش افتد، اما از راند سوم ورق به نفع شاهین برگشت به گونه‌یی که در سه راند متوالی تیم شاهین به لطف توزیع خوب کارتها و بازی حساب شده‌ای موفق به کس ۱۴ امتیاز  شد و در طی این سه راند تیم دلیران فقط سه امتیاز به داشته‌های پیشین خود افزود و نتیجه ۱۶ به ۹  به سود شاهین  تغییر یافت. در دو راند پایانی بازی متعادل پیش رفت، و سهم هر تیم ۵ امتیاز بود. در نهایت تیم شاهین با  کسب هر سه امتیاز     حساس این بازی نیم فصل را با پیروزی  به اتمام رساند و تیم دلیران علیرغم تلاش   برای کسب نتیجه مطلوب ناچار به پذیرش شکست در این بازی گردید.

مدت زمان بازی: ۵۳ دقیقه

 

 

هفته دوازدهم

 

 

نیم فصل دوم

تحلیل بازیهای هفته دوازدهم.

بازیهای دور برگشت هم آغاز شد. در بازیهای این هفته تیم پدیده صدرنشین مسابقات در یک بازی نفسگیر ۲۶ ۲۲ بازی را به تیم قاصدک که چند هفته‌ای  از گرفتن نتیجه ناکام بود، واگذار کرد و با یک امتیازی که از این بازی به دست آورد، همچنان صدرنشین ماند.

سه تیم از تیمهای ۱۸ امتیازی نیز با پیروزی مقابل حریفان خود توانستند به دو امتیازی تیم صدرنشین برسند و منتظر لغزش دوباره این تیم هستند، تا صدر را از تیم پدیده دریافت کنند. همچنین تیم شباواز هم توانست با پیروزی مقابل تیم گلادیاتور ته‌جدولی به دنبال این تیمها در حرکت باشد.

تیم دگرگون شده زوبین توانست، سه امتیاز شیرین از تیم بحران‌زده آذرخش کسب کند، تا از لحاظ امتیازی با این تیم برابر شود، ولی تیم آذرخش به لطف تفاضل بهتر نسبت به تیم زوبین در جدول یک رده بالاتر قرار دارد. تیم شاهین که با ۱۸ امتیاز در رتبه سوم قرار داشت، با شکست مقابل تیم ستارگان، به رده ششم سقوط کرد.

حال باید ادامه مسابقات را دنبال کنیم، تا ببینیم کدامین تیمها میتوانند عملکرد بهتری را از خود نشان دهند و تغییرات جدول در هفته‌های آتی چگونه خواهد بود.

در پایان این هفته، تیم قاصدک با زدن ۸۲ اسکوپا تیم پر اسکوپا و تیم شباواز با زدن ۶۹ اسکوپا تیم کم اسکوپای لیگ به شمار میآیند.

تیمهای پگاه و وحدت نیز با دریافت ۹۲ اسکوپا ضعیفترین خط دفاعی و تیم شباواز با دریافت ۶۵ اسکوپا بهترین خط دفاعی لیگ را تا به اکنون به خود اختصاص داده‌اند.

نکته مهم: کاپیتانها یا اعضای تیم که قرار است، پاسخگوی سوال مصاحبه باشند، از این پس تنها تا ساعت ۲۳ سه‌شنبه‌ها فرصت دارند، به سوال مصاحبه پاسخ دهند، در غیر این صورت تحلیل هفته بدونه پاسخ ایشان بر روی سایت قرار میگیرد. لذا خواهشمندیم پاسخ سوالات را از طریق پیام‌رسان اسکایپ و یا از طریق پلی‌روم در مهلت مقرر به حسین آذری ارسال نمایید.

بازی اول

کاپیتان تیم آذرخش: س- در یک مسابقه نزدیک و حساس، بازی را با نتیجه ۲۲ ۱۹ به تیم زوبین واگذار کردید، روند این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- تیم زوبین انصافا بازی خوبی به نمایش گذاشت. ما تمام تلاشمان را کردیم و امتیازات از دست داده را تا حد زیادی جبران کردیم، اما در راند پایانی، در آخرین لحظات خوش‌کارتی به داد تیم زوبین رسید.

کاپیتان تیم زوبین: س- شما با تغییرات دگرگون شده، در نیم فصل دوم بازیها را شروع کردید و توانستید در اولین بازی از دور برگشت تیم آذرخش را ببرید، روند این بازی را چطور ارزیابی کردید؟

ج: ما همواره با هدف برد پا به میدان مسابقه میگذاریم. خدا را شکر با یک بازی منطقی و بی‌نقص توانستیم، تیم آذرخش را شکست دهیم، درواقع ما به خوبی بازی را کنترل کردیم و در کمال آرامش به بازی خود پرداختیم. تیم آذرخش هم از تمام ترفندهای خود برای پیروز شدن در این بازی استفاده کرد، ولی این بار پیروزی سهم تیم ما بود. در هفته‌ای که گذشت با صحبتی که با هم‌تیمیهای خود داشتیم، تصمیم بر این شد، که با آیدی های هماهنگ شده پا به میدان بگذاریم، تا هم تنوعی در لیگ ایجاد شود و هم شاید برای دوستان این موضوع کمی جذابیت داشته باشد، که قبل از شروع بازی و حتی در هین بازی دیدن عکس‌العملهای تماشاگران از این اتفاق، برایمان بسیار خوشایند بود و انرژی ما را برای برد دو چندان کرد.

کارشناس: این دو تیم در حالی به مصاف یکدیگر رفتند، که در بازی رفت تیم آذرخش پیروز میدان شده بود و تیم زوبین برای جبران پا به میدان گذاشته بود. تیم زوبین که آیدی‌های هر ۴ بازیکُنشان را تغییر داده بود، توانست در همان راندهای ابتدایی بازی، فاصله خوبی را با تیم آذرخش ایجاد کند، ولی این تیم آذرخش بود که کم‌کم خود را به امتیازات تیم زوبین نزدیکتر کرد و اگر شانس با این تیم همراه بود، میتوانست حداقل دست خالی از میدان خارج نشود. به‌هرحال تیم زوبین با سعی بر حفظ امتیازات برتری و جمع‌آوری امتیازات ممکن  و کسب امتیازات راندی توانست، بازی را به سود خود خاتمه دهد، تا با روحیه بهتری به مصاف رقیبان برود.

مدت زمان بازی: ۷۲ دقیقه

بازی دوم

به نقل از بازیکن  تیم شباواز: س- شما در یک بازی حساب شده توانستید بازی را از تیم گلادیاتور ببرید و با کسب سه امتیاز از سایر حریفان عقب نمانید، روند بازی را چطور دیدید؟

ج- در بازی اسکوپا قطعا دو چیز برای رسیدن به موفقیت نقش دارد، یکی شانس و دیگری استراتژی. این هفته نسبت به هفته‌های قبلی کارتهای مناسبتری داشتیم و در موارد هم نقشه‌هایمان برای کسب امتیاز بیشتر میگرفت. بازی خوب و لذت‌بخشی بود. مهمتر از بازی، تیم خوب و منسجمی که داریم و با هم هماهنگ کار میکنیم. برای همین هم پیروزیها برایمان خیلی شیرین هستند و گاهی هم که بازیها منجر به شکست میشود، به خاطر همدلی که بینمان هست، بیش از اندازه تلخی خودشان را نشان نمیدهند.

کاپیتان تیم گلادیاتور: س- از بازی آخر مقابل تیم شباواز بگویید و روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟ آیا فکر میکنید بتوانید از انتهای جدول فاصله بگیرید؟

ج- در دو سه راند ابتدایی، بازی متعادل بود ولی یک دفعه بدشانسی ما و کارت ندادن سرور و از طرف دیگر خوش‌شانسی و راه آمدن سرور با رقیب، باعث شد که بازی از تعادل خارج شود و ما همچنان نوار بدشانسیهایمان در این دوره از مسابقات  تداوم داشته باشد. در نهایت با روندی که شانس و سرور و فلک علیه ما در این دوره پیش گرفتند، دیگر امیدی به قرار گرفتن بین سه تیم برتر وجود ندارد و ادامه بازیها را به‌خاطره کادر لیگ و سایر تیمهای نازنین ادامه خواهیم داد. با تشکر از کادر برگزاری مسابقات و تیمها و تماشاگران خوب و باصفا این دوره از مسابقات.

کارشناس: بازی بین تیمهای شباواز و گلادیاتور هشت راند به طول انجامید. سه راند اول چینش  و کارت دهی سیستم به شکلی بود که هر تیم  تلاش بر کسب هر چه بیشتر امتیازات راندی داشتند، که تیم شباواز عملکرد بهتری از خود نشان داد و با کسب هشت امتیاز راندی به ایستگاه استراحت اول رسید، سهم گلادیاتور هم یک اسکوپا و سه امتیاز راندی بود. راندهای ۴ و ۵   هم بدین ترتیب به سود شباواز پیش رفت و گلادیاتور  به کسب تک امتیازهای هفت دایمنت یا یک اسکوپا اکتفا  کرد. در پایان راند پنجم تیم شباواز با اختلاف چشمگیر هشت امتیاز با فراغ بال به وقت استراحت دوم رفت. در راندهای پایانی شانس  کمی هم با  گلادیاتور  همراه شد و توانستند    ۹ امتیاز به اندوخته‌های خود بیفزایند، اما  برای تغییر نتیجه کافی نبود، چرا که   از آن سو حریف هم با زدن چند اسکوپا و جمع‌آوری امتیازات راندی سعی بر حفظ برتری خود داشت و در نهایت تیم شباواز در یک مسابقه تقریبا راحت، بازی را با کسب سه امتیاز به سود خود پایان داد.

مدت زمان بازی ۶۴ دقیقه

بازی: سوم

کاپیتان تیم ستارگان: س- با کسب پیروزی مقابل شاهین  و حفظ رده دوم در مقام یک چهره  مدعی ظاهر شدید، نظرتان  راجع به این برد حساس  و روند صعودی تیمتان چیست؟

ج- خدا را شاکرم که توانستیم در این بازی حساس پیروز بیرون آییم و از سایر رقبا عقب نمانیم. در این بازی ما امتیازاتی عقب بودیم و با تدبیری که اندیشیدیم، توانستیم حریف را تحت شعاع همین تدبیر قرار دهیم و به خوبی نتیجه را برای خود تغییر دهیم. تیم شاهین هم تیم خوبی بود و با دقت فراوان بازی را دنبال میکرد.

به نقل از بازیکن  تیم شاهین: س- شما در یک بازی که از تیم ستارگان پیش بودید، در اواخر بازی دچار تزلزل شدید و بازی را واگذار کردید، علت این شکست را در چه میدانید؟

ج- همانطور که میدانید تیم ستارگان تیم بسیار بزرگیست و آمده بودند که شکست بازی رفت را جبران کنند. ما در دو راند آخر به‌خصوص راند پایانی کارتهای مناسبی نداشتیم و اگر دقت کنید تعداد زیادی اسکوپا هم ندادیم، ولی تیم حریف با درایت کاپیتانشان توانستند کارتها را در راند آخر به خوبی جمع کنند و امتیاز لازم را بگیرند. انشاالله ما هم در بازیهای بعدی جبران میکنیم، دیگر فرصت اشتباه نداریم و باید در یکی از سه رتبه بالای جدول قرار بگیریم.

کارشناس: این بازی با یک اسکوپای زود هنگام برای تیم ستارگان شروع شد و تیم شاهین در راندهای ابتدایی بازی با یک  اختلاف امتیاز ناامن از تیم حریف پیش بود. تیم ستارگان در همان راندهای اول دست به ریسکهایی میزد که به همان دلیل متحمل اسکوپا نیز میشد. در راند پنجم ستارگان از اشتباهات تیم شاهین به خوبی استفاده کرد و خود را به یک قدمی رقیب رساند، ولی در ابتدای راند ششم تیم شاهین بازی را با یک اسکوپا شروع کرد و مجدد اختلاف امتیازش را با تیم ستارگان کمی افزایش داد.  در راند هفتم تیم ستارگان با یک بازی خوب و منطقی و البته کمی خوش کارتی بهتر توانست بالاخره از تیم شاهین پیشی بگیرد و هیچ امتیازی به تیم حریفش در این راند ندهد. این اتفاق در راند پایانی هم مجدد رخ داد و سهم تیم شاهین در دو راند پایان بازی تنها یک امتیاز از تک اسکوپایی که به ثمر رساندند، بود. در نهایت این بازی در هشت راند برگزار شد و تیم ستارگان با نتیجه ۲۱ ۱۷ بازی را به سود خود به پایان رساند.

مدت زمان بازی:۶۳ دقیقه

بازی: چهارم

کاپیتان تیم پگاه: س- شما در بازی با تیم پاسارگاد توانستید امتیازهای خوبی را جبران کنید و تا امتیاز ۱۵ برابر شدید، چطور شد، که در دو راند یکباره بازی را از دست دادید و با اختلاف زیادی بازی را واگذار کردید؟

ج- من در بازی نبودم و به دلیل فوت مادر عزیزم زیاد این روزها در کم و کیف بازیها نیستم. آن طور که دوستان گفتند: عدم توزیع مناسب کارتها و کمی هم استرس باعث این واگذاری بازی شده است. امید که بتوانیم، در آینده جبران کنیم و در اواسط جدول بمانیم و شاید هم تا یک‌سوم بالای جدول سعود کنیم.

