گروهبندیها و قوانین جام اسکوپا در بهمن ماه ۹۷

بى تو درخت میوه هم بدون بار می‌شود
گل بدون باغبان شبیه خار می‌شود

ما سر و وضع خویش را این دو سه شب ندیده‌ایم
گرد و غبار که رسید آینه تار می‌شود

من از پیاده بودن خودم پیاده تر شدم
خوشا بحال آن که شب به شب سوار می‌شود
گفت بیا اگر چه صد دفعه شکست توبه‌ات
توبه من که بیش از هزار بار می‌شود
این گره اى که من زدم وا شدنش بعید نیست
به دست من نمی‌شود، به دست یار می‌شود
تکیه نمی‌کنم ازین به بعد به توان خویش
بنده که خسته شد، خدا دست به کار می‌شود

سلام به دوستداران مسابقه به ویژه اسکوپا, به خواسته تعداد کثیری از دوستان بار دیگر گرد آمده ایم تا با یکدیگر یک مسابقه جام اسکوپا به صورت انفرادی در بهمنماه سال جاری در فضایی دوستانه در کنار هم داشته باشیم.
مهلت ثبتنام تا سوم بهمنماه خواهد بود, و مسابقات از نهم بهمنماه آغاز میگردد لذا توجه داشته باشید به علت بازیهای لیگ اسکوپا این مسابقات در روزهای یکشنبه و دوشنبه انجام نمیشود.در این دوره قرار است رنکینگ آیدیهای ثبت‌نامی را مشاهده نماییم و بر طبق رنکینگ گروه ها را seed بندی خواهیم کرد.

ضمن آرزوی موفقیت برای شما شرکت کننده محترم توجه شما را به قوانین مسابقات در ذیل جلب مینماییم.

 

 

قوانین جام اسکوپا

 

الف: قوانین مربوط به برگزاری مسابقات.
شرکت کنندگان بایست ? آیدی daavar1. daavar2. daavar3. و daavar4 را در لیست دوستان خود اضافه فرمایند اینکه بازیکنان با کدامین داور بازیشان صورت میگیرد؟ در مود های داوری اسم و زمان بازی نوشته میشود پس به راحتی میتوان به همان داور join شد.
نوع مسابقه اسکوپا [escoba] بوده و در آن گزینه Allow manual selection of tricks یا همان گزینش کارت به صورت دستی فعال نمیباشد. اما دو امتیازی برتری برای فرد پیروز همچنان برقرار میباشد.
معیار پیروزی برای تمامی مسابقات از ابتدا تا انتها رسیدن به امتیاز ۲۱ با در نظر گرفتن دو امتیاز اختلاف میباشد.
در دور نخست یا گروهی فرد برنده ۳ امتیاز از هر مسابقه دریافت میکند. مگر اینکه بازنده مسابقه به امتیاز ۲۰ رسیده باشد. در این صورت ۳ امتیاز به صورت ۲ امتیاز برای فرد برنده و ۱ امتیاز برای فرد بازنده تقسیم میگردد.
هر مسابقه رأس ساعت مقرر توسط یکی از داوران برگزار میگردد. لذا خواهشمند است برای سهولت و سرعت بیشتر شرکت کنندگان محترم ۵ دقیقه پیش از شروع مسابقه خود در playroom حاضر شده و به محض اطلاع از میز بازی خود به آن وارد شوند لازم به ذکر است کسانی که بازی اول اعلام شده را به هر نحوی غایب باشند, با وجود شرکت کننده در لیست انتظار ایشان جایگزین شخص بی نظم شده و با هماهنگی داوران بازی برگزار خواهد شد. و اما اگر غیبت شرکت کننده در بازی های بعدی ایشان صورت بگیرد بعد از ۳ دقیقه پس از از زمان تعیین شده برای بازی, داور مجبور است بازی را با ربات برگزار نماید به مدت سه راند, پس از اتمام سه راند هر نتیجه ای ربات گرفته باشد نتیجه ی شخص غایب خواهد بود و بازی با برتری نفر حاضر در میز خواهد شد. برای مثال ربات در سه راند ۱۰ امتیاز گرفته است نتیجه ۲۱ ۱۰ به نفع نفر حاضر در میز بازی خواهد شد. در ضمن هنگامی که ربات در حال بازی کردن است و شخص وارد بازی شود از ادامه بازی را انجام خواهد داد.
اگر بازیکنی در خلال بازی dc شود و به مدت ۵دقیقه در بازیهای گروهی,۷دقیقه در بازیهای مرحله یک شانزدهم,۸دقیقه در مرحله یک هشتم,۱۰ دقیقه در مرحله یک چهارم,۱۲ دقیقه برای بازیهای نیمه نهایی تا فینال نتواند به بازی برگردد نتیجه بازی به نفع حریف ایشان به پایان خواهد رسید.
تماشای مسابقات برای تمامی کسانی که در لیست مخاطبان داورها باشند چه شرکت کننده در مسابقات باشند و چه نباشند آزاد است. ضمنا در این دوره بنا بر این است که مسابقات به صورت public برگزار گردد. مگر اینکه هر دو بازیکن خواستار خصوصی شدن میز مسابقه باشند.تذکر اینکه قبل از شروع بازی از طرفین داور مسابقه خواهد پرسید که آیا تمایل به باز بودن میز دارند یا بسته بودن؟ پس داوران را یاری کنید.
لحظاتی پس از پایان هر بازی داور مسابقه از میز خارج میشود. از تمامی حاضران در میز چه بازیکن و چه تماشاگر خواهشمند است پس از پایان مسابقه میز را ترک فرمایند چنانچه پس از خروج داور مزاحمت یا مشکلی برای یکی از حاضران در میز ایجاد شود مسئولیتی متوجه برگزار کنندگان نمیباشد.
ب: قوانین انضباطی.
پس از اعلام شروع هر مسابقه توسط داور تمامی حاضران در میز اعم از بازیکن و تماشاگر موظفند سکوت کنند و از ارسال چت خودداری فرمایند.
تماشاگران گرامی که دقایقی پس از ساعت مسابقه و در حین برگزاری بازی وارد میز میشوند نیز اجازه ارسال چت حتی به قصد سلام کردن را ندارند.
ارسال چت در حین مسابقه در مرتبه اول هم باعث اخراج تماشاگر از میز خواهد شد. پس اکیدا از دادن پیام خود داری نمایید.
ارسال چت به صورت اصوات مزاحم یا متنهای طولانی توسط تماشاگر که به قصد مزاحمت تشخیص داده شود یا بعد از دادن پیام میز را بلافاصله ترک نمایند سبب می شود تا ایشان را از تماشای بازی بعدی هم محروم نماییم.
چت توسط بازیکن هم در داخل میز ممنوع می باشد و اگر این اتفاق بیوفتد از بازیکن یک امتیاز کسر خواهد شد. اگر پیامی میخواهند بازیکنان بدهند بایست به صورت شخصی به داور ارسال نمایند. لازم به ذکر است این قانون در تمامی بازی ها لحاظ خواهد شد بدین معنا اگر بازیکنی در یک بازی با کسری امتیاز مواجه شد در صورت تخطی مجدد, با کسر امتیاز رو به رو خواهد شد.
بازیکنان دقت داشته باشند که قبل از فرمان شروع توسط داور هرگز بازی را آغاز نکنند . این امر باعث کسر یک امتیاز از بازیکن خواهد شد. هر گونه توجیه در این خصوص هم پذیرفته نخواهد شد.
هر گونه استفاده از الفاظ رکیک, یا توهین و تمسخر حاضران در میز توسط بازیکن و یا تماشاگر محرومیت از مسابقات را به دنبال داشته و فرد خطاکار بدون امکان بازگشت توسط داورها مسدود میشود.
استفاده از کدهای ایجاد کننده اختلال در عملکرد صفحه خوانها توسط یک بازیکن یا تماشاگر موجب اخراج خاطی از مسابقات شده و فرد مذکور توسط آیدیهای داور مسدود میگردد.
در صورت مشاهده مزاحمت از سوی یکی از افراد از مقابله به مثل خودداری فرموده و تصمیمگیری را به برگزار کنندگان واگذار فرمایید. در صورت مقابله به مثل مسئولیت آن متوجه فرد دوم نیز میباشد.

 

 

گروه ۱

 

eghdolfarid,
esteghlal,
maa-haan
shahabasadi,
livegun,

 

 

گروه ۲

 

 

lilium20,
parmiss,
david255,
warrenbuffett,
hasrat ,

 

 

گروه ۳

 

mohsen_gh,
alirezakarimi,
eshghee,
chrome,
ahmad.fathi,

 

 

گروه ۴

 

raazegghi,
barcelona,
aava,
raha,
hasan.heydari,

 

 

گروه ۵

 

chakkosh,
ghaasedak,
mostafa_ch0,
Fayezeh.farhadi,
aliasghar,

 

 

گروه ۶

 

raameen12,
sobasa_ozara,
fereshteh,
mohammad.063,
smjavadian,

 

 

گروه ۷

 

adreen,
raheemm_dj,
mohammad,
amirhossein,
deniz01,

 

 

گروه ۸

 

rahim123,
tanhatareensoltaan,
mahdi-abedi,
andymoon,
mahdi00,

 

 

گروه ۹

 

mamali,
elmaa,
mmina,
missbahari,
shaqayeq_gol,

 

 

گروه ۱۰

 

azari,
ahmadheidari,
Somaye-sh,
alireza.mirhoseini,
mahdi.saadat,

 

 

گروه ۱۱

 

mohammadreza,
taha, ا
yalda,
reza-rajabi,
amirmohammad,

 

 

گروه ۱۲

 

diyaanaa,
hoesein.ghaniabadi,
saeed.sharifi,
shahab,
setareh,

 

 

گروه ۱۳

 

gold_moon
alirezas,
pehrspolice,
mohammadhossein,
aazarbayjan,

 

 

گروه ۱۴

 

nazanin63,
maneia,
koochehhaayehdeltangi,
mohsensalehi,
saeedfeshfesheh,

 

 

گروه ۱۵

 

matinkh,
milad.nosrati,
mojtaba.m,
elaheh,
bahar110,

 

 

گروه ۱۶

 

samaneh.156,
masiha,
shamim,
Saeed-Derafshian,
naadia,
ronit,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...