کاپیتان تیم پاسارگاد: س- شما در یک بازی نزدیک و پایاپای در امتیاز تشویق دوم برابر ۱۵ ، یکباره توانستید در دو راند حریف را زمین‌گیر کنید و با کسب سه امتیاز خود را هنوز یک مدعی نشان دهید، روند بازی را چگونه بررسی کردید؟

ج- ما کاملا مصمم بودیم یک برد شیرین داشته باشیم، اما چند‌جا پس از بازی  کارت آخر اسکوپا خوردیم، ولی هیچ وقت ناامید نشدیم. وقتی بازی مساوی شد در یک دست، بردن سه ۷ و بازی خوب بچه‌ها ما را به هدفمان رساند و ما را راضی کرد. من واقعا از بچه‌ها و شانس خوبمان تشکر میکنم.

کارشناس: این بازی در حالی برگزار شد، که سرپرست تیم پگاه حضور نداشت. تیم پاسارگاد هم با بازیکن جدید خود یعنی گل‌پسر که جایگزین مسیحا شده بود، به میدان آمد. در راند اول و دوم همه چیز به سود تیم پاسارگاد پیش میرفت،  پاسارگادی که با ترکیب کیبرد و گل‌پسر بازی را آغاز کرد، توانست هر چهار امتیاز راندی را در هر دو راند کسب کند و یک اسکوپا هم بزند؛ در حالی که پگاه با تنها دو بازیکنی که حاضر بودند، تا انتها کار را ادامه داد. در این دو راند تنها توانست ۳ اسکوپا بزند. وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۹ بر ۳ فرا رسید. پگاه در راند سوم بر دقت خویش افزود و توانست با ۴ امتیاز راندی و یک اسکوپا خود را به امتیاز ۸ برساند و اختلافش با تیم مقابل ۱ امتیاز شد. در آغاز راند چهارم پاسارگاد که اوضاع را خطرناک دید، گل‌پسر را از زمین بیرون کشید و مجتبی را به جای وی به میدان آورد. این تغییر برای پاسارگاد مفید واقع شد و ۳ امتیاز راندی نصیب پاسارگاد گردید و پگاه در امتیاز ۸ باقی ماند. راند پنجم با زورآزمایی دو تیم ادامه یافت و اختلاف دو تیم از ۴ امتیاز به ۳ رسید و حساب کار ۱۴ بر ۱۱ به سود پاسارگاد شد. در راند ششم سرپرست پاسارگاد به جهت تقویت تیم و نیز از ترس سه اخطار گرفتن کیبرد، این بازیکن را از میدان خارج کرد و خود جایگزین وی شد؛ اما باز هم پگاه همچنان پیشروی میکرد و خود را به این تیم رساند و نتیجه ۱۵ ۱۵ مساوی شد. در دو راند پایانی رفته رفته کفه ترازوی کارتها و نیز بازی بهتر به سمت پاسارگاد سنگینی کرد، به‌گونه‌ای که در نهایت بازی با اختلاف زیاد و با نتیجه ۲۵ ۱۶ به سود پاسارگاد به پایان رسید. شاید بتوان غیبت سرپرست و بسته بودن دست تیم پگاه را مهمترین عامل شکست این تیم دانست، هرچند که کارتها هم در اکثر اوقات  به نفع پاسارگاد بود.

مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

بازی پنجم

کاپیتان تیم دلیران: س- شما در بازی مقابل تیم وحدت یکباره بازی را از دست دادید و نتوانستید امتیازات عقب افتاده را جبران کنید، علت این شکست را چطور بررسی مینمایید؟

ج- با اینکه بازی خوب و کم اشتباهی را انجام دادیم، متاسفانه کارت خوب نداشتیم و این از اختلاف امتیاز هم کاملا مشخص است. در سه راند اول، بازی پایاپایی بود، اما بعد از راند سوم کارتهای مشابه داشتیم، که هیچ کاری نمیتوانستیم انجام دهیم.

کاپیتان تیم وحدت: س- شما در یک بازی حساب‌شده توانستید با اختلاف خوبی تیم دلیران را شکست دهید و به رده سوم جدول سعود کنید، روند بازی را چطور بررسی کردید؟

ج- بازی خوبی بود و با تیم قدرتمندی بازی داشتیم. به جز راند اول که با اشتباه من و قطعی اینترنت امیر سپهری ۷ دایمنت را از دست دادیم و بلافاصله هم اسکوپا دادیم؛ راندهای بعد خیلی خوب پیش رفت و خدا را شکر توانستیم انتقام بازی رفت را بگیریم و به رده سوم صعود کنیم. ضمنا به احتمال زیاد بازیکن جدیدی به وحدت اضافه میشود و به محض اضافه شدن نفر جدید؛ انصرافم را اعلام میکنم.

کارشناس: بازی بین تیمهای دلیران و وحدت در شرایطی شروع شد که تیم دلیران نیاز به سه امتیاز بازی داشت تا از جمع بالانشینان عقب نیفتد و تیم وحدت هم چنین وضعیتی را داشت که از سایر تیمها که بیشتر هم هم امتیاز بودند با این تیم عقب نماند.

در سه راند ابتدایی بازی تا حدودی بازی متعادل پیش میرفت که تیم وحدت با دقت بالا و ریسکهای به نظر من بجا امتیازات راندی را به سود خود کرد و همین رویه را تا آخر بازی پیش گرفت و توانست با برتری قاطع تا رده سوم جدول نیز پیش رود . تیم وحدت در این بازی در برخی مواقع که ریسک کرد و امتیازات را جمعآوری میکرد با خوش شانسی اسکوپا هم کمتر دریافت کرد.

مدت زمان بازی ۴۶ دقیقه

بازی ششم

کاپیتان تیم پدیده: س- شما در یک بازی سنگین و پر هیجان، بازی را دو امتیازی به تیم قاصدک واگذار کردید، روند این بازی بنظرتان چطور بود؟

ج- ضمن تبریک به تیم قاصدک، راجع به این بازی باید بگویم: رقابت دشوار و نزدیک و در عین حال زیبایی را هر دو تیم به نمایش گذاشتند. در مجموع  میز به سود قاصدک چیده شده بود، اما ما با یک بازی جسورانه و پر از ریسک تلاش نمودیم، که شرایط را به سود خود تغییر دهیم و تا راند پایانی هم تقریبا موفق به مهار حریف شدیم، اما یک مسئله که از دست ما خارج بود، امتیازات هفتها بود،  که در طول بازی همواره به راحت ترین شکل  در اختیار حریف قرار میگرفت .راند پایانی هم به مانند اکثر مواقع بازی شانس با حریف همراه بود. اگرچه باخت هیچ گاه خوشایند نیست، اما ما از عملکردمان در این بازی دشوار، رضایت داریم.

به نقل از بازیکن  تیم قاصدک: س- شما بعد ازچندین باخت متوالی بالاخره توانستید در یک مسابقه سنگین بازی را دو امتیازی ببرید، روند بازی را چطور بررسی کردید؟

ج- بازی حساس بود، تیم پدیده در لیگ صدرنشین است، ما هم چند بازی بدشانسی میآوردیم و باید این بازی را میبردیم. ما اول بازی جلو بودیم و هرچه از بازی گذشت، تیم حریف خودش را به ما نزدیک کرد. تا اینکه بازی ۲۱ ۲۰ شد، و این نتیجه راند آخر را خیلی حساس کرد، در راند آخر چند اسکوپا به ما رسید و از غفلت حریف استفاده کردیم و بازی را ۲۶ ۲۲ بردیم.

کارشناس: بازی بین پدیده و قاصدک در حالی آغاز شد که هر دو تیم به پیروزی نیاز داشتند. تیم قاصدک به پیروزی نیاز داشت، چون میخواست، شکستهای قبلی جبران شود و از بقیه تیمها عقب نماند. تیم پدیده هم برای حفظ جایگاه اولی قطعا این پیروزی برایشان مهم بود. به طور کلی هر دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. فقط در آخرین مرحله توزیع کارتها در راند اول تیم پدیده برای محاسبه کارتها اشتباه کردند و این باعث شد، که اسکوپا بدهند. البته اگر این اشتباه هم اتفاق نمیافتاد، باز هم پیروزی نصیب تیم قاصدک میشد و تفاوت فقط شاید در یک امتیاز میبود. در کل هر دو تیم حساب شده و با دقت بازی کردند.

مدت زمان بازی: ۷۷ دقیقه

 

 

هفته سیزدهم

 

 

تحلیل هفته سیزدهم

خلاصه اتفاقات و حواشی این هفته:

در بازی نخست این هفته، تیم زوبین توانست، روند بردهای اخیر خود را ادامه دهد و از رده یازدهم یک پله سعود داشته باشد و تیم شباواز هم با پذیرفتن این شکست، دو پله سقوط داشت و به رده هفتمی دست یافت.

بازی دوم بین تیمهای وحدت و پگاه صورت گرفت، که تیم پگاه با برتری خوب توانست، یک رده در جدول سعود داشته باشد و تیم وحدت با این شکست به رده ششم نزول کرد.

در بازی سوم تیم بحران‌زده گلادیاتور مجدد بازی را با اختلاف زیادی به تیم قاصدک واگذار کرد. در این بازی باز هم شاهد ارسال پیام بازیکن تیم گلادیاتور پس از فرمان بازی توسط داور بودیم، که یک امتیاز دیگر از اندوخته‌های اندک این تیم کاست. تیم قاصدک هم با برد خوبی که کسب کرد، با تفاضل بهتر نسبت به دو تیم هم‌امتیاز دیگرش در جایگاه چهارم قرار گرفت.

بازی چهارم این هفته بین دو تیم آذرخش و پاسارگاد بود، که نتیجه این بازی خوشحالی را در چهره اعضای تیم پاسارگاد نشاند، چرا که موقت به صدر رفتند و منتظر نتیجه سایر بازیها بودند، که از اقبال خوب این تیم بالانشینان امتیاز از دست دادند و صدرنشینی این تیم در این هفته مسجل شد. تیم پاسارگاد ششمین تیم است، که در این لیگ به صدر جدول راه مییابد. تیم آذرخش هم با شکست در این بازی رده جدولی خود را با تیم زوبین تعویض کرد و به رده یازدهم رفت.

بازی پنجم که حساسیت بالایی داشت، با برتری تیم شاهین به پایان رسید، که توانست، تیم پدیده را بعد از شش هفته صدرنشینی پیاپی جابجا کند. طبیعیست، خیلیها منتظر شکست صدرنشین بودند، تا بتوانند، خود را به این تیم نزدیک کنند. تیم شاهین با این برد به رده پنجم سعود کرد و تیم پدیده که عملکرد داور مبنی بر دادن اخطار بی‌مورد را یکی از علل شکستشان میداند، با یک پله سقوط به جایگاه دومی در جدول رسید.

در بازی ششم تیم ستارگان میتوانست، با پیروزی مقابل تیم دلیران به صدر جدول رود و با اینکه امتیازات خوبی هم از تیم دلیران پیش بود، ولی این تیم دلیران بود که توانست بهتر عمل کند و بازی را سرانجام ۲۲ ۲۰ به سود خود به پایان برساند و هم مانع صدرنشین شدن تیم ستارگان شود و هم خود دو امتیاز کسب کند. اما تیم دلیران با برد این هفته خود با توجه به پیروزی سه امتیازی تیم پگاه یک رده در جدول نزول داشت و تیم ستارگان نیز با این باخت به رده سوم جدول رهسپار شد.

نگاه به جدول این دوره از مسابقات نشانگر نزدیکی امتیازات تیمهاست و این بیانگر لیگ پویا و جذاب امسال است و میبینیم، هر هفته جایگاهها دستخوش تغییر میشود.

در پایان هفته سیزدهم، تیم آذرخش رده یازدهمی با زدن ۸۷ اسکوپا پیشتاز است و تیم شباواز با زدن ۷۳ اسکوپا ضعیفترین خط حمله را به خود اختصاص داده است.

همچنین تیم وحدت با خوردن ۹۹ اسکوپا ضعیفترین خط دفاعی و تیم زوبین با دریافت ۷۱ اسکوپا بهترین خط دفاعی لیگ را تا به این هفته به خود اختصاص داده‌اند.

نکته لازم به ذکر :نقل و انتقالات بین نیم فصل تا ۱۵ دی ماه ۹۷ تمدید شده است و تیمها میتوانند، به جذب نفرات جدید و یا حذف بازیکنهای خود تا مدت مقرر جدید بپردازند.

بازی اول

کاپیتان تیم زوبین: س- شما در بازی مقابل تیم شباواز توانستید با زدن اسکوپاهای پر تعداد بازی را پیش بیفتید و این اختلاف را با تلاش بسیار حفظ کنید تا پیروز شدید، این  بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- ما در بازیها سعی میکنیم علاوه بر عملکرد خوب، دست حریف را تا جایی که امکان دارد، بخوانیم. در این بازی هم چند جای بازی که برای ما بسیار حساس بود، به خوبی توانستیم دست تیم مقابل را بخوانیم و بنظرم همین موضوع در بازی این هفته خیلی به تیم ما کمک کرد. البته نباید خوش‌کارتی این هفته تیممان را نیز نادیده بگیریم.

به نقل از بازیکن تیم شباواز: س- شما در یک بازی پر افت و خیز و با خوردن اسکوپاهای بالا بازی را به تیم زوبین واگذار کردید، علت شکست این هفته را در چه چیزی میدانید؟

ج- اول که به تیم زوبین بابت پیروزیشان صمیمانه تبریک عرض میکنم. بیشتر نداشتن کارت مناسب باعث شکستمان شد. البته اشتباهاتی در مورد محاسبه کارتها داشتیم ولی اگه این اشتباهات هم اتفاق نمیافتاد، باز هم در نتیجه تغییر چندانی نداشت. تلاش خودمان را کردیم ولی تأکید میکنم، که بیشتر بدشانسی باعث شکستمان شد، تا اشتباه. باز هم معتقدم فرصت برای جبران داریم.

کارشناس: بازی تیمِ رده یازدهمی زوبین با تیمِ رده پنجمیِ شباواز در حالی آغاز شد، که تیمِ زوبین میتوانست، به طور موقت با برتری سه امتیازی، با سه پله صعود به رده هشتم، و تیمِ شباواز هم در صورتِ کسبِ  امتیازِ کامل، در صعودی مشابه، به رده دوم جدول راه پیدا  کند. تیمِ یک دست و شماره‌گذاری شده، زوبین که دو هفته پایانی لیگ را هم با برتری به پایان رسانده بودند، بازی را طوفانی آغاز کردند و در همان راندِ آغازین با زدنِ دو اسکوپا و کسبِ سه امتیازِ راندی و در مجموع ۵ امتیاز در مقابل تک امتیازِ شباواز که از تک اسکوپایشان به دست آمده بود، راند را به پایان بردند. در راندِ دوم هم تیم زوبین خیلی عالی ظاهر شد و ۵ بار پیاپی دروازه حریف را گشود، ولی هیچ امتیاز راندی کسب نکرد و با امتیازِ ۱۰ بر ۵ به استقبالِ وقتِ استراحتِ فنیِ اول رفت. در آغازِ راندِ سوم شباوازیها که اوضاع را خطرناک میدیدند دست به تعویض زدند، تا شاید با این ترفند جلوی پیشرَویِ زوبین را بگیرند، که تا حدودی در این قضیه موفق بودند. بازی تا راندِ پنجم تقریبا متعادل و با برتری نِسبی زوبین پیش میرفت، که در راندِ پنجم، زوبینیها با خوش کارتی امتیازات را درو کردند و با نتیجه خیره‌کننده ۱۸ به  ۱۲ به استقبالِ وقتِ استراحتِ فنیِ دوم رفتند و این در حالی بود که برخی از تماشاگران در زمانِ تشویقِ وقتِ فنی اول پیشبینی کرده بودند، که شباواز مثلِ مسابقاتِ پیشین به بازی برخواهد گشت، ولی اینطور نشد! در آغازِ راندِ ششم و پایانی، به پیشنهادِ یکی از تماشاگران، تیمِ شباواز باز دست به تغییر زد، تا شاید بتواند، با این ترفند از باخت نجات پیدا کند، ولی باز این تیمِ زوبین بود که با کسبِ هر ۴ امتیازِ راندی و زدنِ یک اسکوپا، با نتیجه خوب ۲۳ به ۱۲ برنده بازی شود، تا با کسبِ سومین بردِ متوالی، روندِ صعودیِ خود را ادامه داده و موقتا به رده هشتمِ جدول راه پیدا کند.

مدت زمانِ بازی: ۵۲ دقیقه

بازی دوم

کاپیتان تیم وحدت: س- شما در یک بازی که ابتدا خوب پیش میرفتید، یکباره بازی را واگذار کردید و نتوانستید امتیازات عقب افتاده را جبران کنید، نظرتان در خصوص این نوسانات و عملکرد ضعیف چیست؟

ج- ما این هفته تلاش خود را کردیم و تمام کارتهای ۷ به حریف رسید و کارتهای بیشتری هم نسبت به ما جمع میکردند و شرایط به‌گونه‌ای بود، که کارتهایی را که میخواستند؛ داشتند و به همین دلیل توانستند بازی را ببرند. البته تیم پگاه کنونی با تیم بحران‌زده نیم‌فصل اول کاملا متفاوت است و نشان داده تیم دست و پا بسته‌ای نیست. ما در نهایت بدشانسی و قطعی اینترنت من و هم‌تیمیها نتوانستیم، بازی برده را اداره کنیم و در نهایت باختیم. امیدوارم در بازیهای بعد روند بردهایمان ادامه داشته باشد و به امید خدا قهرمان لیگ برای دومین بار شویم.

کاپیتان تیم پگاه: س- شما در این مسابقه که ابتدای بازی امتیازاتی عقب بودید، توانستید سریع جبران کنید و بازی را با اختلاف خوبی به سود خود خاتمه دهید، این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران عزیز مسابقات خدمتتان عارضم که تیم ما تلاشش بر این بود، که با تمرکز خود سعی کنیم بر بازی تسلط داشته باشیم و با توجه به بازی سرعتی که داشتیم، خوشبختانه توانستیم در مقابل تیم حریف پیروز میدان باشیم و با تلاش هرچه روزافزون در بازیهای آتی به لطف خدا برد را از آن پگاه خواهیم کرد.

کارشناس: بازی بین تیمهای وحدت و پگاه بنا به شرایط توزیع کارتی که حاکم بود، در زمان کوتاه و تعداد راندهای اندکی به اتمام رسید. دو راند اول بازی که سهم هر تیم یک اسکوپا بود، وحدت با جمع‌آوری امتیازات راندی ۵ به ۳ پیش افتاد، اما از راند سوم این تیم پگاه بود، که نبض بازی را به دست گرفت و به لطف توزیع یک طرفه کارتها و البته بازی تقریبا بدون خطای خود، موفق به  جمع‌آوری امتیازات زیادی شدند. راند سوم و پنجم توزیع کارتها به‌گونه‌ای بود، که وحدت از کسب حتی یک امتیاز هم قاصر بود و در مقابل پگاه با زدن سه اسکوپا و کسب هفت امتیاز راندی، ۱۵ به هفت پیش افتاد. راندهای چهارم و ششم  متعادلتر بود، اما همچنان روند بازی به سود پگاه پیش میرفت. در نهایت  وحدت بعد از هشت برد پیاپی که این فرصت را داشت، حداقل برای ۲۴ ساعت صدرنشین شود،  ناچار به قبول شکست مقابل پگاهی شد، که از اشتباهات هفته پیش این تیم مقابل پاسارگاد نیز خبری نبود.

مدت زمان بازی: ۴۵ دقیقه

بازی سوم

کاپیتان تیم گلادیاتور: س- شما در یک بازی پر اشتباه و کم دقت، بازی را با اختلاف زیادی به رقیب واگذار کردید، علت این باخت و باختهای زیادتان در این فصل را در چه میدانید؟ آیا قصد اضافه کردن نیروی جدیدی به تیم ندارید؟

ج- من بیشتر در بازی نبودم و خیلی از جریان بازی اطلاع ندارم و اینکه میگویید، بازیکنان تیم ما مرتکب اشتباه شده‌اند، درست است. البته همانطور که بارها هم اشاره شده، شانس هم با تیم ما قهر کرده، که به نظر دائمی میآید. در مورد ورود نیروی جدید هم لازم به توضیح است، که همین تعداد نیرو کفایت میکند و فعلا برنامه‌ای به این منظور وجود ندارد.

کاپیتان تیم قاصدک: س- شما در یک بازی کم‌نقص و بدونه دردسر توانستید، با اختلاف خوبی بازی را برنده شوید، روند بازی را چگونه تحلیل میکنید؟

ج- بازی خوبی بود. روند بازی همانطور که انتظار داشتیم، پیش رفت، امیدوارم بازیهای بعدی هم به همین نحو پیش رود و برای تیم حریف هم آرزوی موفقیت در بازیهای آینده را داریم.

کارشناس: بازی بین گلادیاتور تیم دوازدهم و قاصدک؛ تیم هفتم جدول با ۱ دقیقه تأخیر؛ آن هم به دلیل عدم حضور به موقع کاپیتان تیم گلادیاتور و درخواست اعضای تیم برای تغییر شروع کننده، آغاز شد. در ابتدای راند بهار با به دست آوردن ۷ طلایی شروع خوبی داشت، ولی بلافاصله تیم گلادیاتور  اسکوپا را زد. بازی سرعت خوبی داشت، که بهار اسکوپا زد و تعداد اسکوپا ها ۱ ۱ برابر شد. چند دقیقه بعد در راند اول ساوالان در تیم گلادیاتور اولین اخطار را دریافت کرد و بلافاصله کورش اسکوپای دوم را هم به گلادیاتور زد و تعداد اسکوپاها با اسکوپایی که goldmoon قبل از آن برای گلادیاتور زد؛ ۲ ۲ مساوی شد. در پایان راند اول نتیجه ۵ ۳ به نفع قاصدک بود. در اواسط راند دوم هر ۲ تیم تلاش زیادی برای به دست آوردن ۷ طلایی داشتند که در نهایت تیم  قاصدک از فرصت استفاده کرد و با اسکوپای ۲ امتیازی ۷ را مال خود ساخت. در اواسط راند دوم بهار از تیم قاصدک و goldmoon از گلادیاتور اخطار گرفتند و چند دقیقه بعد ساوالان اسکوپای بعدی تیم گلادیاتور را زد. وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۹ بر ۴ به نفع قاصدک فرا رسید. نکته قابل توجه در وقت استراحت فنی اول این بود که: کاپیتان گلادیاتور به علت تاخیری که برای حضور در میز مسابقه داشت،  در وقت استراحت فنی، درخواست بسته شدن میز را  داد، که داور نیز آن را همان موقع اعمال کرد. در اواسط راند ۳ کورش هم اولین اخطار را دریافت کرد و بلافاصله اسکوپای چهارم را هم گلادیاتور زد. در آخرین لحظه راند ۳؛ ۷ طلایی به بهار رسید و راند با نتیجه ۱۳ بر ۵ به نفع قاصدک به پایان رسید. ۷ طلایی به همراه چند کارت با ارزش  دیگر در اواسط راند ۴ به بهار رسید. ساوالان اسکوپای پنجم را هم در همان راند زد. وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه ۱۶ ۶ به نفع قاصدک فرا رسید. در شروع راند ۵ تعویضی در تیم گلادیاتور انجام شد و سوباسا به جای goldmoon به زمین آمد؛ ولی کاپیتان گلادیاتور بدشانس بود و باز هم کورش اسکوپای ۷ طلایی زد، تا ۲ امتیاز دیگر هم به اندوخته‌های قاصدک اضافه شود. چند دقیقه بعد ساوالان؛ ستاره تیم گلادیاتور باز هم اسکوپا زد و تعداد اسکوپاهای این تیم را به ۶ رساند. کورش بی‌شک بهترین بازیکن میدان بود، که توانست ۲ اسکوپای ۷ طلایی به دست آورد و نقش مهمی در ثبت پیروزی ۲۱ ۷ داشته باشد. سرعت بازی و داوری هم قابل قبول بود.  به نظر میرسد قاصدک به روزهای اوج خود دارد، برمیگردد.

مدت زمان بازی: ۵۹ دقیقه

بازی چهارم

کاپیتان تیم آذرخش: س- شما در یک بازی که نیاز به امتیازات کاملش داشتید تا از انتهای جدول فاصله بگیرید و با توجه به تغییراتی که در تیم دادید، در کسب نتیجه عاجز ماندید و بازی را به تیم پاسارگاد واگذار کردید، از روند بازی برایمان بگویید؟

ج- علت شکست ما در این بازی فقط و فقط و فقط خوش‌کارتی حریف بود و لاغیر. هرکس که بر بازی اسکوپا مسلط باشد، با دیدن هیستوری خواهد پذیرفت، که بازی آذرخش نقصی نداشت. خوش‌کارتی تیم مقابل آنان را ابتدا جلو انداخت. وقتی ما خود را به آنان رساندیم، باز هم یاریشان کرد، تا بازی را تمام کنند.

کاپیتان تیم پاسارگاد: س- شما در یک بازی حساس و مهم توانستید از سد تیم آذرخش گذر کنید و با کسب سه امتیاز به صدر جدول بازگردید، از احساس فعلیتان برایمان بگویید و روند بازی را چطور دیدید

ج- ما کاملا ریسکهای خطرناکی کردیم. اول بازی شانس هم باما بود.  یکجا حتی عقب افتادیم، ولی تلاشهایمان نتیجه داد. ما همه خوشحالیم و کاش روند بردهایمان ادامه‌دار باشد.

کارشناس: در چهارمین بازی از هفته سیزدهم دو تیم پاسارگاد و آذرخش مقابل یکدیگر قرار گرفتند، در دو راند اول شاهد سه اسکوپا از تیم آذرخش بودیم و تیم پاسارگاد سعی بر گرفتن امتیازهای راندی داشت و در این دو راند پنج امتیاز از تیم آذرخش گرفت. پاسارگاد با ادامه دادن روند خود و زدن سه اسکوپا در دو راند سوم و چهارم اختلاف خود را با آذرخش به ۹ امتیاز رساند. کاپیتان آذرخش که از توزیع کارتها ناراحت بود، در وقت استراحت دوم reza-nazari را به‌جای ranginkaman به بازی فرستاد، تا نتیجه را جبران کند. این تعویض بازی را به سود آذرخش تغییر داد تا جایی که به یک امتیازی تیم پاسارگاد رسیدند، اما تیم پاسارگاد با تعویضی که انجام داد، بازی را با اختلاف پنج امتیاز به پایان رساند. دو تیم کم اشتباه بازی کردن و در واقع کارتهای بهتر پاسارگاد باعث پیروزی سه امتیازی این تیم شد.

مدت زمان بازی: ۷۱ دقیقه

بازی پنجم

کاپیتان تیم شاهین: س- شما با شکست دادن تیم صدرنشین توانستید، بعد از چند هفته این تیم را از صدر جدا کنید و پیروز شوید، از حال و هوای این بازی برایمان بگویید و بازی را برایمان تحلیل کنید

ج- بازی به شدت حساسی بود. ما در دور رفت شکست سنگینی را از پدیده متحمل شده بودیم و باید و باید این تیم را شکست میدادیم. این بازی از جهات مختلفی حساس بود، از یک سو همه تیمهای تعقیب کننده، هم منتظر شکست پدیده از تیم شاهین بودند، از طرف دیگر هم با توجه به شکست ما در بازی قبل و برای بازگشت به جمع مدعیان این بازی به شدت اهمیت بالایی برای ما داشت. بازی نسبتا کم اشتباهی از طرف ما به نمایش در آمد و خدا را شکر توانستیم بازی را سه امتیازی ببریم.

کاپیتان تیم پدیده: س- شما در یک بازی که نیاز به امتیازات بازی داشتید، تا صدرنشینی را از تیم پاسارگاد پس بگیرید، ولی متاسفانه غافلگیر شُدید و بازی  را به تیم شاهین واگذار کردید، روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج-

کارشناس: در راندهای اول تا سوم، این تیم شاهین بود، که رفته رفته اختلاف امتیاز را به سود خود بیشتر کرد و در انتهای راند سوم با نتیجه ۱۰ ۶ به حاشیه امن ۴ امتیازی دست یافت. اما بازگشت پدیده به بازی همانند بازیهای پیشین دور از فکر نبود، این تیم توانست در راند چهارم تیم شاهین را متوقف کرده و حتی یک امتیاز پیش بیفتد و نتیجه را به سود خود تغییر دهد. پدیده روند سعودی خود را تا دو راند بعد نیز ادامه داد و در راند ششم اختلاف دو امتیازی و نتیجه ۱۶ ۱۴ به سود پدیده نشان میداد، این تیم عزم خود را برای آغاز زنجیره دیگری از پیروزیها بعد از باخت هفته گذشته‌اش، جزم کرده است. در راند هفتم اما باز ورق به سود شاهین برگشت و این تیم توانست با کارتهای خوب و کمی ریسک، ضمن نگه داشتن، پدیده در امتیاز ۱۷، خود از این تیم پیشی گرفته و نتیجه را به ۱۸ ۱۷ تغییر دهد. شاید کارشناسی و اصولی نباشد، ولی بعضی بر این باورند، که در مقابل تیمهایی که حساب و کتاب دقیقی در بازی دارند، اگر ریسک را چاشنی کار قرار دهی، تمرکزشان را بر هم میزند و میتواند نتیجه را تغییر دهد. به نظر میرسد، این نظریه توانست در بازی شاهین پدیده کارگر افتد، به سود شاهین عمل کند و در نهایت نیز این تیم در راند هشتم بازی را با نتیجه ۲۱ ۱۸ به سود خود پایان داد، تا با سه امتیاز شیرین، هم خود را در جدول بالاتر بکشد، هم دوباره امیدهای بیشتری برای قهرمانی پیدا کند و هم با دگرگونی ایجاد شده، در بالای جدول به فشردگی و غیر قابل پیشبینی بودن، نتایج در بازیهای آینده کمک کند.

مدت زمان بازی: ۶۳ دقیقه

بازی ششم

کاپیتان تیم ستارگان: س- در یک بازی حساس که فرصت صدرنشینی را پس از هفته‌ها میتوانستید به دست آوردید، ابتدا با اختلاف پیش افتادید اما نهایتا رقابت را واگذار کردید؟ به نظرتان چه عاملی باعث از دست دادن برتریتان شد و روند بازی را به خصوص در راندهای پایانی چگونه ارزیابی میکنید؟

ج- میگویند: هرکسی که گل نزند، گل میخورد و این حکایت تیم ما شد. ما در این بازی بهترین کارتها را داشتیم، که اشتباه ناگهانی هم‌تیمیمان باعث شد چندین امتیاز را در پایان یکی از راندها از دست دهیم و همین چند امتیاز کافی بود، تا برتری ازآن ما میشد. در چند مقطع هم برای جمعآوری امتیازات راندی ریسک کردیم، که متاسفانه اسکوپا دریافت کردیم. راند پایانی بازی هم متاسفانه شرایط مناسبی نداشتیم و باعث شد، هر ۴ امتیاز راند و یک اسکوپا که تیر باخت ما را امضا کرد، بازی را دو امتیازی واگذار کنیم و فرصت صدرنشینی را از دست دهیم. به‌هرحال به تیم دلیران هم این برد شیرین را تبریک عرض میکنم.

کاپیتان تیم دلیران: س- شما در یک بازی نزدیک و حساس توانستید امتیازات عقب افتاده را جبران کنید و در پایان هم بازی را دو امتیازی به سود خود خاتمه دهید، روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- تیم حریف سعی بر مدیریت میز و کسب امتیازهای راندی داشت، که در دو راند اول در این کار موفق بود. با تعویضی که انجام دادیم شرایط بازی تغییر کرد و اختلافی که در ابتدای بازی ایجاد شده بود، را جبران کردیم و در نهایت راند آخر با بازی خوبی که انجام دادیم،  این مسابقه با دو امتیاز برای ما به پایان رسید.

کارشناس: بازی ششم در هفته سیزدهم بین دو تیم ستارگان و دلیران و با میزبانی تیم ستارگان در حضور حدود ۲۵ نفر تماشاگر برگذار شد. این بازی که در مجموع در هشت راند به طول انجامید، در پایان با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ به سود تیم دلیران به اتمام رسید و امتیازات بین دو تیم تقسیم شد. با اینکه ستارگان در پایان راند دوم با نتیجه ۱۰ بر ۳ از تیم حریف پیش بود، ولی بنظر این جانب تیم ستارگان ریسکهای بسیاری در این بازی انجام داد، که همین باعث شد، امتیازات زیادی را از دست دهند و متحمل اسکوپاهای زیادی نیز شدند. به همین دلیل نتوانستند، اختلاف امتیاز خوبی که داشتند را حفظ کنند، تا جایی که در راند پنجم در امتیاز ۱۵ هر دو تیم برابر شدند. البته قابل ذکر است با اینکه ستارگان در راند هفتم با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ پیش بود، در راند پایانی با کمی بدشانسی مواجه شد و با یکی دو اشتباهی که از بازیکنان این تیم در بازی کارتها در طی مسابقه سر زده بود، نتوانست حتی یک امتیاز در راند هشتم بگیرد، ولی تیم دلیران در همین راند پنج امتیاز گرفت و در نهایت پیروز میدان شد. تعداد اسکوپاهای این بازی نیز ۱۱ بر ۶ به سود تیم دلیران بود.

مدت زمان بازی: ۵۰ دقیقه

 

 

هفته چهاردهم

 

 

تحلیل هفته چهاردهم

در این هفته تیمهای اول تا سوم توانستند رقبای خود را شکست دهند و جایگاه فعلی خود را حفظ نمایند. نتایج حاصل شده در بازیهای این هفته تغییرات اندکی را در جدول ایجاد کرده و میتوان گفت هشتاد درصد جایگاه تیمها در جدول تغییری نکرده است.

در بازی نخست این هفته، تیم زوبین با بردی که به‌دست آورد، امتیازات خود را به ۱۹ رساند و از جایگاه دهم به رتبه هشتم ارتقا یافت و به ادامه لیگ امیدوارتر شد و تیم قاصدک نیز در جایگاه قبلی خود یعنی چهارمی ماند.

در بازی دوم از بازیهای این هفته تیم گلادیاتور در یک نمایش خوب و بازی تماشاگر پسند، با تیم شاهین دیدار کرد، که توانست این تیم را شکست دهد و بردی دیگر به بردهایش اضافه کند. تیم شاهین هم بدون تغییر در جدول باقی ماند.

بازی سوم این هفته تنها بازی بود، که امتیازاتش بین دو تیم تقسیم شد. تیم پگاه توانست برخلاف دور رفت بازی را دو امتیازی از تیم آذرخش ببرد و به جایگاه هفتم سعود کند. تیم آذرخش هم همان جایگاه یازدهمی خود را حفظ کرد.

تیم پدیده در مصاف با تیم دلیران در بازی چهارم توانست، عملکرد خوبی به نمایش بگذارد و پیروز میدان شود و موقت تنها برای یکی دو ساعت به صدر جدول برگشت، ولی در ادامه مجدد رتبه دوم را مقابل اسم خود دید، چرا که تیم نخست یعنی پاسارگاد در یک بازی بدونه دردسر و با امتیاز خوب تیم شباواز را که این روزها مقاومت بدنی تیم خود را متزلزل میبیند، پیروز شد و برای دومین هفته متوالی صدرنشین لیگ ماند.

تیم ستارگان دیگر پیروز این هفته بود و توانست شکست دور رفت را مقابل تیم وحدت جبران کند و جایگاه سومی خود را نیز حفظ نماید.

در پایان هفته چهاردهم، تیم دلیران با زدن ۹۵ اسکوپا بیشترین اسکوپا و تیم شباواز با زدن ۷۷ اسکوپا کمترین اسکوپا را زده‌اند. همچنین تیم وحدت با دریافت ۱۰۷ اسکوپا بیشترین و تیم زوبین با دریافت ۷۶ اسکوپا کمترین اسکوپا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش یکی از کارشناسان بازیها، تا بدین جای لیگ، سه تیم زوبین، پاسارگاد و ستارگان تیمهایی هستند که از منضبطترین تیمها محسوب میشوند، چون تاکنون هیچ محرومیت و کسری امتیازی نداشته‌اند.

مجدد اعلام میکنیم، که نقل و انتقالات تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و میتوانید تغییرات لازمه را به حسین آذری گزارش دهید.

بازی اول

سوال از کاپیتان تیم قاصدک: در یک مسابقه پر افت و خیز، بازی را به تیم زوبین واگذار کردید، روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

پاسخ- این برد را به تیم حریف تبریک میگوییم. متأسفانه در این بازی شانس با ما یار نبود و خیلی بد کارت میگرفتیم و همین باعث شد تا بازی را واگذار کنیم.

سوال از کاپیتان تیم زوبین: شما در هفته چهاردهم توانستید، با ایجاد اختلاف و حفظ این اختلاف  بازی را در پایان به سود خود خاتمه دهید و سه امتیاز شیرین را به اندوخته‌های خود بیفزایید، از عملکردتان در این بازی برایمان بگویید؟

پاسخ- از این برد شیرین بسیار خوشحالیم. ما در این بازی تمام تلاشمان را کردیم، تا به تیم حریف فرصت جبران ندهیم. در چند راند خوب تلاش کردند و به چند قدمی ما هم نزدیک شدند، ولی باز هم  با مدیریت خوب کارتها و تصمیم به موقع توانستیم پیروز این بازی شویم. امیدواریم روند پیروزیهایمان ادامه داشته باشد، تا در پایان فصل بازیها بتوانیم رتبه خوبی در جدول مسابقات به دست آوریم.

کارشناس: قاصدک و زوبین هر دو، در دو هفته آغازین نیم فصل بازیهایشان را برده بودند و اگر پیشبینی در کار بود شاید تقسیم امتیازات این بازی نرخ بالایی از حدسها را به خود اختصاص میداد، اما نتیجه به‌گونه‌ای دیگر رقم خورد. تیم زوبین در راند اول سه امتیاز راندی کسب کرد و در مقابل قاصدک تنها با یک اسکوپا در آخرین لحظات راند را پایان داد. تصور این بود که قاصدک باید قصد جبران داشته باشد، اما در راند دوم سه امتیاز راندی و این بار یک اسکوپا فقط برای زوبین چهار امتیاز به همراه داشت و این تیم را ۷-۱ پیش انداخت. راند سوم پایاپای پیش رفت. زوبین  یک امتیاز راندی و دو اسکوپا و قاصدک نیز سه امتیاز راندی کسب کرد، تا اختلاف کماکان همان ۶ امتیاز و ۱۰-۴ به صود زوبین باشد. راند چهارم به بعد برای قاصدک وضعیت کمی بهتر شد و تلاش این تیم در این راند سه امتیاز راندی و یک اسکوپا دربرداشت و در مقابل تنها یک اسکوپا ثمره تلاش زوبین در این راند بود، تا اختلاف امتیاز نصف شده و نتیجه ۱۱-۸ به دست آمد. در راند پنجم باز هم کار پایاپای ادامه یافت و امتیازات راندی دو به دو بین تیمها تقسیم شد، تا تنها اسکوپای قاصدک در این راند بتواند این تیم را به اختلاف دو امتیازی زوبین برساند و امیدها را برایش بیشتر و بیشتر کند. راند ششم به عکس راند پنجم با آنکه باز هم تیمها امتیازات راندی را مساوی بین خود تقسیم کردند، اما این بار تک اسکوپای زوبین بود که باز نتیجه را با سه امتیاز اختلاف و ۱۶-۱۳ به سود این تیم تغییر داد. در راند هفتم باز ورق به سود زوبین برگشت و این تیم با کسب همه امتیازات راندی و در مقابل توقف قاصدک به اختلاف جبران نشدنی هفت امتیازی با نتیجه ۲۰-۱۳ رسید، تا خود را در یک قدمی سومین  پیروزی شیرین در سه هفته اخیر ببیند. نیازی به پیشبینی نبود و همان گونه که انتظار میرفت، با اینکه قاصدک تلاش زیادی کرد و توانست، یک امتیاز راندی و دو اسکوپا کسب کند، زوبین نیز بیکار ننشست و با کسب دو امتیاز راندی و یک اسکوپا اختلاف هفت امتیازی را حفظ کرد، تا بازی با نتیجه ۲۳-۱۶ به سود زوبین پایان یابد. به طور خلاصه میتوان گفت که تلاش هر دو تیم خوب بود و این تقسیم کارتها بود، که در نهایت بین دو تیم با بازیکنان کهنه‌کار و بازی بلد نتیجه را تثبیت کرد.

مدت زمان مسابقه: ۶۲ دقیقه

بازی دوم

سوال از کاپیتان تیم شاهین: شما در یک بازی تماشاگر پسند و سرعتی بازی را به تیم گلادیاتور واگذار کردید، علت این شکست را در چه چیزی میبینید؟

پاسخ-

سوال از کاپیتان تیم گلادیاتور: شما توانستید، در یک بازی تماشایی و سرعتی بازی را از تیم رده پنجمی جدول ببرید، نظر خودتان را در مورد این بازی و کسب این سه امتیاز بفرمایید؟

پاسخ- در ابتدا لازم میدانم از دو تیم بابت ارائه یک بازی زیبا و تماشاگر پسند تشکر نمایم. با اینکه این سخن در این لیگ کلیشه‌ای شده، منتها به لحاظ اینکه ما از شانس شدیدا متضرر شدیم، باید باز تکرار کنم، که  ما در هفته‌های پیشین از عدم وجود شانس که رکن اساسی و بنیادین در این بازیهاست، محروم بودیم و تیم ما نمیتوانست توانایی‌های خود را در این بازی‌ها به نمایش بگذارد. برای اثبات سخن مزبور همین بس که آشکار می‌باشد، که تک تک اعضای حاضر در تیم ما در بازی‌های انفرادی از توانمندی‌های بالایی برخوردار هستند؛ لکن در قالب تیمی دلیل عدم نتیجه‌گیری فقط و فقط نداشتن شانس بود. تیم ما آنقدر شهامت دارد، که اعلام کند در این بازی شانس نیز با ما یار بود و توانستیم با موفقیت این بازی را پشت سر بگذاریم. هدف ما این هست که در این دوره از مسابقات در میانه‌های جدول قرار بگیریم.

کارشناس: بازی بین دو تیم شاهین و گلادیاتور در ورزشگاه سمیرم برگزار گردید،  تیم گلادیاتور از همان ابتدا سعی بر گرفتن امتیازات راندی نمود و توانست سه امتیاز از چهار امتیاز را در راند نخست برای خود کند و تیم شاهین تنها توانست با زدن یک اسکوپا با تک امتیاز گام به راند دوم بگذارد.  راند دوم تیم شاهین عملکرد خوبی داشت و با درخشش بازیکن خود saeed-feshfesheh توانست سه اسکوپا دیگر به تیم گلادیاتور بزند و سه امتیاز از امتیازات راندی را هم برای خود کند، تا راند دوم با برتری تیم شاهین اتمام برسد. در راند سوم دگرگونی در تیم گلادیاتور را شاهد بودیم، این تیم نه تنها توانست تمامی امتیازات راندی را کسب کند، بلکه توانست، ۴ اسکوپا هم به تیم شاهین بزند، تا هم در تعداد اسکوپاها برابر شوند و هم با نتیجه ۱۱ ۷ وقت استراحت فنی را آغاز کنند. در ادامه بازی تیم شاهین تلاش مضاعفی کرد تا امتیازات عقب افتاده را جبران کند، ولی تیم گلادیاتور هم بیکار ننشسته بود و سعی بر حفظ این اختلاف داشت و تا پایان بازی هم توانست، اختلاف را حفظ کند، تا به اندوخته‌های خود سه امتیاز اضافه کند. این بازی لازم به ذکر است یک بازی تماشاگر پسند بود، چرا هم سرعت بالایی داشت هم اسکوپاهای کافی.

مدت زمان مسابقه: ۴۰ دقیقه

بازی سوم

سوال از کاپیتان تیم آذرخش: شما در یک بازی حساس و پر هیجان در صورتی که نیاز به سه امتیاز بازی داشتید و در برههی از بازی حتی پیش بودید، نتوانستید بازی را پیروز شوید، علت شکست را در چه میدانید؟ آیا از کسب این یک امتیاز راضی هستید؟

پاسخ- از نتیجه طبیعیست که راضی نباشم. ما مدتهاست به سه امتیاز نیاز مبرم داریم، اما اتفاقی عجیب در لیگ امسال افتاده، که دست هیچ کس نیست، این اتفاق بد کارتی مفرط برخی تیمهاست، که از قضا خوب هم بازی میکنند. در مقابل، اتفاق عجیبتر، خوش‌کارتی شدید برخی تیمهای دیگر است، که به یک بازی هم ختم نمیشود و مثل بد کارتیها سریالی شده. بگذریم! در بازی ما هم ما تمام دقتمان را کردیم و هم تیم پگاه. کارتها هم تقریبا بعضی راندها با ما یار بودند و در برخی راندها با پگاه، از جمله راند آخر که آنان را یاری کرد. اما من برخلاف بازی قبل معتقدم، که حریف  هم خوب بازی کرد و هم میز  یاریشان کرد. به ایشان صمیمانه تبریک عرض میکنم. تیمی که هم خوب بازی کند، هم کارتش مناسب باشد، اگر نَبَرَد باید او را به شدت محکوم کرد. من از نتیجه راضی نیستم، اما از بازی بازیکنان و همکاری و دقتشان نه تنها در این بازی بلکه در اکثر بازیهای گذشته راضی هستم.

سوال از کاپیتان تیم پگاه: شما در یک بازی حساس و نفسگیر توانستید، بازی را از تیم آذرخش ببرید و این تیم را دو امتیازی شکست دهید، روند بازی را چطور ارزیابی میکنید و آیا از کسب این دو امتیاز راضی هستید؟

پاسخ- خرسندیم که بازی را که به قول شما حساس و نفسگیر هم بود با اقتدار و اعتماد به نفس به انتها رساندیم. این برد نیروی و انرژی ما را برای ادامه بازی در دوره دوم صد چندان میکند. آذرخش دارای بازیکنان جدید بود، که برای ما ناشناخته بودند، ولی این باعث نشد که تیم دست و پا بسته عمل کند و با عنایت یزدان عزیز توانستیم بازی را به مطلوبترین حد ممکن به سود خود پایان ببریم.

کارشناس: بازی در حالی آغاز شد، که هر دو تیم به پیروزی برای جبران شکستهای گذشته نیاز داشتند. به طور کلی هر دو تیم سعی کردند، بازی خوبی را به نمایش بگذارند. در راند پنجم تیم آذرخش نهایت سعیشان را کردند، که اسکوپای دو امتیازی ندهند، ولی توزیع کارتها توسط سیستم طوری بود، که تلاششان به نتیجه نرسید. در آخرین مرحله توزیع کارتها در راند ششم تیم پگاه در محاسبه کارتها اشتباه کردند و اسکوپا دادند.

مدت زمان مسابقه: هشتاد دقیقه.

بازی چهارم

سوال از کاپیتان تیم پدیده: شما در یک بازی پر اسکوپا توانستید، سه امتیاز بازی را ازآن خود کنید، نظر خودتان در خصوص این بازی چیست؟

پاسخ-

سوال از کاپیتان تیم دلیران شما در یک بازی که حتی فرصت پیروز شدن، را داشتید اشتباهاتی مرتکب شُدید و بازی را واگذار کردید، روند این بازی را خودتان چگونه ارزیابی میکنید؟

پاسخ- بازی اسکوپا همین است و همیشه یک طرف برد و یک طرف باخت است. از بازی که انجام دادیم لذت بردم. خوشحالم که به اشتباهاتمان نباختیم، بلکه به کارتهایی که سیستم در راند آخر داد، باختیم. فکر کنم تعویضی که در وقت استراحت دوم انجام شد، را اشتباه میدانید، ولی من این تعویض را اشتباه نمیدانم، چرا که این تعویض دقیقا در بازی قبل صورت گرفت و باعث بردمان در مقابل تیم ستارگان شد.

کارشناس: بازی تیمهای پدیده و دلیران در شرایطی آغاز شد، که تیم پدیده با باخت هفته پیش خود صدر جدول را پس از چند هفته از کف داده بود و در پی بازپس گرفتن آن بود و با تمام دقت و توان برای پیروزی تلاش میکرد. در راند نخست پدیده ۳ امتیاز راندی گرفت و دلیران توانست تنها یک اسکوپا به ثمر برساند و نتیجه ۳ بر ۱ شد. راند دوم اما کار بر مراد دلیران بود. یک اسکوپا زد و ۲ امتیاز راندی هم دریافت کرد. در حالی که سهم پدیده فقط یک امتیاز راندی بود و نتیجه ۴ ۴ مساوی شد. راند سوم با تلاش دو تیم انجام شد. دو تیم هر کدام دو اسکوپا زدند. باز هم این راند ۳ امتیاز راندی داشت که دو امتیاز سهم دلیران و یک امتیاز سهم پدیده شد. وقت استراحت فنی اول به سود تیم دلیران فرا رسید. نتیجه ۸ ۷ به سود دلیرانبود. راند چهارم با تقسیم امتیازات راندی بین دو تیم به انتها رسید. در این راند پدیده سه اسکوپا زد اما دلیران فقط یک اسکوپا به ثمر رساند. نتیجه ۱۲ ۱۱ به سود پدیده. در راند پنجم باز هم بازی نزدیک  پیش رفت. پدیده هر سه امتیاز راندی را گرفت. اما دو اسکوپا از دلیران دریافت کرد. در همان ابتدای راند بازیکن پدیده  ۷ برداشت و اسکوپا را خرید. در صورتی که اگر ۱۰ زده بود اسکوپا نمیخورد. وقت استراحت فنی دوم با پیشتازی پدیده با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ فرا رسید. راند پایانی اما راند پدیده بود. اگرچه دلیران دو اسکوپا به ثمر رساند، اما دو اسکوپا هم دریافت کرد. تمام امتیازات راندی هم نصیب پدیده شد. در ابتدای راند این بار ریسک بازیکن دلیران اسکوپاساز شد. او ۷ و ۳ را با ۵ برداشت و اسکوپا خورد، که اگر بر هم نمیداشت، بازیکن مقابل او در نهایت ۸ داشت و  با خیالی آسوده برمیداشت. در هر حال این ریسک و برداشتن ۷ کمکی  به دلیران نکرد و پدیده به مدد بازی نسبتا خوب و البته خوش‌کارتی که در این راند نصیبش شد، بازی را با نتیجه ۲۱ ۱۵ تمام کرد. تجربه نشان میدهد، در بازیهایی که در چند راند کارت به تساوی تقسیم میشود، سرور به ناگاه یک طرف را خوش‌کارت میکند و طرف مقابل را بد‌کارت، تا کار پایاپای دنبال نشود. حال پاسخ این پرسش را که آیا این قاعده‌ایست  که برنامه نویسان این بازی طراحی کرده و به سرور داده‌اند یا اتفاقیست که ناخواسته رخ میدهد، ما نمیدانیم.

مدت زمان مسابقه: ۴۶ دقیقه

بازی پنجم

سوال از کاپیتان تیم وحدت: شما در یک بازی که نیاز مبرم به سه امتیازش داشتید، بازی را به تیم سوم جدول واگذار کردید و فرصت بالا رفتن در جدول را از دست دادید، روند این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

پاسخ- بازی سختی برای ما بود. با این حال ما به نظرم خوب بازی را شروع کردیم و ادامه دادیم. اما در اسکوپا و در شرایطی که هر دو تیم با دقت بازی میکنند، چیزی که مهم است، توضیع کارتهاست، که روند این بازی به ما نشان داد، که کارتهای خوبی نداشتیم. فکر میکنم تلاشمان را کردیم، ولی با آن شرایط میز هر تیم دیگری بود، هم میباخت. امیدوارم در بازیهای آینده دست بهتری از کارتها را داشته باشیم.

سوال از کاپیتان تیم ستارگان: شما با برتری در این بازی توانستید، همچنان جایگاه سومی خود را حفظ کنید، نظرتان را در خصوص این بازی بفرمایید؟

پاسخ- من هم از کسب این پیروزی خرسندم، چرا که توانستیم، اختلاف خود را با تیم صدرنشین حفظ کنیم و دنبال فرصت و لغزش تیمهای بالا دست هستیم، تا جایگاه خودمان را بهتر کنیم. در این بازی برگ برنده را در راندی میدانم، که ریسک عجیبی کردیم و این ریسک سر انجام نتیجه داد و اختلاف بازی را توانستیم افزایش دهیم و با خیال راحتتری به ادامه بازی بپردازیم.

کارشناس: داور راس ساعت ۲۱ سوت این مسابقه را زد و بازی رسما آغاز شد. این بازی که در مجموع شش راند برگزار شد و در طول این شش راند تیم وحدت تنها در راند نخست بازی از تیم ستارگان پیش بود، و در پنج راند دیگر بازی این تیم ستارگان بود که به لطف بازی و کارتهای بهتر و علاوه بر اینها چند ریسکی که در این بازی انجام داد، مثمر ثمر واقع شد و به نتیجه برتری رسید. هر دو تیم با دقت و سرعت عمل خوبی بازی کردند و تقریبا شاهد هیچ اشتباهی از طرف هیچ یک از  تیمها در این  مسابقه نبودیم. از نکات قابل توجه این بازی میتوان به فرصت تشویق تماشاگران در پایان دو راند سوم و چهارم اشاره کرد، که دقیقا بازی با نتیجه‌ای پیش رفت که فرصت استراحت هر دو تیم و زمان تشویق تماشاگران در دو راند متوالی صورت پذیرفت. همچنین در پایان هر راند تا راند پنجم تعداد اسکوپاهای هر دو تیم برابر بود، طوری که در پایان راند پنجم هر دو تیم پنج اسکوپا وارد دروازه تیم یکدیگر نموده بودند. در پایان راند ششم این بازی هم با نتیجه ۲۱-۱۲ با تعداد اسکوپای ۸-۶ به سود تیم ستارگان خاتمه یافت، تا این تیم با پیروزی و کسب رتبه سوم جدول به استقبال تعطیلات لیگ برود.

مدت زمان مسابقه: ۴۵ دقیقه

بازی ششم

سوال از بازیکن تیم شباواز: شما در یک بازی یک طرفه و کم دقت به سادگی بازی را به تیم صدرنشین واگذار کردید، روند بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

پاسخ- ضمن تبریک به تیم پاسارگاد بابت پیروزی و صدرنشینی مجدد، میتوانم بگویم، اشتباهمان فقط در یک امتیاز بود، که عملا در نتیجه نهایی تاثیر چندانی نداشت‌ نمونه بارز خوش‌کارتی تیم حریف، همان اسکوپای دو امتیازی آن هم در اولین حرکت در اول راند! امیدوارم هفته‌های آتی بتوانیم جبران کنیم.

سوال از کاپیتان تیم پاسارگاد: شما در یک بازی راحت و یکطرفه توانستید، به سادگی تیم شباواز را شکست دهید و همچنان صدر جدول بمانید، روند بازی را چطور بررسی میکنید؟

پاسخ- بازی اصلا راهت نبود. ما واقعا ریسکهای بدی داشتیم، حتی یکجا ۳ کارت ۴ دستمان بود، ولی بچه‌ها خیلی تلاش کردند و خوشبختانه جایمان حفظ شد  و کارتها هم گاهی خوب، گاهی بد بود، همه کارتهای خوب آنطور که همه میگویند، دست ما نبود،  ولی خوشحالم برای تیممان.

کارشناس: بازی پایانی هفته چهاردهم بین دو تیم شبآواز و پاسارگاد در حالی آغاز شد، که گویا از ابتدا میشد، برتری تیم صدرنشین را پیشبینی کرد، زیرا که در اغلب راندها برتری  در تملک کارتهای مناسبتر با ایشان بود. در راند اول اگرچه تیم شبآواز توانست، از ۷ها دو امتیاز بگیرد، ولی به ناچار سه امتیاز اسکوپا و یک امتیاز از تصاحب اکثریت کارتها را تقدیم تیم پاسارگاد کرد. در راند دوم اگرچه بازی کمی متعادل شد، ولی در ادامه چیرگی کامل با تیم پاسارگاد بود، به طوری که تیم شبآواز تا شروع راند پایانی در امتیاز ۶ متوقف شد. هرچند تیم پاسارگاد بازی هوشمندانه و پر دقتی را در پیش گرفته بود، ولی این برتری در ابزار مسابقه یا همان کارتها واکنش تماشاگران را نیز بر انگیخت. نهایتا در راند پایانی تیم شبآواز با کسب ۳ اسکوپا و دو امتیاز راندی اگرچه کمی از شدت شکست کاست، ولی نتوانست جلوی کسب امتیاز پایانی تیم پاسارگاد را بگیرد و با نتیجۀ ۲۲-۱۱ مغلوب تیم صدرنشین شد.

مدت زمان مسابقه: ۴۶ دقیقه.

 

 

هفته پانزدهم

 

 

تحلیل هفته پانزدهم:

در ابتدا لازم به ذکر است، که در این هفته به علت برخی از مشکلات به وجود آمده در سایت  نتوانستیم، مصاحبه بعد از بازی از کاپیتانها و اعضای آنان داشته باشیم و از همین طریق از همگی عذرخواهی میکنیم.

در این هفته تیمهای اول و دوم با پیروزی مقابل رقبای خود توانستند، همچنان عناوین خود را حفظ کنند و به ادامه بازیهای لیگ امیدوارتر شوند. تیم سوم با شکست مقابل تیم پدیده نیز در جایگاه فعلی خود ماند، ولی با نزدیک شدن تیمهای وحدت و شاهین دیگر فرصتی برای لغزش ندارد، چراکه این جایگاه را میتواند از دست دهد. تیم شباواز بعد از مدتها توانست کسب امتیاز کند و از کورس با سایر رقبا عقب نماند. دو تیم آذرخش و گلادیاتور هم با شکست مقابل حریفشان همچنان دو تیم انتهای جدول باقی‌ماندند.

تیم دلیران با زدن ۱۰۷ اسکوپا بیشترین اسکوپای زده شده را دارد و تیم شباواز با زدن ۸۲ اسکوپا کمترین اسکوپا را زده است.

همچنین تیم وحدت با دریافت ۱۱۲ اسکوپا ضعیفترین خط دفاعی و تیم قاصدک با دریافت ۸۳ اسکوپا بهترین خط دفاعی لیگ را تا بدین‌جا ازآن خود کرده‌اند.

بازی اول

کارشناس: بازی بین دو تیم آذرخش و وحدت در شرایطی آغاز شد، که هر دو تیم نیاز مبرمی برای کسب هر سه امتیاز بازی داشتند. از طرفی تیم آذرخش میخواست، از انتهای جدول خود را رها سازد و در طرف مقابل تیم وحدت خود را به تیمهای بالادست خود برساند. پس با حساسیت و دقت بالا بازی را آغاز کردند. تیم آذرخش محتاط‌تر بازی میکرد و همین امر سبب شد، تا بیشتر مواقع تیم وحدت امتیازات راندی را تصاحب کند. تیم وحدت نیز با خوش اقبالی به ویژه در راند پایانی توانست سه امتیاز شیرین بازی را به اندوخته‌های خود اضافه کند.

مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

بازی دوم

کارشناس: بازی بین دو تیم گلادیاتور و دلیران در مدت زمان حدود سی دقیقه انجام شد و بازی پر‌اسکوپا، سریع و به‌طور کلی تماشاگر‌پسند بود. نتیجه بازی و فاصله امتیازی نشان میدهد، که بیشتر خوش‌شانسی تیم دلیران موجب پیروزی در این بازی شد.

مدت زمان بازی: ۳۱ دقیقه

بازی سوم

کارشناس: بر‌خلاف روال گذشته، که در بخش کارشناسی هم یه بار دیگه گزارش بازی را مرور میکردیم، میخواهم یک تحلیل آماری ارائه کنم و نتیجه بگیرم، که آیا درصد شانس بیشتر یا مهارت بیشتر بوده، که بازی را به سود برنده تموم کرده. البته من خیلی تحلیلگر خوبی نیستم، ولی آنچه بلدم را استفاده میکنم. در این بازی ۴۹ امتیاز رد و بدل شده، که ۱۹تای آن اسکوپا بوده. اول میروم سراغ ۳۰ امتیاز راندی که دقیقا سهم هر کدام از دو تیم ۱۵ امتیاز بوده است. خب چه شانس محسوب شود، چه مهارت، تا اینجا و در مورد این دو تیم تفاوتی ندارد،  ولی به نظر میرسد، این که حواست باشد، چه کارتی را برمیداری و آن کارت در نتیجه میتواند، امتیاز راندی بگیرد یا نه بیشتر به داشتن مهارت در بازی متکیست تا شانس! از ۱۹ اسکوپای کسب شده، ۱۲تا به شاهین و ۷تا به زوبین تعلق گرفت. درواقع شاهین برای برد بیش از ۴۴ درصد به اسکوپاهایی که زده، متکی بوده و زوبین حدودا ۳۰ درصد امتیازاتش اسکوپا بود. پس با این تفصیل اینطور به نظر میرسد، که زوبین برای برد روی اسکوپاها حساب زیادی باز نکرده بود، ولی شاهین تا حدود زیادی سرمایه‌گذاریش روی اسکوپا بود. اگر بیشتر دقت کنیم، میبینیم که مجموع ۱۵ امتیاز راندی و ۷ اسکوپا برای هر کدام از دو تیم ۲۲ امتیاز به همراه داشته و در نهایت همین پنج اسکوپای اضافی شاهین بوده که این تیم را برنده بازی کرد. گفتیم که، گرفتن امتیازات راندی قاعدتا مهارت به حساب میآید. اما این را هم باید در نظر داشت که چینش کارتها که تصادفی اتفاق میافتد و اینکه چه کارتی و در چه موقعیتی دست چه کسی باشد، به هیچ وجه کم اهمیت نیست. پس اگر فرض را بر این بذاریم، که همه بازی را تا حدود زیادی  بلدند و حواسشان به کارتها هست، موقعیت و چینش کارتها به صورت تصادفی نوعی خوش‌شانسی یا بد‌شانسی به ارمغان میآورد و لااقل از نظر من کفه مهارت و شانس را ۵۰ ۵۰ میکند. درمورد امتیازات اسکوپا باید گفت: تا زمانی که به شکل متناوب کسب میشوند، جزء بازی هستند و درصد مهارت و شانس برایشان ۵۰ ۵۰ است. اما وقتی چند اسکوپای پشت هم اتفاق بیفتد، آیا این سؤال پیش نمیآید، تیمی که اسکوپا خورده است، چه کاری از دستش برمیآمده؟ به نظرم با این فرض باید درصد بیشتری از شانس را برای امتیازات اسکوپا به‌خصوص اسکوپاهای خانمان بر‌انداز پشت‌سر‌هم در نظر بگیریم. همانطور که قبلا گفتیم، پنج اسکوپای برنده برای شاهین داریم. در آغاز راند هفتم درحالی که شاهین با یک امتیاز اختلاف عقب بود، سه اسکوپای پشت‌سر‌هم زد و دو امتیاز پیش افتاد. طبیعیه که اول راند هیچ حساب و کتابی وجود ندارد و در دست اول اصلا نمیشود حدس زد، کی چه کارتی دستش است. یک گره اسکوپایی دیگر هم آخر راند نهم پیش میآید، جایی که زوبین ۲ کارتهای ۱ ۷ و ۸ دارد و یک کارت ۴ روی میز است. بیایید بررسی کنیم، اگر چه کار میکرد، به نفعش بود. زوبین ۲ کارت ۱ را زد و با کارت ۱۰ محسن اسکوپا داد. اگر ۴ را زده بود، محسن ۷diamond میزد و این جوری اسکوپای دو امتیازی میداد و اگر هم ۸ میزد، که بازهم ۷diamond یک امتیاز میگرفت و همان ۴ میماند روی میز. پس میبینیم که در مقابل کارتهایی که رندوم چیده شده و موقعیتی که محسن داشته، هیچ راهی نداشته، جز دادن آن اسکوپا که بازهم در رفت و برگشت به یک اسکوپای دیگه منجر شد.

مدت زمان بازی: ۸۴ دقیقه

بازی چهارم

کارشناس: در بازی ستارگان و پدیده شاهد حضور دو تیمی بودیم که هر دو کارنامه نسبتا موفقی در این لیگ داشته‌اند. در راند اول ستارگان با توجه به کارتهایی که داشت، موفق نشد امتیازی کسب کند و همه چیز بر وفق مراد پدیده بود و ۴ امتیاز راندی را کسب کرد و نتیجه ۴ ۰ شد. تلاش ستارگان در راند دوم همچنان ادامه داشت، اما ثمره‌اش تنها یک اسکوپا و یک امتیاز ۷دایمند بود. سه امتیاز راندی دیگر نصیب پدیده و نتیجه ۷ ۲ به سود این تیم شد. در راند سوم با مقاومت ستارگان و از سوی دیگر تلاش پدیده، این تیم نیمی از امتیازات راندی را کسب کرد و نیمی دیگر نصیب ستارگان شد و نتیجه ۹ بر ۴ به سود پدیده شد و استراحت فنی اول فرارسید. ستارگان دست به دو تعویض همزمان زد، تا شاید کارتها به کام شود. تدبیر ستارگان تا حدی کارگر افتاد. این تیم یک اسکوپا زد و سه امتیاز راندی را دریافت کرد. پدیده آرام ننشست و یک اسکوپا به ثمر رساند و اگرچه امتیاز راندی نگرفت، اما نگذاشت، ستارگان امتیاز کارتهای دایمند را بگیرد و نتیجه ۸ ۱۰ به سود پدیده شد. در راند پنجم باز همه چیز به کام پدیده شد، اگرچه ستارگان نهایت دقت خود را کرد. پدیده هم اسکوپا زد و هم ۴ امتیاز راندی گرفت و وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۵ بر ۸ به سود این تیم  فرارسید. چینش کارتهای روی میز در ابتدای راند ۶ باعث شد، که پدیده ۷دایمند را البته با ریسک بردارد و این ریسک نه تنها گرفت، بلکه اسکوپا هم نصیب این تیم شد. در طول راند پدیده همین دو امتیاز را توانست کسب کند و ۲ امتیاز راندی دیگر به تیم ستارگان رسید و امتیاز دایمندها هم باز به هیچ تیمی نرسید و نتیجه ۱۷ بر ۱۰ به سود پدیده شد. در راند ۷ باز شاهد جلو کشیدن ستارگان بودیم. این تیم توانست پدیده را روی امتیاز ۱۷ متوقف کند و ۲ اسکوپا زد و سه امتیاز راندی گرفت. تنها توفیق پدیده در برابر مقاومت ستارگان این بود که امتیاز ۷ را به این تیم نداد، هرچند خود نیز به آن دست نیافت! البته یکی از اسکوپاهای دریافتی را هم میتوانست، دریافت نکند، اما با ریسک برداشتن کارت درحالی که میتوانست، برندارد، این اسکوپا نصیب ستارگان شد. نتیجه ۱۷ بر ۱۵ به سود پدیده شد. راند آخر باز هم راند پدیده شد. این تیم با یک ریسک که میتوانست، انجام ندهد، اسکوپا خورد، اما در نهایت ۴ امتیاز راندی گرفت و مقاومت و تلاش ستارگان را ناکام گذاشت و بازی با نتیجه ۲۱ بر ۱۶ به سود پدیده به پایان رسید. در این بازی پدیده دو اسکوپا از ۵ اسکوپا را به‌خاطر ریسک دریافت کرد. اما اسکوپاهای دریافتی ستارگان ریسکی نبود.

مدت زمان بازی: ۵۲ دقیقه

بازی پنجم

کارشناس: بازی بین دو تیم پگاه و شباواز را که بررسی میکنیم، متوجه میشویم، که تیم شباواز از همان ابتدای بازی سعی بر کسب امتیازات راندی داشته و تیم پگاه تلاش برای زدن اسکوپا و در نتیجه میبینیم، که چربش امتیازات راندی نتیجه‌بخش‌تر بوده است، تیم پگاه باید بداند، که نباید به سادگی امتیازات راندی را از دست بدهد، چراکه عواقبش اینچنین باختی میشود و باید به تیم شباواز تبریک گفت: که توانست با درایت بالا این بازی را به سود خود خاتمه دهد.

مدت زمان بازی: ۴۳ دقیقه

بازی ششم

کارشناس: در بازی پایانی هفته تیم صدرنشین پاسارگاد با عملکردی قاطعانه بدونه اینکه فرصتی به تیم قاصدک بدهد، در تمامی لحظات بازی برتری را ازآن خود میدید و با یک بازی حساب‌شده توانست، سه امتیاز شیرین را برای خود به ارمغان آورد و همچنان صدرنشین بماند. البته تیم قاصدک ریسکهایی کرد و بلافاصله اسکوپا هم دریافت کرد و نتوانست از ریسکهایش نتیجه بگیرد.

مدت زمان بازی: ۵۵ دقیقه

 

 

هفته شانزدهم

 

تحلیل هفته شانزدهم

در این هفته تیم اول پاسارگاد با پیروزی مقابل تیم شاهین توانست به روند صدرنشینی خود ادامه دهد به گفته یکی از بازیکنان این تیم در مصاحبه زنده‌ای که با رسانه تیمتاک داشتند، توزیع کارتها را عادلانه دانستند، ولی باید گفت اینچنین نبوده است، درحالی که کارتهای خوب، به ویژه هفت روی میز قرار داشت، اما تیم شاهین امکان برداشتن این کارتها را نداشتند، چطور میتوان گفت: توزیع کارتها عادلانه بوده است. تیم شاهین هم در جایگاه پنجم باقی ماند.

تیم دوم پدیده به مصاف تیم وحدت که مقام چهارمی را به خود میبیند، رفت. نتیجه این بازی به سود تیم وحدت رقم خورد و تیم پدیده با توجه به برد تیم پاسارگاد، فاصله‌اش با  این تیم کمی بیشتر و کار برای تیم پدیده دشوارتر شد. تیم وحدت هم در جایگاه خود باقی ماند و به هفته‌های بعدی امیدوارتر.

تیم ستارگان نیز با برد مقابل تیم گلادیاتور توانست، در مقام سومی خود باقی بماند و اختلاف امتیاز خود را با تیمهای بالادست بیشتر نکند  و منتظر لغزش این تیمها باشد، شاید بتواند سبقت بگیرد. تیم گلادیاتور همچنان در انتهای جدول جا خوش کرده است.

تیم زوبین توانست، با برد مقابل تیم دلیران به رده ششم جدول برسد و تیم دلیران با شکست در این بازی به رده دهم جدول سقوط کرد.

تیم پگاه با کسب یک پیروزی دلچسب مقابل تیم قاصدک به رده هفتم جدول رسید و تیم قاصدک را با روند نزولی به جایگاه نهم جدول کشاند.

دو تیم شباواز و آذرخش نیز در این هفته با هم دیدار کردند، که تیم آذرخش با نتیجه نزدیکی تیم شباواز را شکست داد. تیم شباواز با روند نزولی به جایگاه هشتم جدول تکیه زد و تیم آذرخش همچنان عنوان یازدهمی جدول را به خود میبیند.

از نکات قابل ذکر این مسابقه، صحبتهای دو کاپیتان در مصاحبه بعد بازی در تیمتاک بود، که دو تیم از بازی لذت بردند و هر دو اشاره کردند، بدونه حساب نتیجه  حال برد باشد یا باخت، مهم بودن دوستیها، در کنار هم بودن و فضایی سالم با روابطی دوستانه است.

در پایان این هفته تیمهای پگاه و دلیران با زدن ۱۱۲ اسکوپا جز تیمهای پر اسکوپا و تیم شباواز با زدن ۸۷ اسکوپا جز تیمهای کم اسکوپا محسوب میشوند

همچنین  تیم پگاه با دریافت ۱۱۶ اسکوپا ضعیف‌ترین خط دفاع و تیم قاصدک با دریافت ۹۱ اسکوپا قویترین خط دفاع لیگ را تا بدین‌جا به خود اختصاص داده‌اند.

بازی اول

کاپیتان تیم قاصدک: س- شما در بازی مقابل تیم پگاه بازی را خیلی خوب آغاز کردید و با اختلاف خوبی راند نخست را به سود خود خاتمه دادید، ولی بعد از این راند تیم پگاه بود، که سوار بر بازی شد و امتیازات عقب افتاده را جبران کرد و با اختلاف خوبی هم شما را شکست دادند، علت این باخت و نتیجه نگرفتن اخیر تیم قاصدک را در چه میدانید؟

ج-

کاپیتان تیم پگاه: س- شما در یک بازی که ابتدا امتیاز زیادی عقب بودید، توانستید بازی را نه تنها جبران کنید، بلکه با اختلاف قابل توجهی پیروز شوید، روند این بازی را چگونه ارزیابی میکنید؟

ج- حقیقتا من آخرین لحظه رسیدم و اصلا فکر نمیکردم به مسابقه برسم. وقتی بازی شروع شد خیلی هول بودم و با هر جان‌کندنی بود بازیکنان را معرفی کردم و شروع به بازی کردیم . چون اول بازی بود و کمی هم استرس نرسیدن به بازی باعث باخت اولیه شد. به یاری خدا و همراهی دوستان عزیز بالاخره توانستیم سروسامانی به بازی بدهیم. الحق که تیم قاصدک خیلی خوب بازی میکنند و خیلی فرصت‌طلب هستند و از کوچکترین نقطه ضعف حریف بهترین سود را میبرند و به ایشان تبریک میگویم.

کارشناس: در راند دوم تیم قاصدک اشتباه کردند و جایی که میتوانستند اسکوپای دو امتیازی ندهند، با بازی کارت چهار اسکوپای دو امتیازی خوردند. تیم پگاه هم در راند ششم بود، که اشتباه کردند و همین خطا باعث شد، که هفت طلایی نصیب تیم حریف شود. به طور کلی خوش کارتی و دقت بیشتر تیم پگاه باعث شد، در این بازی غالب شوند.

مدت زمان بازی: ۴۷ دقیقه

بازی دوم

کاپیتان تیم زوبین: س- شما در بازی هفته شانزدهم مقابل تیم دلیران قرار گرفتید و ابتدا امتیازاتی را عقب بودید، ولی کم‌کم توانستید، نه تنها این امتیازات را جبران کنید، بلکه با این تیم اختلاف هم بیندازید، تا فاتح میدان شوید، روند بازی را خودتان چگونه ارزیابی میکنید؟

ج- این بازی از دو نظر برای ما اهمیت زیادی داشت از یکسو دنبال کسب امتیاز هستیم تا بتوانیم خود را به سه تیم بالای جدول نزدیک کنیم از سوی دیگر رقابت با تیم دلیران در کسب رتبه‌های بالاتر جدول برایمان اهمیت داشت، چون که چند تیم از نظر امتیازی به هم نزدیکند و با یک برد یا باخت چندین رده در جدول جابجا میشوند. بازیهای لیگ اسکوپا به نظر من به اوج جذابیت و هیجان خود رسیده‌اند، جالب‌تر از آن هم کسب امتیازات عجیب و بازیهای عجیب‌تر از آن است. ما هفته پیش با اینکه اختلاف امتیاز خوبی با تیم شاهین داشتیم ولی به یکباره ورق برگشت و بازی یک‌سویه که تا لحظاتی به سود ما بود، به نفع تیم شاهین تغییر کرد. این اتفاق هفته گذشته تنها برای تیم زوبین رخ نداد، بلکه در دو‌سه بازی دیگر هم مشابهش پیش آمد، در عوض این هفته در دو راند اول شش امتیاز از تیم دلیران عقب بودیم ولی در نهایت توانستیم اختلاف امتیاز را جبران کنیم، دقیقا از این منظر است، که میگویم بازیها کمی عجیب شده‌اند. اما در این بازی در حالی که نتیجه هفت بر یک به سود تیم حریف بود، توانستیم با یک مدیریت خوب بر کارتها، یک بازی بی‌نقص و همچنین کمی شانس پیروز شویم، البته من از بازی تیم دلیران حدس زدم، که این تیم خیلی حساب‌شده بازی نکردند، به طور مثال به راحتی دوبار به ما اسکوپای دو امتیازی دادند، که کمی عجیب بود و میتوانستند با بازی حساب‌شده‌تری این امتیازات را به تیم ما ندهند و من اینگونه اتفاقات را اصلا با شانس مرتبط نمیدانم. به هر حال بازی خوبی بود زیرا توانستیم، طبق هدفمان، بازی بدون اشتباهی را ارائه دهیم. از بازی و هم‌تیمیهایم کاملا راضی هستم و از کسب این برد شیرین بسیار خوشحالیم.

کاپیتان تیم دلیران: س- شما در هفته شانزدهم مقابل تیم زوبین بازی کردید و در ابتدا عملکرد خوبی داشتید، ولی یکباره بازی را از دست دادید، علت این شکست را در چه میدانید؟

ج- ما نه در برابر تیم حریف بلکه در برابر فاجعه‌هایی به نام بد‌کارتی مبارزه کردیم. با سه کارت هشت بازی را شروع کردیم و در اکثر اوقات از سه کارت دو کارت مشابه داشتیم  و باعث خوردن ۲/۳ اسکوپای دو امتیازی شد. در راند آخر به دلیل عدم تمرکز و قطع‌شدن ارتباط، یک اشتباه بزرگ داشتیم، که عملا در باخت تاثیری نداشت و تنها بازی با اختلاف کمتر به پایان میرسید.

کارشناس: در راند اول تیم دلیران توانست ۴ امتیاز راندی را از آن خود کند و تیم زوبین فقط یک امتیاز برای اسکوپایی که زد، کسب کرد و راند ۴ بر یک به سود دلیران به پایان رسید.  در راند دوم هم برتری با تیم دلیران بود، چرا که با امتیاز ۸ ۳ استراحت فنی اول را به سود خود خاتمه داد. اما در راند سوم تیم زوبین توانست جریان بازی را به سود خود تغییر دهد، تمام ۴ امتیاز راندی را از آن خود کند  و نتیجه هفت بر  هشت به سود دلیران به پایان رسید. در راند چهارم با ورود زوبین یک به جای زوبین سه توانستند، سه امتیاز کسب کنند و راند را با نتیجه ده بر ده مساوی به پایان برسانند. در راند پنجم تیم زوبین با اقبال خوبی که نسیبش شد توانست، فاصله امتیازات را زیاد کند و با اداره کردن همین تعداد اختلاف امتیاز بازی را به سود خود خاتمه دهد و سه امتیاز به امتیازات خود بیفزاید.

مدت زمان بازی ۵۲ دقیقه

بازی: سوم

به نقل از بازیکن تیم شباواز: س- شما در یک بازی مهیج، به مصاف تیم آذرخش رفتید و اگر کمی بیشتر دقت میکردید میتوانستید، دست خالی میدان را ترک نکنید، روند این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- اول به تیم آذرخش بابت پیروزیشان در این بازی تبریک عرض میکنم. بله، بازی مهیجی بود و خوشبختانه در فضای کاملا دوستانه انجام شد. تیم حریف هم کارتهای مناسب داشتند، هم دقت بیشتر. ولی جدا از بازی، همین فضای دوستانه باعث شد هر دو تیم از بازی لذت ببریم.

کاپیتان تیم آذرخش: س- شما در یک بازی مهیج و تماشایی توانستید، نتیجه بازی را از تیم شباواز سختکوش ازآن خود کنید و بعد از مدتها دوباره طعم برد را بِچشید، روند این بازی را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- تیم شبآواز بازی خوبی کرد. ما هم با تمام دقت بازی کردیم. نسبت به بازیهای قبل که پیروز نشدیم تفاوت شیوه نداشتیم. نتایجی هم که میگرفتیم و با اختلاف کم میباختیم گویای این سخن است. تیم آذرخش دچار یک بیماری ناشناخته شده که عاملش همچنان مشخص نشده است. بیماری‌ای که پیکر این تیم را لاغر و لاغرتر میکند. نه برای باختهای عجیب گذشته دلیلی هست و نه برای برد این هفته. در هر حال عملکرد بازیکنانم را خوب ارزیابی میکنم. حداقل از سه بازیکنم خیالم راحت است. شاید هم عامل این بیماری خودم باشم! نمیدانم.

کارشناس: بازی بین دو تیم شباواز و آذرخش رأس ساعت مقرر آغاز شد و ابتدا در راند نخست برتری خفیف تیم شباواز را شاهد بودیم، که در راندهای بعدی رنگ باخت و برتری ازآن تیم آذرخش بود. از نکات قابل توجه در این بازی ابتدای راند چهارم رخ داد، که تیم آذرخش در اقدامی عجیب هفت و یک را روی میز گذاشت و ریسک بزرگی را به جان خرید، ولی در یک رفت و برگشت و باقی ماندن این دو کارت در میز سرانجام توانست، اسکوپا هم بزند و امتیازات خوبی را برای خود در این راند جمع‌آوری کند. تیم شباواز هم از تلاش خود دست نکشید و اگر کمی دقت بیشتری میکرد، چه بسا بازی را دو امتیازی میکرد، ولی در یک قدمی کسب امتیاز متوقف شد، تا دست خالی از این مسابقه خارج شود.

مدت زمان بازی: ۵۷ دقیقه

بازی چهارم

کاپیتان تیم گلادیاتور: س- شما در یک بازی حساس و پایاپای در ابتدای بازی یکباره بازی را واگذار کردید، در صورتی که میتوانستید با کمی دقت بیشتر پیروز میدان شوید، علت نتیجه نگرفتن تیم را در چه میدانید؟

ج-

کاپیتان تیم ستارگان: س- شما بازی را از تیم قعر‌نشین بردید، آیا از عملکرد خودتان در این بازی راضی هستید؟

ج- اول از همه خدا را شاکرم که بازی را بردیم، ولی باید بگویم که در برخی جاها شانس با ما یار شد، وگرنه شک نکنید، بازی را واگذار میکردیم. به هر حال سکه روی بردش را سمت ما نشانه گرفت و باعث شد، امتیاز خودمان را با بالانشینها حفظ کنیم.

کارشناس:  متاسفانه کارشناس اولیه این بازی به دلیل ماندن در پشت  ترافیک سنگین، به موقع وارد ورزشگاه نشد و به همین علت نتوانست تحلیل درستی ارائه دهد، ولی از زبان یکی از تماشاگران این بازی نکاتی را نقل میکنیم. بازی تا امتیاز برابر ۱۲  متعادل و حساس پیش میرفت، ولی اگر در یکی از راندها barcelona به جای کارت ۴ دو میزد، احتمال داشت، نتیجه بازی جور دیگری رقم بخورد و حتی تیم گلادیاتور  پیروز میدان باشد.

مدت زمان بازی: ۴۶ دقیقه

بازی پنجم

کاپیتان تیم وحدت: س- شما در یک بازی حساس که با تیم دوم جدول داشتید، توانستید هر سه امتیاز بازی را کسب کنید و جایگاه چهارمی خود را حفظ کنید، روند این بازی را چگونه دیدید؟

ج- این بازی هم مثل سایر بازیها برای ما بود، یعنی باید میبردیم! اما طبیعتا رتبه بالای تیم حریف، در این هفته‌های پایانی کار را حساس میکرد. با این حال و علی‌رغم غیبت یکی از بازیکنهایمان، بازی خوبی کردیم، هرچند لحظاتی بازی برایمان سخت شد، اما نهایتا توانستیم امتیازات کامل را بگیریم، تا از رقابت دور نمانیم.

کاپیتان تیم پدیده: س- شما نتیجه بازی را به تیم وحدت واگذار کردید، در صورتی که برای حفظ جایگاه خود و حتی پیشی گرفتن از تیم صدرنشین، نیاز به هر سه امتیاز بازی داشتید، علت شکست در این بازی چیست؟

ج- …

کارشناس: کم‌کم میتوان گفت: جدول مسابقات شکل نهایی خود را پیدا میکند و شاید تا یکی دو هفته آینده بتوان گزینه‌های قهرمانی لیگ را به یکی دو تیم کاهش داد. بازی پدیده و وحدت که قبل از انجام آن جایگاه دوم و چهارم را در اختیار داشتند، در عین حال که باخت نسبتا سنگین پدیده را به دنبال داشت، تغییری در جایگاهشان نداد. بازی در چند راند اول پایاپای پیش میرفت و هر کدام از دو تیم یکی دو امتیاز پیش می‌افتادند و دوباره در راند بعد مساوی میشدند. البته به جرأت میتوان گفت وحدت با تغییراتی که در تیم خود صورت داده، بازی به بازی نمایش بهتری را ارائه میکند، اما باز هم نمیتوان خوش کارتی و خوش شانسی را در برد با فاصله این تیم نادیده گرفت. فکر میکنم تا پایان راند پنجم و تساوی ۱۰ ۱۰ بازی طولانیی را متصور بودیم، که در نهایت هم با تقسیم امتیازات تمام میشد، اما وقتی در راند ششم وحدت ضمن متوقف کردن پدیده چهار امتیاز فاصله گرفت، گمانها به گونه‌ای دیگر رقم خورد. فاصله ای که با ورود فائزه فرهادی بازیکن تعویضی وحدت و اسکوپاهای فراوانی که او زد، بیشتر و بیشتر شد و به جایی رسید که پدیده دیگر کاری از دستش ساخته نبود. در واقع پدیده مثل همیشه با تاکتیک ویژه خود بازی میکرد و غیر از یک راند این گونه نبود که امتیازی نگیرد. اما خوش کارتی و اسکوپاهای زیاد وحدت همه معادلات را به هم میریخت و نهایتا منجر به برد قاطع این تیم با نتیجه ۲۳ ۱۵ شد.

مدت زمان بازی: ۷۱ دقیقه

بازی ششم

به نقل از بازیکن تیم شاهین: س- شما در بازی مقابل صدرنشین با وجودی که پیش بودید، بازی را به حریف واگذار کردید، عامل نتیجه نگرفتنتان در این بازی را، چه میدانید؟

ج- به نظر من علت اصلی واقعا تقسیم نادرست کارتها و بد شانسی محض بود. فقط همین.

کاپیتان تیم پاسارگاد: س- شما توانستید، مجدد با پیروزی در این بازی همچنان به صدرنشینی خود ادامه دهید، بازی مقابل تیم شاهین را چطور ارزیابی میکنید؟

ج- بازی خوبی بود. هیچ کس ترف تیم ما نبود، همه دوست داشتن تیم شاهین ببرد و همه بُردمان را خوش شانسی محض میدانستند، ولی در کل از بازی تیمم راضی هستم. امیدوارم صدر جدول باز هم برای ما بماند.

کارشناس: از اواسط بازی کارشناس این بازی نیز یکباره دچار نقص فنی گشت و نتوانست نظر کارشناسیش را بدستمان برساند، ولی به طور کل در بیشتر راندها کارتها به سود تیم پاسارگاد توزیع میشد و امتیاز هفت اکثر مواقع به این تیم میرسید، که برتری خاصی را به این تیم بخشیده بود. هرچند تیم پاسارگاد همه تلاش خود را کرده، تا از صدرنشینی خود دفاع کند و آن را از دست ندهد.

مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه

 

 

هفته هفدهم

 

 

 

هفته هجدهم

 

 

 

 

 

 

 

 

هفته نوزدهم

 

 

هفته بیستم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هفته بیست و یکم

 

 

 

جدول بازیها تا آخر هفته بیست یکم

 

 

۱- پاسارگاد, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۲, باخت ۹, امتیاز ۳۹, تفاضل امتیاز +۱۴, تعداد اسکوپا ۱۲۸, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۳۸,

۲- پدیده, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۳, باخت ۸, امتیاز ۳۸, تفاضل امتیاز +۶۴, تعداد اسکوپا ۱۲۸, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۳۱,

۳- زوبین, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۲, باخت ۹, امتیاز ۳۵, تفاضل امتیاز +۱۲, تعداد اسکوپا ۱۵۴, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۲۵,

۴- وحدت, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۲, باخت ۹, امتیاز ۳۴, تفاضل امتیاز +۱۷, تعداد اسکوپا ۱۳۱, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۴۵,

۵- شباواز, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۲, باخت ۹, امتیاز ۳۳, تفاضل امتیاز +۱۹, تعداد اسکوپا ۱۲۰, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۲۸,

۶- پگاه, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۱, باخت ۱۰, امتیاز ۳۲, تفاضل امتیاز +۸, تعداد اسکوپا ۱۴۹, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۶۰,

۷- ستارگان, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۰, باخت ۱۱, امتیاز ۳۲, تفاضل امتیاز +۳, تعداد اسکوپا ۱۳۲, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۴۳,

۸- دلیران, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۲, باخت ۹, امتیاز ۳۱, تفاضل امتیاز +۲۱, تعداد اسکوپا ۱۵۴, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۴۷,

۹- شاهین, تعداد بازی ۲۱, برد ۱۰, باخت ۱۱, امتیاز ۲۹, تفاضل امتیاز -۱, تعداد اسکوپا ۱۲۶, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۲۵,

۱۰- قاصدک, تعداد بازی ۲۱, برد ۸, باخت ۱۳, امتیاز ۲۴, تفاضل امتیاز -۴۷, تعداد اسکوپا ۱۳۳, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۲۳,

۱۱- آذرخش, تعداد بازی ۲۱, برد ۸, باخت ۱۳, امتیاز ۲۳, تفاضل امتیاز -۲۶, تعداد اسکوپا ۱۳۹, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۲۵,

۱۲- گلادیاتور, تعداد بازی ۲۱, برد ۶, باخت ۱۵, امتیاز ۱۶, تفاضل امتیاز -۸۵, تعداد اسکوپا ۱۳۷, تعداد اسکوپاهای خورده شده ۱۳۹,

10 دیدگاه برای “جدول چهارمین دوره لیگ اسکوپا”

 1. سلام. و این کاپیتان تیم ارومیه بود که با تعویض به موقع تیمش را از شکست صد در صد تنجات داد. تیم وحدت با تمام قوا و تا بن دندان مسلح برای برد آمده بود. من احساسم این هست که تیم رقیب را خیلی خیلی دست کم گرفته بود. همه موفق باشیم و امیدم برای قهرمانی صد چندان شد. دید گاه را اگر میشود در ضمن تفسیر بازی بیاورید و اسمی از نظر دهنده قید نگردد. ممنون.

 2. تیم پاسارگاد با آنالیز بازیهای هر تیم و دیدن نقطه ضعفها و قوتهای تیمها به مصاف حریفان خود میرود. پس بدانید که اگر خدا یاری کنه امسال پاسارگاد یکی از مدعیان قهرمانی خواهد بود. زنده باد پاسارگاد

 3. سلام عرض شد آقا یا خانم مفسر یا تحلیلگر. حضور شریف عارضم که یک شنبه هشتم ماه مهر همه ما مشکل اینترنت نه مشکل ورود داشتیم و به دلیل احتمالا مشکل سرور نتوانستیم بطور معمول و مطلوب وارد بازی شویم حتی من کاپیتان اول کار برای شروع بازی و هماهنگی با داور با وب بروزر وارد بازی شدم و اعصابم در آن لحظه شدیدا خورد بود و حتی خانم شقایق گل هم نتوانسته بودند وارد بازی شوند. خلاصه بعد از سر و سامان دادن به بازی و شروع بازی با هزار بدبختی وارد بازی شدم و دیدم که ای دل غافل ۱۰ بر ۱ قافله را باختیم که با هماهنگی و جا بجایی بازی کنانم خودمان را رساندیم. خلاصه میخواهم بگم که مشکل اینترنت نبود و در ثانی همه ما این مشکل را داشتیم و اگر دلیل باخت وحدت اینترنت بود ما اصلا سرور نداشتیم و کلی با بدبختی وارد بازی شدیم. مردم باخت خودشان را هر طور میخواهند توجیه کنند. ممنون کاپیتان تیم پگاه.

 4. سلام
  مصاحبه قبل از بازی باید یک روز پیش از بازی انجام بشه.
  هفته ی قبل ده دقیقه پیش از بازی قصد مصاحبه داشتن که قطعا توی روحیه ی تیمی تأثیر داره.
  امیدوارم فکری برای کنفرانس خبری قبل از بازی بشه.

 5. درود بر شما. پس این مفسرها کجایند چرا تحلیل بازیها جایشان خالی هست. چیزی که به ما رمق و انگیزه میده همین تحلیلها هستند. خب کارشناسی کنید که ما به همین دل خوشیم.

  1. سلام دوست عزیز به دلیل همکاری نکردن بیشتر تیمها در راستای جمعآوری اطلاعات هفته تصمیم گرفته شد دیگر تحلیلی را انجام ندهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...